Obserwuj w Google News

Sprawiedliwość - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Sprawiedliwość?

2 min. czytania
08.09.2020 12:33
Zareaguj Reakcja

Karta tarota Sprawiedliwość odnosi się do naszego wewnętrznego systemu wartości. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota sprawiedliwość
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Sprawiedliwość?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Sprawiedliwość. Znaczenie i interpretacja 

Karta tarota Sprawiedliwość reprezentuje równowagę: ciała i ducha, dobra i zła, światła i ciemności. Albo nawołuje do wprowadzenia porządku, albo nakazuje sprawiedliwie osądzić jakąś sytuację. Ta karta "nie lubi", kiedy harmonia jest zaburzona. Zawsze mówi o kompromisach i współpracy. Nikogo jednak nie usprawiedliwia, a zamiast tego podkreśla, że każdy człowiek jest w pełni odpowiedzialny za to, czy jest karany lub nagradzany. Zbieramy to, co posialiśmy. Jesteśmy wolnymi ludźmi, mamy nieograniczone możliwości działania, jednak przyjdzie nam zmierzyć się z ich konsekwencjami. Kolejną kwestią bardzo silnie związaną z tą kartą jest mówienie prawdy, autentyczność w zachowaniu, uczciwość. W pozbawiony emocji sposób Sprawiedliwość pokazuje nam, co jest szczere, a co należy do świata iluzji. Jeśli chodzi o nasze relacje z ludźmi, karta ta zachęca przede wszystkim do wypracowania porozumienia i zgody, jednak zawsze na równych, partnerskich zasadach. 

Redakcja poleca

Karta tarota Sprawiedliwość - co oznacza w miłości?

Karta Sprawiedliwości w uczuciach odnosi się do tego, że każdy dostanie teraz to, co na zasłużył. Los nie będzie brał pod uwagę okoliczności zewnętrznych i uczucia nie będą wpływały na jego osądy - jak w przypadku nas, ludzi. Jeśli więc nasz partner nie jest z nami do końca szczery albo w jakiś sposób nas wykorzystuje, to chociaż sami możemy tego nie widzieć lub nie zgłaszać za to pretensji, zostanie z tego rozliczony i spotka go za to kara. Jeśli daliśmy od siebie wiele dobrego i poczuliśmy się niedoceniani, możemy przestać się martwić: karta Sprawiedliwości wskazuje na to, że nagroda dla nas jest już przygotowana. Sprawiedliwość w związku wskazuje na to, że szczęście w miłości jest możliwe tylko pod warunkiem, kiedy dwie osoby będą pracowały nad tym, aby osiągnąć jak najgłębsze porozumienie.

Karta tarota Koło Fortuny jako rada

Spójrz na wszystko obiektywnie i nie kieruj się swoimi uczuciami przy formułowaniu oceny sytuacji. Nie zrzucaj winy na innych, nie ustawiaj się w roli ofiary, nie przesadzaj też z poczuciem winy. Zbierzesz teraz to, co zasiałeś wcześniej. Rozważ wszystkie za i przeciw przy podejmowaniu decyzji. Nie zachowuj się dumnie i nie zakładaj, że jesteś nieomylny! Postaraj się poszerzyć swój punkt widzenia. Zobacz sprawę z drugiej perspektywy, zachowując otwarty umysł. Postaraj się być sprawiedliwy. Odłóż na bok emocje.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź