Obserwuj w Google News

Księżyc - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Księżyc?

2 min. czytania
Aktualizacja 09.09.2020
09.09.2020 13:46
Zareaguj Reakcja

Karta tarota Księżyc to symbol naszej podświadomości. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota księżyc
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Księżyc?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Księżyc. Znaczenie i interpretacja

Karta karota Księżyc ukazuje głębokie siły rządzące światem poza zasięgiem naszego wzroku, jednak wyczuwalne w sferze podświadomości jako wielka niezbadana tajemnica. Księżyc mówi także o tym, że nasza nieznajomość magii i kierujących nami energii prowadzi do tego, że często żyjemy iluzjami i wierzymy w złudzenia. Karta sugeruje, że nie widzimy czegoś takim, jakim jest, a jakaś informacja jest przed nami ukryta. Z jednej strony więc odwołuje się do bogactwa naszego wnętrza i przekazuje nam coś za pośrednictwem intuicji, z drugiej wskazuje na naszą niepewność związaną z tymi doświadczeniami i to, że musimy znaleźć sposób, by twórczo się pośród nich odnaleźć. Pyta o to, co chcemy zrobić ze swoimi marzeniami, przeczuciami i snami i na ile im ufamy w ocenie danej sytuacji. To karta romantyczna, zmienna, pełna tęsknot. Jeśli odpowiada na pytanie o relację z drugą osobą, a w jej towarzystwie pojawia się karta Maga albo 7 mieczy, możemy mieć pewność, że nie wolno temu komuś zaufać i manipuluje nami od dawna, nie dotrzyma żadnego danego nam słowa. W sąsiedztwie pozytywnych kart natomiast Księżyc jest sygnałem, by wytwarzać ideę lub więź przy użyciu inspiracji płynących z natury, porywów ducha, podszeptów naszej intuicji. Mówi o tym, że dany związek sprowadza bardzo silne emocje.

Redakcja poleca

Karta tarota Księżyc - co oznacza w miłości?

Oznacza marzenia o kimś nieosiągalnym, lęk przed bliskością wynikający z minionych doświadczeń i jest na wskroś romantyczna. Rzadko ma realistyczne wyobrażenie relacji, może też być zakłóceniem komunikacji i tylko marzeniem o sobie, przyglądaniem się sobie z daleka. Trudno w niej zobaczyć perspektywę związku opartego na solidnych fundamentach, to raczej fantazje, senne wizje. Uczucia są bardzo intensywne, mogą niemal graniczyć z obsesją, ale nie ma w tej chwili szansy na otwartą, budującą rozmowę. Koniecznie należy sprawdzić, czy ktoś czegoś przed nami nie ukrywa lub nas nie okłamuje. Księżyc może mówić o zdradzie.

Karta tarota Księżyc jako rada

Zauważ swoje obawy i zadbaj o to, aby niepokój nie odebrał ci skupienia. Nie uciekaj do świata wyobrażeń, uważaj na własne wizje. Dąż do swojego celu. Twoja wrażliwość może cię teraz odciągać od rzeczywistych spraw. Kierują tobą niepewność, zazdrość i zamglony umysł. Wyolbrzymiasz swoje problemy. Jeśli wracają do ciebie rany z przeszłości, nie traktuj ich jak drogi ucieczki. Skup się na tym, co tu i teraz. Jaki jest faktyczny obraz sprawy, o której myślisz?

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź