Obserwuj w Google News

Jak przyciągnąć pieniądze - prawo przyciągania, zaklęcia i talizmany

7 min. czytania
Aktualizacja 31.03.2021
31.03.2021 23:20
Zareaguj Reakcja

Nad tym, jak przyciągnąć pieniądze, zastanawiał się choć raz w swoim życiu niemal każdy. Choć wydaje się wprawdzie, że pieniądze szczęścia nie dają, to jednak z całą pewnością łatwiej z nimi żyć. Nie chodzi tu o posiadanie astronomicznych kwot na koncie, ale o stabilizację finansową i swego rodzaju wolność, którą dają nam pieniądze. 

Co przyciąga pieniądze?
fot. Shutterstock

Pieniądze dają człowiekowi bardzo wiele wymiernych, a także nienamacalnych korzyści. Nie tylko pozwalają kupić rzeczy pierwszej potrzeby, ale dają też dostęp do większej liczby dóbr czy rozrywek. Dla wielu to także sposób na budowanie poczucia bezpieczeństwa. Dzięki nim nie musisz przyjmować każdej pracy, ale możesz wybrać taką, która przyniesie ci satysfakcję. Możesz także realizować swoje pasje i marzenia. Jak zatem przyciągnąć pieniądze? Jak przyciągnąć szczęście, które nie zawsze przynosi nam bogactwo? Jakie sposoby na posiadanie pieniędzy zna magia, a co mówi o tym feng shui? Oto kilka praktycznych wskazówek, jak przyciągać pieniądze w życiu. 

Zobacz także: Sen o pożyczaniu pieniędzy to nie zawsze dobry znak. Zobacz, co mówi o tym sennik

Jak przyciągnąć pieniądze?  

Sposobów jest całe mnóstwo - od wdrożenia w życie kilku prostych zasad dotyczących pracy, poprzez magię, metody opisane w feng shui, talizmany i amulety. Dla niektórych, przede wszystkim życiowych pragmatyków, jedyną skuteczną metodą na przyciąganie pieniędzy jest ciężka praca. Jeśli będziesz systematycznie pracować i odkładać nieco funduszy, jeżeli jest to możliwe, będziesz wówczas cieszył się stabilnością finansową.   

Istnieje także stanowisko, zgodnie z którym najważniejsze są afirmacje na przyciąganie pieniędzy. Co to oznacza? Afirmacje na przyciąganie pieniędzy to nie żadne magiczne zaklęcie czy czary na pieniądze. To pozytywne myślenie i zdanie o pieniądzach. Jeśli będziesz je regularnie powtarzać, dzięki zakodowaniu go w twoim umyśle, masz szansę na urzeczywistnienie pragnień. Brzmi zachęcająco? Jeśli tak, zmień swoje nastawienie i zacznij przyciągać pieniądze. 

Zobacz także: Pieniądze czy sekrety? Czego symbolem w senniku jest portfel?

Prawo przyciągania pieniędzy 

Afirmacja to punkt wyjścia do tego, aby przyciągnąć pieniądze. Istnieje bowiem teoria tzw. prawa przyciągania pieniędzy. Jak działa w praktyce? 

 1. Odrzuć od siebie wszystkie złe myśli dotyczące pieniędzy. Wbrew pozorom jest ich w naszej podświadomości bardzo wiele. Powszechnie powtarzane „pieniądze szczęścia nie dają”, „pieniądze to nie wszystko”, „pierwszy milion trzeba ukraść” powodują, że kiedy myślisz o posiadaniu pieniędzy, podświadomie zaczynasz postrzegać siebie jako osobę chciwą i przypisujesz sobie inne negatywne emocje. Zmień to. Koniecznie uwolnij się od tych stereotypowych i bardzo destrukcyjnych przekonań. 
 2. Zaprogramuj swoje myśli na nowo. Musisz ćwiczyć. Kiedy pozbędziesz się negatywnego obrazu samego siebie, który posiada gotówkę, koniecznie przekuwaj swoje myśli na coś pozytywnego. Co to oznacza w praktyce? Taki rytuał przyciągania pieniędzy sprowadza się do wyobrażania sobie sytuacji, w których wydajesz pieniądze na realizację swoich marzeń lub czegoś powszechnie uznawanego za dobre, np. pomoc innym. Tworząc w głowie takie obrazy, zaczynasz czuć wyłącznie pozytywne emocje związane z posiadaniem pieniędzy, dzięki czemu twój mózg zapomina o utartych schematach. Pamiętaj - twój umysł jest plastyczny i chłonny. Im częściej będziesz myślał o pieniądzach w sposób pozytywny, tym szybciej staną się one dla ciebie realne. 
 3. Jak przyciągnąć bogactwo? Kolejnym ważnym krokiem jest zapisanie swoich afirmacji - planów i marzeń. Możesz stworzyć tzw. mapę marzeń, w której wymienisz wszystko to, co chcesz osiągnąć i zdobyć. Zachowaj ją i regularnie do niej wracaj. Pozwoli ona jeszcze dobitniej zwizualizować twoje pragnienia. Co więcej, samo tworzenie mapy marzeń jest już pierwszym namacalnym krokiem w kierunku osiągania celu. Moc przyciągania pieniądza przejawia się w tym przypadku w samym pisaniu, w które musisz włożyć określoną energię. Afirmacja to zaś przede wszystkim przepływ energii i emocji. 
 4. Pamiętaj, że cel sam w sobie nie może być dla ciebie najważniejszy. Jeśli zatem zastanawiasz się jak przywołać pieniądze tylko dla chęci ich posiadania, nie odniesiesz sukcesu.  

Zobacz także: 4 znaki zodiaku, do których pieniądze same lgną. Są skazane na bogactwo!

Magia przyciągania pieniędzy  

Co jeszcze przyciąga pieniądze? Dla niektórych są to zaklęcia na pieniądze. Wykorzystywanie magii do wzbogacenia się było wykorzystywane już od najdawniejszych czasów. Mycie rąk monetami pierwszego dnia roku tak, aby trzymały się człowieka przez wszystkie 12 miesięcy, noszenie lusterka w portfelu, by podwajało pieniądze czy wkładanie do niego łusek z wigilijnego karpia to tylko niektóre ludowe sposoby przyciągania pieniędzy.  

Wykorzystanie prawdziwych zaklęć na pieniądze wymaga jednak nieco więcej trudu i wiedzy, jak rytuały te wykonać.  

 1. Zacznij od określenia intencji i oczyszczenia myśli ze sposobów pozyskania pieniędzy w nieprzyjazny dla ciebie sposób. Nie skupiaj się na tym, że możesz otrzymać je w spadku lub poprzez odszkodowanie. Możesz wtedy przyciągnąć negatywne wydarzenia - śmierć kogoś bliskiego, wypadek lub inne niepowodzenie. Nastaw się na przyjemny sposób napływu gotówki. 
 2. Rytuał na pieniądze zaplanuj na czwartek, wtedy Księżyc rośnie. Czwartek to ponadto dzień, którym opiekuje się Jowisz, popychający człowieka do rozwoju i pracy. Dobrym czasem na magiczne przyciąganie pieniądza jest także okres przesilenia zimowego. Z założenia bowiem energia słoneczna wpływa na ludzkie finanse. Skoro Słońca w tym okresie będzie przybywać, gromadzić powinny się także pieniądze. 
 3. Zadbaj o atmosferę. Rytuał możesz odprawić w domu, ważne jednak, abyś zadbał o odpowiedni przepływ energii. Zapal świeczki i rozłóż obrus, najlepiej w kolorze zielonym lub złotym. W naszej kulturze są to bowiem kolory związane z pieniędzmi. Zapal kadzidełka i wykorzystaj olejki eteryczne. Ich wybór także nie powinien być przypadkowy. Mirra, paczula i benzoes to najlepsze zapachy. Warto, abyś posiadał także talizmany lub amulety przyciągające pieniądze. 
 4. Co przyciąga pieniądze? Inne pieniądze. Zaopatrz się zatem w odpowiednią ilość banknotów. Co ważne, nie muszą być one prawdziwe. Banknoty, najlepiej z dużym nominałem, możesz narysować lub wydrukować.  

Zobacz także: Śniły ci się pieniądze? Nie zawsze oznaczają bogactwo! Sprawdź inne znaczenia

Jak wykonać zaklęcie na pieniądze? 

Kiedy odpowiednio przygotujesz się do odprawienia rytuału, możesz przystąpić do wykonywania zaklęcia. Oto poradnik krok po kroku: 

 1. Kiedy ołtarz do rytuału na pieniądze będzie już gotowy, zakreśl magiczne kręgi. Wyobraź sobie złoty lub zielony ogień bądź energię, która cię otacza. 
 2. Wymieć z kręgu wszystkie zbędne emocje.  
 3. Przywołaj bogów i patronów pieniędzy oraz szczęścia. Zwizualizuj ich sobie jako postaci wysłuchujące twoich próśb i żalów. Wypowiedz konkretne życzenie i podziękuj mocom za obecność.  
 4. Zamknij krąg, a wykorzystane do rytuału pieniądze włóż do portfela lub innego miejsca, w którym zwyczajowo trzymasz pieniądze. 

Za pomocą czarów na przyciąganie pieniędzy możesz zapewnić sobie przypływ pieniędzy lub uwolnić się od długu. Wszystko zależy od tego, o czym myślisz, wykonując obrzęd. 

Zobacz także: Afirmacje bogactwa, czyli jak przyciągnąć do siebie dobrobyt

Jak przyciągnąć pieniądze według feng shui? 

Chińska filozofia planowania przestrzeni feng shui poświęca także sporo uwagi temu, jak przyciągnąć do siebie pieniądze. W feng shui istnieje kilka podstawowych zasad, które mają przyciągnąć pieniądze do twojego domu. Są to: 

Zapraszające wejście 

Zgodnie z zasadami feng shui powinno być udekorowane i estetyczne. W taki sposób zapraszasz niejako szczęście i pieniądze do swojego domu. Same drzwi powinny być zaś jasne, mocne i stabilne. 

Woda - zadbaj o jej obecność w twoim domu 

Woda, według feng shui, to symbol pieniędzy i bogactwa. Dlatego też jej obecność w domu jest konieczna, jeśli chcesz przyciągnąć pieniądze i szczęście. Możesz wykorzystać plakaty, zdjęcia lub obrazy z wizerunkiem wody. Najlepszym rozwiązaniem jest zaś umieszczenie w domu fontanny pokojowej feng shui.  

Czysta kuchnia 

Podstawą feng shui jest wprowadzenie do swojego życia ładu i porządku. Kuchnia jest zaś w tej filozofii niezwykle ważnym miejscem w domu. Koniecznie utrzymuj ją w czystości, nie zostawiaj resztek jedzenia i przeterminowanych produktów. Przepływ pieniędzy zapewni ci tylko wszystko to, co świeże. 

Zobacz także: Feng shui - sposób na ład i harmonię

Uporządkuj swoje rzeczy i dbaj o ład w swoim domu 

Zagracona i nieuporządkowana przestrzeń uniemożliwia swobodny przepływ energii w twoim domu. Dlatego tak ważne jest oczyszczenie wnętrza, pozbycie się zbędnych przedmiotów, które zabierają przestrzeń. W feng shui najważniejszy wydaje się być minimalizm we wnętrzu. Tego koniecznie musisz się trzymać, aranżując swoją domową przestrzeń. 

Kolory 

Kolorom przypisuje się w feng shui ogromne znaczenie. Choć dominować powinny kolory naturalne, jeśli chcesz, aby w twoim domu zapanowało bogactwo, musisz wybrać takie, które według tej filozofii odpowiadają za pomyślność w finansach. Jest to przede wszystkim czerwony i złoty. W dalszej kolejności będą to także kolory fioletowy i zielony. Jak umieścić je w swoim domu? Pamiętaj, że nie musisz decydować się na czerwone ściany, zielone kanapy, fioletowe dywany i złote meble. Nie obowiązuje tu zasada “im więcej, tym lepiej”. Wystarczy, że wybierzesz gustowne tekstylia i subtelne dekoracje w pożądanych kolorach. Ważne, abyś dobrze czuł się w takim wnętrzu. Nie zaburzy to bowiem przepływu dobrej energii. 

Rośliny 

Jak jeszcze przyciągnąć pieniądze według feng shui? Zadbaj o rośliny w swoim domu. Koniecznie muszą być one żywe. To idealny sposób na dodanie witalności i ożywienie przepływu energii. Jeśli decydujesz się na rośliny doniczkowe, które mają o wiele większą wartość w feng shui niż kwiaty cięte, pamiętaj, aby należycie o nie dbać. Wysuszone czy zniszczone rośliny będą bowiem przynosiły odwrotny efekt. 

Zobacz także: Talizman szczęścia czy amulet ochronny? Jaki wybrać, jak zrobić?

Talizmany przyciągające pieniądze 

Istnieje bardzo silne przekonanie, że pieniądze zapewnić można sobie także odpowiednimi talizmanami, amuletami i kamieniami. Oto lista najpopularniejszych: 

 • Talizman fortuny - to najsilniejszy talizman przyciągający pieniądze. Jest to dwustronny amulet, który pokazuje znak krzyża wychodzącego z małego okręgu. Wokół niego znajdują się litery świętego słowa „agla”. Pomaga on w grach losowych, przynosząc fortunę.  
 • Moneta szczęśliwego losu - to japońska moneta, która przynosi sukces i szczęście. Przypisuje się jej moc mnożenia pieniędzy i wygranej w grach losowych.  
 • Krzyż gnostyczny - to uniwersalny amulet przyciągający pieniądze. Zapewnia dobrobyt, ułatwia rozpoczynanie i prowadzenie interesów, chroni przed zazdrosnym spojrzeniem i złą energią. 
 • Runy przyciągające pieniądze - amulety, które przedstawiają napisy składające się z różnych run przyciągających pieniądze, sukces, powodzenie w biznesie lub gwarantują dobrą pracę. 
 • Karta bogactwa - to talizman, który pochodzi z filozofii feng shui. Przedstawia on Buddę Fuk, czyli symbol dostatku i dobrobytu, z drugiej strony zaś sztabki złota. Karta bogactwa przynosi szczęście i ułatwia pomnażanie pieniędzy. 
 • Monety bogactwa - są one sposobem na pomnażanie pieniędzy według feng shui. Największą moc mają monety noszone jako bransoletki lub naszyjniki. 
 • Żaba feng shui - to jeden z najsilniejszych talizmanów na pieniądze w feng shui. Chińska żaba przyciąga bogactwo i energię obfitości. Ponadto sprzyja ona powstawaniu okoliczności, które pozwolą ci się wzbogacić. 
 • Kamienie - istnieje także grupa kamieni przyciągających pieniądze. Zalicza się do nich peridot, tygrysie oko, malachit, jadeit, cytryn, rubin i zielony awenturyn.