Obserwuj w Google News

Koło Fortuny - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Koło Fortuny?

3 min. czytania
08.09.2020 11:02
Zareaguj Reakcja

Karta tarota Koło Fortuny oznacza wielką zmianę w naszym życiu. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota koło fortuny
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Koło Fortuny?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Koło Fortuny. Znaczenie i interpretacja 

Koło Fortuny w tarocie w ogólnym znaczeniu wskazuje przede wszystkim na zmianę, która jest dla nas szansą. To niespodziewane zdarzenie - nie wiemy, czy będzie "dobre" czy "złe" - zostało nam już zapisane, choć w żaden sposób się go nie spodziewamy. Działają siły, które wprowadzą do naszego życia coś nowego. Nagrodę, szansę, przeciwności losu, próbę, zakończenie... Nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć. W tej karcie jednak wszystko zależy od nas. Czy kurczowo trzymamy się tego, co już mamy, i nie chcemy tego stracić, bo wcale nas nie interesuje, co czeka za następnymi drzwiami? W takim razie Koło Fortuny powinno nas martwić. Czy traktujemy każde doświadczenie jak lekcję, zakładając, że koniec zawsze jest początkiem czegoś nowego? Koło Fortuny to dla nas powód do radości. Ta karta tarota przypomina o tym, by ufać swojemu przeznaczeniu i mieć wiarę w to, że zasługujemy na wszystko, co najlepsze. W tym właśnie celu Wszechświat kręci dla nas Kołem - by dać nam szansę na szczęście. Nie zawsze jednak wygląda ono dokładnie w taki sposób, jak sobie wyobrażaliśmy. Koło Fortuny czasami pokazuje, że nie wiedzieliśmy dotąd, co jest dla nas dobre. Odsłania nam prawdę o nas samych i o tym, czego naprawdę chcemy. Prowadzi nas na spotkanie z nami samymi i pozwala lepiej poznać ścieżkę, którą kroczymy przez życie.

Redakcja poleca

Karta tarota Koło Fortuny - co oznacza w miłości?

Karta Koło Fortuny w uczuciach mówi o nieuchronnej zmianie. To boska interwencja, która była konieczna. Może sprowadzić do naszego życia nowego partnera, zerwać nasz związek z kimś bliskim, niespodziewanie podarować szczęście. Najczęściej jest informacją o tym, że czyjaś obecność jest dla nas darem, wniesie do naszej historii coś ważnego. Być może będzie to miłość, a być może cenna nauka... Nie trzymajmy się kurczowo swoich pragnień, bo Wszechświat może mieć nam do podarowania o wiele więcej, niż my sami chcemy dla siebie. Przykładowo: możemy tkwić w toksycznym układzie, jednak obawiać się odejścia od tej osoby ze strachu przed samotnością. Koło Fortuny może zdecydować o zakończeniu tej relacji. Samotność rzeczywiście przychodzi, ale dzięki temu w naszym życiu może się pojawić ktoś zupełnie nowy. A że Koło Fortuny to szybkie zmiany, za kilka dni możemy być już w nowym związku!

Karta tarota Koło Fortuny jako rada

Koło Fortuny radzi, by zdać się na siłę wyższą w naszym życiu. To pierwsza karta w tarocie, na której nie widnieje wizerunek człowieka. Mówi, by zaufać boskim wyrokom, losowi. Cokolwiek się zdarzy, nawet jeśli nas nie ucieszy lub będzie wbrew naszym oczekiwaniem, w rzeczywistości będzie działało dla naszego najwyższego dobra. Koło Fortuny przynosi nam lekcję, którą mamy teraz odebrać. Informuje, że udało nam się zakończyć poprzednią - jakiś obecny w naszym życiu cykl. To, co przyjdzie teraz, zależy w dużej mierze od naszego nastawienia. Jeśli ufasz swojemu przeznaczeniu, wierzysz, że zasługujesz na szczęście. Jeśli jesteś przekonany, że zawsze spotyka cię wszystko, co najgorsze, działa to jak samospełniająca się przepowiednia. Co więc wybierasz?

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź