Obserwuj w Google News

Pustelnik - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Pustelnik?

2 min. czytania
08.09.2020 09:14
Zareaguj Reakcja

Karta tarota Pustelnik oznacza wycofanie się do własnego wnętrza. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota pustelnik
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Pustelnik?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Pustelnik. Znaczenie i interpretacja 

W ogólnym znaczeniu karta Pustelnika oznacza znalezienie się w sytuacji, w której przyszedł dla nas czas na poszukanie własnego głosu. Mówi o dobrowolnej izolacji od świata zewnętrznego w celu poznania własnej wewnętrznej mądrości. Przedstawia człowieka, który powoli odchodzi w zaciszne miejsce, by spojrzeć na sprawy z innej perspektywy, przy wykorzystaniu wszystkich swoich dotychczasowych doświadczeń i wiedzy, ale i w pełnej otwartości na odkrycia, które czekają go w przyszłości. Pustelnik to postać bardzo rozwinięta duchowo, a więc nasze wewnętrzne przewodnictwo. Każdy z nas posiada w sobie ten boski głos. Karta może o nim przypominać, kiedy żyjemy w zbyt szybkim tempie i otacza nas zbyt wiele bodźców. Wzywa do medytacji, zatrzymania się, lepszego zrozumienia spraw. Dla osoby pytającej Pustelnik to przede wszystkim sygnał, by porzucić niecierpliwość i sformułować pytanie inaczej, o wiele głębiej pojmując sytuację. Mówi o istnieniu ukrytego sensu czy przesłania. Nie rozumiemy czegoś, więc trudno nam to wyraźnie zobaczyć - kontury są dla nas niekształtne, wielu szczegółów nie widać. Lepsze oświetlenie sprawy da nam dokładny, spokojny namysł, który musi być prowadzony w skupieniu i z dala od ludzi.

Redakcja poleca

Karta tarota Pustelnik - co oznacza w miłości?

Karta Pustelnika jedynie pozornie wydaje się złą miłosną wróżbą. Mówi o wycofaniu i o samotności, jednak warto podkreślić, że człowiek nie jest na nie skazany. Wybiera je sam! Pustelnik w uczuciach symbolizuje raczej wycofanie się na jakiś czas, po to, by przemyśleć relację. Czasami to wycofanie może wynikać z poczucia bycia niezrozumianym przez drugą osobę i wtedy wskazuje na to, że zbliża się pora na szczerą rozmowę, podczas której obie strony nauczą się słuchać siebie nawzajem. Mężczyzna w karcie Pustelnika nie chce mieć kontaktu z kobietą, nad którą właśnie się zastanawia, by podjąć jak najlepszą decyzję. To, że prowadzi takie rozważania, świadczy o tym, że poważnie traktuje to, co go z nią łączy! Nie należy wywierać na nim presji i dać mu czas.

Karta tarota Pustelnik jako rada

Odpowiedź na wszystkie swoje wątpliwości znajdziesz tylko wtedy, kiedy zdecydujesz się na pewien czas wycofać z życia towarzyskiego i rozważysz kwestię w samotności. Jeśli czujesz, że żyjesz w mroku, nadeszła dla ciebie chwila, by odkryć, że źródło światła znajduje się w tobie. Praca nad swoim wnętrzem, medytacja, bardzo powolne rozmyślania - to teraz dla ciebie najlepszy sposób na to, by odzyskać równowagę.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź