Obserwuj w Google News

Kapłan - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Kapłan?

2 min. czytania
Aktualizacja 03.09.2020
03.09.2020 14:28
Zareaguj Reakcja

Karta Kapłan to symbol wiedzy i tradycji. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota arcykapłan
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Kapłan?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Kapłan. Znaczenie i interpretacja 

W ogólnym znaczeniu karta Kapłana jest symbolem naszej duchowej drogi i tego, w jaki sposób się na niej rozwijamy. Przypomina o tym, że każdy z nas posiada wewnętrzną wiedzę prowadzącą ku odkryciu, że życie zawiera w sobie o wiele głębszy sens, niż na co dzień myślimy. Zaprasza do tego, by prowadzić poszukiwania i zadawać sobie pytania na temat swojej wiary i filozofii. Nasza sfera podświadomości i nasze sumienie mogą ze sobą współpracować - wykorzystanie znanych nam teorii w praktyce ma swój klucz w posiadaniu wolnej woli. Kapłan jest autorytetem i ludzie słuchają tego, co mówi - zdobył tę władzę przy użyciu wiedzy. Przypomina, że nauka często daje przewagę nad innymi ludźmi. Symbolizuje dobrego, skłonnego do poświęceń człowieka, chyba że inne karty wskazują na to, że zanadto zafascynowała go władza nad innymi. Może oferować nam wsparcie w ważnej sprawie albo zachęcać nas do głębszych poszukiwań duchowych. Kapłan mówi o wyższym stopniu wtajemniczenia, rozpoczęciu nowego etapu na swojej ścieżce. Niekiedy nawiązuje do tego, że porzuciliśmy dawne przekonania czy wzorce, bo nasz horyzont myślowy jest już szerszy niż kiedyś. Mamy więcej doświadczeń i to przynosi nam wiedzę, którą możemy wykorzystać w dalszym życiu.

Redakcja poleca

Karta tarota Kapłan - co oznacza w miłości?

Karta Kapłana w uczuciach bywa symbolem zawarcia związku małżeńskiego, jednak częściej kojarzy się ją z duchową opieką. Jeśli mężczyzna pokazuje się jako Kapłan, związek z nim to głębokie, transcendentalne porozumienie na poziomie duszy. Wasza relacja może się rozwijać także na metafizycznym poziomie, poprzez intuicję czy telepatyczne przekazy. Jego obecność w twoim życiu jest katalizatorem twojego duchowego rozwoju, dzięki niemu odkrywasz, czym tak naprawdę jest życie. Niekiedy karta Kapłana wskazuje na to, że miłość do drugiego człowieka zbliża nas do istoty boskości i wzmacnia naszą wiarę.

Karta tarota Kapłan jako rada

Arcykapłan tłumaczy, że raz na jakiś czas każdy z nas powinien się zastanowić, co oznacza w naszym życiu obecność boskiej siły. Powinniśmy pochylić się nad tą kwestią z szacunkiem i pokorą, czerpać wiedzę z samego źródła. Kiedy ją pozyskamy, nasza pozycja w grupie stanie się silniejsza, a ludzie zaczną przychodzić do nas po radę.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź