Obserwuj w Google News

Poprzednie życie. Czy istnieje reinkarnacja?

5 min. czytania
Aktualizacja 29.03.2021
29.03.2021 20:48
Zareaguj Reakcja

Wyobrażasz sobie, jak mogło wyglądać twoje poprzednie życie? Zastanawiasz się, kim byłeś w poprzednim wcieleniu? Jakie miałeś talenty? Przeczytaj, jak dowiedzieć się, czy twoja dusza reinkarnowała. 

Co może świadczyć o tym, że twoja dusza reinkarnowała?
fot. Shutterstock

Uważa się, że każda dusza po trafieniu do nieba otrzymuje nową szansę powrotu na ziemię i rozpoczęcie nowego życia. Kiedy zostaje umieszczona w nowym ciele, pamięć o poprzednim wcieleniu zostaje jednak wyzerowana i ciężko udowodnić, że reinkarnacja istnieje. Są jednak ludzie, którzy w nią wierzą. Jak poznać, że twoja dusza reinkarnowała? Jak przypomnieć sobie poprzednie wcielenia?  

Zobacz także: Radiesteta - kim jest i czym się zajmuje?

Poprzednie życie. Jak poznać, że twoja dusza reinkarnowała? 

Zastanawiasz się, czy istnieje poprzednie życie twojej duszy? Te rzeczy mogą świadczyć o tym, że twoja dusza reinkarnowała. 

Rozwinięta intuicja 

Kiedy dusza wędruje przez kolejne wcielenia to zbiera różne doświadczenia. Dzięki temu więcej widzi, uczy się i postrzega wszystko w nieco inny sposób. Osoby ze starymi duszami mają więc bardzo rozwiniętą intuicję. Jest to związane z tym, co już przeżyły. Ich doświadczenia sprawiają, że są bardziej spostrzegawcze i wyczulone, trafnie oceniają ludzi i sytuacje, w których się znajdują, czują intencje innych osób. 

Deja vu 

Deja vu to trwające chwilę przebłyski świadomości, że dana sytuacja już kiedyś miała miejsce w naszym życiu. Czasem może je spowodować dźwięk lub zapach. Byłeś kiedyś w jakimś miejscu po raz pierwszy, ale miałeś wrażenie, że już tam kiedyś byłeś? To właśnie deja vu, które może być przebłyskiem z poprzednich wcieleń. Dusze poprzez deja vu próbują bowiem przekazać zebraną wiedzę do obecnego życia. 

Zobacz także: Buławy w tarocie - znaczenie. Czym są i co symbolizują?

Zdolność współodczuwania 

Dusze, które reinkarnowały, są bardziej dojrzałe i wyczulone na emocje innych, mają zdolność współodczuwania. Początkowo emocje innych ludzi mogą być błędnie odczytywane jako własne, jednak wraz z doświadczeniem łatwiej jest ocenić odczucia innych i skutecznie oddzielić się od ich negatywnego skutku. Stare dusze współczują i niosą pomoc, dbają o innych, biorą ich pod swoją opiekę, pomagają rozwiązywać konflikty. 

Poczucie, że nie pasujesz do tego świata 

Zdarza ci się czuć, że nie pasujesz do świata, w którym żyjesz? Czujesz, że chcesz od życia czegoś więcej, ale nie umiesz tego sprecyzować, tak, jakbyś był blisko celu, ale on wciąż pozostawał nieuchwytny? Mimo że masz przyjaciół i w życiu ci się układa, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? To może oznaczać, że twoja dusza reinkarnowała. 

Potrzeba odwiedzania miejsc 

W zależności od stopnia rozwoju mamy do czynienia z dwoma typami starych dusz. Jedne odcinają się od świata, aby zgłębiać wiedzę i wykorzystywać w praktyce zdobyte doświadczenia. Inne czują jednak ogromną potrzebę poznawania świata i innych kultur. Oba typy dusz mają jednak wspólny cel, którym jest dotarcie do miejsca, w którym nikt nie będzie im przeszkadzał we wsłuchiwaniu się w siebie. 

Wspomnienia z poprzednich wcieleń 

W kulturze ludów wierzących w reinkarnację twierdzi się, że stare dusze widzą swoje poprzednie życie w snach. W snach mogą pojawić się fragmenty dawnych wspomnień, stare dusze mogą też ponownie doświadczać w nich danych wydarzeń i emocji. Widzą miejsca, w których nie były w obecnym życiu, ale ich wygląd odpowiada stanowi faktycznemu. Tak jest, ponieważ dusza już tam była. 

Irracjonalne lęki 

Czujesz czasami irracjonalny lęk? Czasem to, co bierzemy za zaburzenia lękowe, może być ostrzeżeniem od duszy, która w poprzednim wcieleniu tego doświadczyła. Osoba, która kiedyś spadła, może mieć teraz lęk wysokości. Jeśli utonęła, w obecnym życiu może panicznie bać się wody. Moment śmierci zawsze napawa nas strachem. Stara dusza mogła już przechodzić w zaświaty wiele razy, za każdym razem w inny sposób. 

Zobacz także: Oko Horusa – pochodzenie i znaczenie symbolu

Poprzednie wcielenia - dlaczego ich nie pamiętasz? 

Zastanawiasz się, dlaczego nie pamiętasz, jak wyglądało twoje poprzednie życie? To proste - teraz jesteś tutaj, aby żyć tym życiem, a nie po to, aby pamiętać o trudnościach z przeszłości. Pamiętanie poprzednich wcieleń mogłoby powodować ogrom niepokoju i zamieszania w twojej głowie. Wyobraź sobie, że w poprzednim życiu byłeś bogatym człowiekiem, którego wszyscy szanowali, a teraz ledwo wiążesz koniec z końcem. Jak by to wpłynęło na twoją postawę względem obecnego życia? 

Wiedza o tym, kim byłeś w poprzednim wcieleniu przechowywana, jest tylko w twojej podświadomości. Niestety nasz mózg nie jest rozwinięty na tyle, aby uzyskać dostęp do tej wiedzy, jest w stanie dotrzeć tylko do niewielkiego kawałka pamięci. Zdarzają się dzieci, które pamiętają poprzednie życie zazwyczaj są to małe dzieci do szóstego roku życia. Z upływem czasu jednak i one w nowym wcieleniu szybko o nim zapominają. 

Mimo iż najlepiej skoncentrować się na obecnym życiu, warto dowiedzieć się też czegoś o swoich poprzednich wcieleniach. Dzięki temu możemy sobie uświadomić źródło teraźniejszych problemów, wyjaśnić cel, który mamy w życiu i zrozumieć lekcje, które powinniśmy przerobić w aktualnym wcieleniu. Wiedza o tym, kim kiedyś byłeś, pozwoli ci pozbyć się zbędnych przekonań i zachowań, uzdrowić emocje, umożliwić dostęp do zdolności, które kiedyś miałeś rozwinięte, zrozumieć problemy w związkach.  

Zobacz także: Bratnia dusza - co to znaczy?

Jak przypomnieć sobie poprzednie wcielenie? 

Wiedzę o swoich poprzednich wcieleniach możesz zdobyć dzięki wielu technikom. 

  • Regresja -  to technika wykorzystująca hipnozę w celu odzyskania wspomnień z poprzednich wcieleń lub wcielania się w postaci wydarzeń, chwil, myśli, czy obrazów. Najczęściej stosuje się ją jako metodę rozwiązywania poważnych problemów emocjonalnych. Regresja wykorzystuje moc podświadomości. Często jest mechanizmem obronnym i pojawia się np. w wyniku stresu. Hipnotyzer prowokuje regresję, która pozwala cofnąć się pamięcią do czasu, kiedy zaistniało traumatyczne doświadczenie i umożliwia usunięcie blokady i radość z życia. Pozwala ona na opis rzeczywistości, w której dusze przebywają między narodzinami a śmiercią. 
  • Medytacja - głęboka medytacja może pomóc ci w wywołaniu regresji. 
  • Sny - w tym celu zwracaj uwagę na powtarzające się motywy w snach. Spróbuj odróżnić zwykły sen od tego, który ma jakieś przesłanie. Dobrą metodą, która może ci w tym pomóc, jest zapisywanie swoich snów, aby później móc je przeanalizować i złożyć w całość. 
  • Deja vu - wydarzenia, które być może już przebyłeś, uczucia wywołane przez konkretną muzykę. Jeśli doświadczasz często deja vu, zastanów się głębiej nad tym, co je wywołuje. 
  • Przywołanie wspomnień z poprzednich wcieleń - przypomnij sobie swoje ulubione zabawy z dzieciństwa, być może była jakaś szczególna, którą uwielbiałeś? Zastanów się, co cię szczególnie pociąga - być może twoje hobby jest niestandardowe? Pomyśl również, czy masz dziwne obawy lub fobie, niekontrolowane nawyki, bóle niewiadomego pochodzenia. A może masz specyficzne znaki na ciele? Mogą one wskazywać na to, w jaki sposób twoja dusza zginęła w poprzednim wcieleniu. Masz jakiś ulubiony okres w historii? Może średniowiecze? Jeśli tak, istnieje prawdopodobieństwo, że twoja dusza żyła w tamtych czasach. Połącz te wszystkie informacje i postaraj się przeanalizować ich wspólne cechy. 

Pamięć o poprzednich wcieleniach może ci pomóc w życiu, które wiedziesz obecnie. Dzięki tej wiedzy możesz uświadomić sobie źródło swoich problemów, zastanowić się nad celem, który obrałeś, pozbyć się zbędnych przekonań i otworzyć umysł.