Obserwuj w Google News

Kapłanka - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Kapłanka?

3 min. czytania
02.09.2020 14:29
Zareaguj Reakcja

Karta Kapłanka to symbol naszej duchowej wiedzy, płynącej z podświadomości. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota Kapłanka
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Kapłanka?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Kapłanka. Znaczenie i interpretacja 

W ogólnym znaczeniu karta Kapłanka odnosi się do naszego wewnętrznego głosu i przypomina o jego istnieniu. Sugeruje, by zwrócić uwagę na pojawiające się w naszym życiu znaki, przeczucia i sny, ale nie odczytywać ich zbyt dosłownie - otworzyć się na działanie swojej intuicji, która jest w stanie pojąć, co oznaczają ich symbole. Kapłanka to informacja dla pytającego, że posiada on o wiele większą tajemną wiedzę, niż mu się wydaje. Zachęca do głębszych poszukiwań, prowadzonych w sekrecie cichych obserwacji. Oznacza, że możemy wsłuchać się w swój wewnętrzny głos zachowując przy tym pełen spokój, bo tak naprawdę znamy odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. To umysł nam podpowiada, że niczego nie rozumiemy i powinniśmy czuć niepokój. Ukrywa przed nami to, co wie nasza wrażliwość. W rzeczywistości nasza dusza, obdarzona doskonałą pamięcią, potrafi pojąć nawet najbardziej skomplikowane połączenia zjawisk i zdarzeń. Kapłanka wie, że każdy człowiek ma w sobie jasną i ciemną stronę, jest świadoma niewidzialnych procesów w nim zachodzących. Jest tajemnicza, jednak uznaje się ją za kartę ochronną. Mówi: zaufaj temu, co czujesz. Jesteś bezpieczny.

Redakcja poleca

Karta tarota Kapłanka - co oznacza w miłości?

Karta Kapłanka w uczuciach symbolizuje najczęściej powolne zbliżanie się do kogoś, niekiedy też skrywane uczucia, obawy przed konfrontacją i zachowywanie wszystkiego dla siebie. Odnosi się do wyższych, głębokich uczuć, często platonicznych. Symbolizuje kobietę, która otacza kogoś opieką, można jej zaufać. Jeśli mężczyzna widzi kobietę w roli Kapłanki, jest zafascynowany jej wrażliwością i mądrością, jednak boi się do niej zbliżyć i uważa ją za niedostępną lub nieosiągalną. To przyjaciółka, ale jednocześnie kobieta, którą w jakiś sposób trudno "rozgryźć". Ona sama natomiast naturalnie "przejrzy" każdego. Nie działają na nią żadne sztuczki, nie da się jej okłamać. Wydaje się aniołem, jednak kojarzy się z grzechem. Chociaż jest bardzo empatyczna, współżyjąca z naturą i chce dla wszystkich jak najlepiej, obecny w niej przez cały czas pierwiastek tajemniczości sprawia, że staje się obiektem fantazji mężczyzn.

Karta tarota Kapłanka jako rada

Kapłanka zachęca do tego, by na jakiś czas wycofać się ze świata zewnętrznego i w ciszy obserwować dalszy rozwój wypadków. Nasłuchując intuicji, dowiemy się w tym czasie o wiele więcej, niż byśmy się spodziewali, a sprawy ukażą się nam zupełnie inaczej niż do tej pory. Przebywanie w samotności, kontakt z naturą, życie zgodne z fazami Księżyca i wykonywanie rytuałów oczyszczających mogą w najbliższych dniach sprawić, że odkryjemy coś, co było przed nami ukryte. Kapłanka zaleca, by z nie dzielić się swoimi przemyśleniami absolutnie z nikim i rozmawiać jedynie z głosem wewnętrznym. Tylko w ten sposób mamy możliwość odkryć, jak wielką wiedzę posiadamy, i obdarzyć samych siebie absolutnym zaufaniem.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź