Obserwuj w Google News

Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

6 min. czytania
02.09.2020 10:21
Zareaguj Reakcja

Karty tarota to nasza ścieżka komunikacji z przewodnikami duchowymi. Tarot pozwala lepiej zrozumieć sytuację, w której się znaleźliśmy, i podpowiada, jakie mamy możliwości rozwoju. W naszych codziennych poszukiwaniach wróżba z kart tarota może stanowić drogowskaz, bez którego nie wiedzielibyśmy, jak mamy postąpić. Co znaczą poszczególne karty tarota i jak możesz z nimi pracować?

karty tarota
fot. Shutterstock

Karty tarota dzielą się na Wielkie i Małe Arkana. Wielkie Arkana i ich znaczenie to podstawa, by nauczyć się pracy z tarotem. Na samym początku może się to wydawać trudne, więc dobrze jest oprzeć się na wiedzy doświadczonej wróżki. Czasem wróżba tarota daje nam do myślenia tak mocno, że czujemy potrzebę dowiedzieć się więcej o znaczeniu danej karty. Poznaj dokładne znaczenie wszystkich kart tarota i wykorzystaj je do tego, by zrozumieć swoją przyszłość.

Zobacz także: Znaki zodiaku: daty urodzin i horoskop opisowy

Karty tarota - znaczenie i interpretacja

Współczesna talia tarota służącego do wróżenia zawiera w sobie 78 kart - 22 Wielkie Arkana i 56 Małych Arkan. Wielkie Arkana są przedstawieniem archetypowych postaci i sytuacji, które ukazują nasz etap życiowej drogi. Są najważniejsze w każdej wróżbie i ukazują energię, która nie opuści nas przez dłuższy czas. Dowiedz się, co oznaczają!

Redakcja poleca

Wielkie Arkana w tarocie

Tarot - Głupiec (0). Symbolizuje nowy początek, szczęśliwy zwrot wypadków, wprowadzający do naszego życia poważną zmianę. Karta tarota Głupiec daje nam nadzieję i poczucie zaufania do Wszechświata, zachęca do rozpoczęcia czegoś od nowa. Mówi, że warto podjąć ryzyko!

Tarot - Mag (I). Karta tarota Mag przekonuje, że posiadamy wszystko, czego tylko potrzebujemy, aby spełnić swoje pragnienia. Drzemie w nas potencjał, który czeka na odkrycie. Informuje o tym, że stoimy przed szansą osiągnięcia sukcesu w danej dziedzinie życia.

Tarot - Kapłanka (II). Arcykapłanka mówi pytającemu przede wszystkim o tym, że odpowiedź na zadanie pytanie znajduje się w nim samym. Przekonuje, by posłuchać swojej intuicji, zapewniając, że to właśnie ona jest w stanie wyjawić nam całą prawdę. Karta tarota Kapłanka mówi o wewnętrznej mądrości każdego z nas.

Tarot - Cesarzowa (III). Jest symbolem narodzin czegoś nowego, o czym do tej pory jedynie myśleliśmy. To stworzenie czegoś, co przyniesie owoce. Karta tarota Cesarzowa obdarza nas ciepłem i opieką. Uczy, że świat ma w sobie nieskończoną obfitość i pokazuje, jak czerpać z jej źródła.

Tarot - Cesarz (IV). Odnosi się do tego, jakie znaczenie w naszym życiu ma poczucie kontroli nad zdarzeniami i czy staramy się posiadać władzę nad innymi ludźmi. Karta tarota Cesarz pyta: Czy dążymy do tego, by wprowadzić do swojej rzeczywistości porządek, czy chcemy narzucać innym swoją wolę? Odpowiada mu znak zodiaku Baran.

Tarot - Kapłan (V). Mówi o naszym wewnętrznym rozwoju, naszych myślach i emocjach. Poprzez kontakt z naszą podświadomością i sumieniem przekazuje informacje o tym, jak powinniśmy teraz postąpić. Karta tarota Kapłan pyta o nasze zasady moralne i o to, czy się do nich stosujemy. Odpowiada mu zodiakalny Byk.

Tarot - Kochankowie (VI). To symbol wszystkich naszych ważnych relacji z ludźmi, nie tylko tych miłosnych. Przedstawia wahanie związane z tym, że każdy bliski związek ma swoją jasną i ciemną stronę. Intymna więź to dar, ale wymaga od nas pewnej pracy. Karta tarota Kochankowie symbolizuje decyzje, które musimy podjąć. Odpowiada im znak zodiaku Bliźnięta.

Tarot - Rydwan (VII). Rydwan to przyspieszenie spraw, zbliżający się sukces albo początek nowego etapu, zmiana kierunku życiowej drogi. Karta tarota Rydwan mówi o podejmowaniu inicjatywy i działaniu, które przynosi zwycięstwo. Pokazuje, by odważnie walczyć o swój cel - sukces jest w zasięgu ręki! Odpowiada mu znak zodiaku Rak.

Tarot - Siła (VIII). Jest przedstawieniem pasji i namiętności, a także ogromnej siły, hartu ducha. Odnosi się zarówno do pożądania, energii seksualnej, jak i walki z przeciwnościami losu. Pomaga wyzwolić w sobie odwagę i ekspresję, także wtedy, kiedy jesteśmy w ciężkiej sytuacji. Karcie odpowiada znak zodiaku Lew.

Tarot - Pustelnik (IX). Energia Pustelnika mówi o potrzebie wycofania się ze świata zewnętrznego i zwrócenia ku swojemu wnętrzu. Ukazuje mistyczne, głębokie doświadczenia, które zbliżają nas do odkrycia ważnych tajemnic i zrozumienia swojej historii. To karta zodiakalnej Panny.

Tarot - Koło Fortuny (X). Jest wielką zapowiedzią zmian i od kart sąsiadujących zależy, czy będzie to zwrot na lepsze, czy gorsze. W przeciwieństwie do pozostałych kart symbolizujących rozpoczęcie nowego cyklu Koło Fortuny wskazuje na naszą bierność. Są to zmiany, na które nie mamy wpływu. Możemy na nie jedynie zareagować.

Tarot - Sprawiedliwość (XI). Uczy bezwzględnie odróżniać dobro od zła, stosować się do praw obejmujących ogół relacji międzyludzkich. Mówi o karmie, odpowiedzialności, przyczynach i skutkach. Wymaga równowagi i znalezienia złotego środka w sprawie, o którą pytamy. Odpowiada jej zodiakalna Waga.

Tarot - Wisielec (XII). Oznacza czekanie lub stanie w miejscu. Ukazuje czas zawieszenia, w którym mamy możliwość odkryć coś, o czym do tej pory nie wiedzieliśmy. Zachęca, by spojrzeć na daną kwestię z innej strony - odwrotnej niż tej, z której do tej pory patrzyliśmy.

Tarot - Śmierć (XIII). Mówi o zakończeniu jakiegoś ważnego cyklu w naszym życiu i głębokiej transformacji z tym związanej. Nieuchronne zakończenie danej sprawy czy relacji otwiera przed nami szansę, by przeżyć coś lepszego. Karta mówi o naszym rozwoju wewnętrznym i zmusza do tego, by przestać kurczowo trzymać się przeszłości. Odpowiada jej zodiakalny Skorpion.

Tarot - Umiarkowanie (XIV). Symbolizuje spokój i poczucie harmonii wynikające ze zrównoważenia w życiu przeciwnych jakości, takich jak bezczynność i działanie. Umiar i powściągliwość, a także samodyscyplina, pozwala zintegrować wszystkie elementy naszej rzeczywistości i nadaje jej dodatkową wartość, która czyni nas mocniejszymi.

Tarot - Diabeł (XV). Karta Diabła to spotkanie z naszym cieniem, trudną do opanowania zwierzęcą energią, a także Ego, ambicjami, lękami i obsesjami. Może symbolizować toksyczny związek, który opiera się na wzajemnym uzależnieniu. Często mówi o tym, że strach blokuje nas przed podjęciem działań albo wytwarza w nas irracjonalne przekonania. To karta zodiakalnego Koziorożca.

Tarot - Wieża (XVI). To nagły rozpad czegoś, co znajdowało się na niepewnych podstawach lub było zbudowane na fałszu. Choć zdarzenia związane z ukazaniem się Wieży są szokujące i bolesne, jest to karta działająca dla naszego najwyższego dobra. Wieża kończy wszystko, co nam nie służyło i ograniczało nas w życiu.

Tarot - Gwiazda (XVII). Mówi o zakończeniu cierpienia lub choroby, uzdrowieniu i samouzdrawianiu - o tym, że czas odzyskać nadzieję. Nawet jeśli w ostatnim okresie wiele wycierpieliśmy, zbliża się chwila, w której znowu będziemy mogli uwierzyć w to, że niebo nam sprzyja. Gwiazda to karta zodiakalnego Wodnika.

Tarot - Księżyc (XVIII). Opowiada o tajemnicach, sekretach wychodzących na światło dzienne, złudzeniach i niepewności. Skłania do tego, by zdać się na swoją intuicję, jednak zabrania podlegać zbytniemu rozmarzeniu. Uczy tego, jak pracować z podświadomością, by ukazywała nam rzeczywistość, a nie iluzje. Karcie Księżyc odpowiada znak zodiaku Ryby.

Tarot - Słońce (XIX). Karta pełna radości i optymizmu, przynosi pozytywną odpowiedź na wszystkie nasze pytania. Informuje, że nasze pragnienia się spełnią i czeka nas wielkie szczęście, przeżywane w zdrowiu i akceptacji, pośród rodziny i przyjaciół. W pytaniu o miłość oznacza początek nowego związku. To karta opiekuńcza zodiakalnych Lwów, ale działa na wszystkie znaki.

Tarot - Sąd Ostateczny (XX). Mówi o zmartwychwstaniu, odrodzeniu. Przedstawia moment życia, w którym podsumowujemy to, co działo się do tej pory, wyciągamy wnioski, przeprowadzamy ważne rozmowy i obieramy dalszy kierunek. Karta tarota Sąd Ostateczny zawsze wiąże się z oceną sytuacji, koniecznością zastanowienia się nad tym, co wnosi do naszego życia coś dobrego, a co nas krzywdzi.

Tarot - Świat (XXI). Ta zakończenie konkretnego etapu wędrówki i osiągnięcie wyższego stopnia wtajemniczenia. Zamykamy pewien cykl i potrafimy teraz zrozumieć, o czym była jego historia. Jesteśmy gotowi iść dalej, świadomi, że cały świat stoi przed nami otworem i zaprasza nas do tego, by skorzystać z jego nieograniczonych możliwości.

Zobacz także: Te znaki zodiaku to bratnie dusze! To one zazwyczaj łączą się w pary na całe życie

Przekonaj się, czy jesteś jedną z najstarszych dusz, które znają prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź