Obserwuj w Google News

Siła - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Siła?

2 min. czytania
Aktualizacja 04.09.2020
04.09.2020 14:50
Zareaguj Reakcja

Karta tarota Siła to symbol naszej wewnętrznej siły. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota siła
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Siła?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Siła (Moc). Znaczenie i interpretacja 

Karta tarota Siła przedstawia najczęściej kobietę, która poskromiła lwa - bestię symbolizującą nasz wewnętrzny instynkt. Lew jest łagodny, uspokojony, ufa kobiecie, a ona wcale nie potrzebuje stosować agresji, by zamknąć jego paszczę. Jest jej posłuszny. Karta Siła mówi o tym, że nasza wewnętrzna siła jest tak naprawdę spokojna, umiemy z niej korzystać z łagodnością. Mówi o naturalnej pewności siebie, zaufaniu do siebie samego, dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym. W karcie Siły jest mnóstwo życiowej namiętności, pasji, odwagi i głodu życia, ale jednocześnie wielkiego opanowania. Tak jak Słońce nie musi nikomu udowadniać, jak gorące są jego promienie i ile daje światła, lew nie odczuwa potrzeby, by komukolwiek przypominać, że jest władcą dżungli. Stąd bierze się głęboki spokój, poczucie własnej wartości. Karta Siły mówi o tym, że głęboko w sobie nosimy duchową moc, która przeistacza się w moc naszego ciała. Jesteśmy w stanie przetrwać nawet najtrudniejsze chwile pod warunkiem, że pomiędzy naszą duszą i ciałem panuje harmonia. Jeśli są ze sobą w konflikcie albo ignorujemy któryś z aspektów życia, stajemy się nerwowi i osłabieni. Źródłem wewnętrznej siły jest równowaga, zgodność, współpraca.

Redakcja poleca

Karta tarota Siła - co oznacza w miłości?

Karta Siła w uczuciach najczęściej symbolizuje płomienny, bardzo intensywny romans, w którym bardzo iskrzy. Mówi o pożądaniu, namiętności, ale też wskazuje na osobę, która jest świadoma swojej wartości i nie pozwoli, by ją lekceważyć. Czasami ta karta przypomina nam o tym, że bez zgody w życiu czujemy się pozbawieni energii i daje do zrozumienia, że urazy, jakie w sobie nosimy, szkodzą przede wszystkim nam samym. Pokazuje, by miłość czerpać przede wszystkim z własnego wnętrza - znak zodiaku Lwa tradycyjnie powiązany jest z sercem i mówi o wiecznej miłości, która panuje w całym wszechświecie. Pozwala doświadczyć poczucia jedności z całą naturą.

Karta tarota Siła jako rada

Działaj odważnie, nie bój się zaangażować, ale nie zapominaj o tym, aby myśleć roztropnie. Namiętność i pasja to twoje atuty, pod warunkiem, że się z nimi nie obnosisz, tylko twórczo je wykorzystujesz. Jeśli chcesz mieć przewagę nad innymi, zachowaj spokój i traktuj ich łagodnie, nie walcz o swoją pozycję. Wybaczaj niedoskonałości sobie i innym. Staraj się łączyć wszystkie swoje najlepsze cechy, nawet jeśli są sprzeczne. Jeśli uda ci się odnaleźć harmonię, czeka cię powodzenie.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź