Obserwuj w Google News

Kochankowie - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Kochankowie?

2 min. czytania
03.09.2020 15:31
Zareaguj Reakcja

Karta Kochankowie to w tarocie tajemniczy symbol miłości. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota kochankowie
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Kochankowie?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Kochankowie. Znaczenie i interpretacja 

W ogólnym znaczeniu karta Kochankowie symbolizuje miłosną więź pomiędzy dwojgiem ludzi. Jednak nie oznacza to wcale, że to, że są ze sobą powiązani głębokim uczuciem, przesądza kwestię - nie jest ustalone, że będą odtąd żyli długo i szczęśliwie. Karta mówi o niepewności związanej z odczuwaniem tak intensywnej miłości do kogoś, bezbronności z tym związanej, konieczności pracy nad związkiem, aby mógł się udać. Każda bliska relacja może się stać dla nas i niebem, i piekłem na ziemi, zależnie od tego, jakie decyzje wobec siebie podejmiemy. Zbliżenie się do drugiej osoby wymaga od nas kompromisu, często przekroczenia własnych granic. Karta Kochankowie to zderzenie naszego umysłu i serca. Mówi przede wszystkim o konieczności decydowania o własnym życiu, o tym, że jesteśmy odpowiedzialni za jego ostateczny kształt. Zadaje pytanie nie tylko o to, jak chcemy potraktować osobę, którą kochamy, lecz także sprawdza, czy jesteśmy gotowi zaryzykować własne poczucie bezpieczeństwa i odsłonić się przed kimś przez wzgląd na łączące nas uczucie. Otrzymanie daru czystej, niebiańskiej miłości jest możliwe tu, na ziemi, jednak odpowiedzialność za to, co się dalej z nią stanie, spoczywa na ludziach. Kochankowie dają nadzieję na stworzenie bliskiego, udanego związku - ale wymagają tego, by dostrzec, że jest to decyzja dwóch osób.

Redakcja poleca

Karta tarota Kochankowie - co oznacza w miłości?

Karta Kochankowie w uczuciach symbolizuje, paradoksalnie, naszą wolność. Może informować o tym, że dwoje ludzi jest ze sobą połączonych bardzo silną więzią, jednak jednocześnie mówi także, że oboje są odpowiedzialni za siebie i każde z nich samodzielnie podejmuje decyzje, które wpływają na dalszą przyszłość. Niepewność co do tego, czy ktoś nas zechce i będzie się dla nas starał, sprawia, że nabieramy obaw przed tym, by dać mu coś od siebie. Karta Kochankowie ani nie zachęca do podjęcia takiego ryzyka, ani tego nie odradza. Jest jedynie po to, by uświadomić nam dwoistość tej sytuacji - blaski i cienie miłości. Przypomina, czym miłość jest naprawdę.

Karta tarota Kochankowie jako rada

Kochankowie przypominają nam o tym, że chociaż jesteśmy pod opieką aniołów, decydujemy o swoim życiu. Sugeruje, byśmy w chwili niepewności zwrócili się do nich z prośbą o przewodnictwo. Nie musimy być z tą decyzją zupełnie sami. Od nas też zależy, czy ze swoim partnerem będziemy podejmować decyzje tak, jak byśmy byli obcymi ludźmi, czy będziemy starali się znieść bariery i się z nimi porozumieć.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź