Obserwuj w Google News

Głupiec - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Głupiec?

2 min. czytania
02.09.2020 11:38
Zareaguj Reakcja

Karta Tarota Głupiec oznacza, że zawsze możemy zacząć wszystko od nowa. Dodaje wiary i odwagi. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota Głupiec
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Głupiec?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Głupiec. Znaczenie i interpretacja 

W ogólnym znaczeniu karta Głupca zawsze symbolizuje coś nowego w naszym życiu. To szansa na nowy początek - zmianę kierunku, rozpoczęcie nowej relacji, zakochanie się w kimś niedawno poznanym, odejście od przeszłości i rozpoczynanie kolejnego etapu. Przedstawia postać, która bez żadnego żalu odchodzi z jednego miejsca, by wybrać się w dalszą drogę - nie niesie ze sobą ciężkiego bagażu, lecz mały tobołek, co symbolizuje brak potrzeby zachowywania przy sobie dawnych wspomnień i pełną otwartość na to, co będzie. Głupiec nie boi się ryzyka, jest pełen entuzjazmu, zachwyca się wszystkim wokół i okazuje wiele radości. Cieszy się chwilą obecną, nie martwiąc się o nic. Czuje, że zaczyna się coś nowego i nie myśli o niebezpieczeństwach. Skupia się na nieograniczonych możliwościach!

Redakcja poleca

Karta tarota Głupiec - co oznacza w miłości?

Karta Głupiec w uczuciach ma jeden, najważniejszy klucz: niefrasobliwość. Głupiec mówi, żeby się niczym nie przejmować. Co to oznacza? Jeśli jesteśmy w trudnej relacji, która wnosi do naszego życia wiele cierpienia, Głupiec podpowiada, żeby odejść bez zastanowienia i nie obawiać się tego, co czeka nas w przyszłości. Mówi: zaryzykuj! Zostaw to za sobą i ciesz się życiem. Podobnie wtedy, kiedy jesteśmy samotni i właśnie poznaliśmy kogoś, kto nam się spodobał, ale przez wspomnienie dawnych rozczarowań boimy się podjąć ryzyko. Głupiec sugeruje: bądź niewinny jak dziecko! Zapomnij, co było źle. Niezależnie od tego, co mamy za sobą, wciąż warto wierzyć w miłość i szansę spełnienia. Karta zaprasza nas do tego, abyśmy podjęli działania bez zastanawiania się nad konsekwencjami. Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od początku.

Karta tarota Głupiec jako rada

Głupiec zachęca do tego, by otworzyć się na nowe. Nie wolno zapominać o zabawie i radości! Trzeba zachować w sobie trochę spontaniczności i entuzjazmu. Jeśli będziemy traktować życie zbyt poważnie, nigdy nie uda nam się wyruszyć w tę najważniejszą podróż, na którą wszyscy czekamy. Aby znaleźć miłość albo wymarzoną pracę, musimy być gotowi na nowy start. Idź za głosem serca i daj mu to, o co cię prosi: radość i miłość. Nie pozwól, by twój umysł ci w tym przeszkodził, wymyślając powody, dla których powinieneś stchórzyć. Bądź odważny i wykorzystaj każdą szansę, którą przynosi los!

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź