Obserwuj w Google News

Diabeł - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Diabeł?

3 min. czytania
09.09.2020 10:35
Zareaguj Reakcja

Karta Diabeł to w tarocie symbol więzi i ograniczeń, które nakładamy na samych siebie. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota diabeł
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Diabeł?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Diabeł. Znaczenie i interpretacja 

Karta Diabeł w tarocie jest bardzo wieloznaczna, jednak zawsze wskazuje na jakieś zależności, które są obecne w naszym życiu. Sami zdecydowaliśmy, że oddamy czemuś kontrolę nad sobą - to może być nałóg, uczucie, osoba... Jest to uzależnienie, od którego w każdej chwili możemy się wyzwolić, jeżeli tego pragniemy, ale mało prawdopodobne jest to, że to w tej chwili zrobimy. Karta Diabeł to spotkanie z naszym własnym Cieniem, obsesyjną i ciemną stroną naszej duszy. Mówi o popędliwości, seksualności, kłamstwie i niewoli. Osoba w energii karty Diabła może być pełna nienawiści i agresywna, ale też może żyć w strachu i narzucać sobie tak wielkie ograniczenia myślowe, że ma opory przed wyjściem z domu. Karta wskazuje zarówno na nadmiernie wybujałe poczucie własnej wartości, jak i całkowity brak akceptacji dla siebie i okrutną samokrytykę. Diabeł ukazuje łańcuchy, które krępują każdy nasz ruch i obciążają, ciągnąc ku ziemi. Symbolizuje negatywne podszepty w naszej głowie, które przekonują, że nic nam się nie uda i nie jesteśmy nic warci. Pokazuje, w jaki sposób prowadzą one do krzywdzących nas wyborów - toksycznych miłości, zatruwających życie karier, a także narastającej w nas samych potrzeby manipulowania innymi i wytwarzania w sobie łudzącego poczucia kontroli.

Redakcja poleca

Karta tarota Diabeł - co oznacza w miłości?

Karta Diabeł w uczuciach to zawsze symbol obsesyjnego, wyniszczającego uczucia, które uświadamia nam wszystkie nasze niezdrowe odruchy. Oczywiście bywa tak, że ludzie mają ochotę na doświadczenia tego typu - chcą przez jakiś czas myśleć tylko o seksie i o pieniądzach, a zapominają o swojej duszy. Niektórzy marzą też o wielkim, spalającym uczuciu i pojawienie się tej karty w rozkładzie cieszy ich dlatego, że jest świadectwem pożądania ze strony drugiej osoby. I jest to prawda, to pragnienie z pewnością jest obecne, jednak jest w takim stopniu podszyte ambicją i strachem, że całkowicie przekreśla to szansę na stworzenie związku. Diabeł w tarocie to najczęściej symbol karmicznych związków, które prędzej czy później trzeba będzie zakończyć i nigdy do nich nie wracać.

Karta tarota Diabeł jako rada

Kluczem do zrozumienia karty Diabła jest uświadomienie sobie, że jest w on w każdym z nas i z tego powodu musimy go zaakceptować. Tylko osoba, która wyjdzie na spotkanie ze swoim Cieniem i otwarcie z nim porozmawia, nie negując jego obecności, ma szansę odebrać mu nad sobą władzę i nauczyć się z nim współpracować. Warto wyraźnie dojrzeć, jakie pokusy nami żądzą i jakie skłonności w nas rozbudzają. Nie musimy pozwalać, by sterował nami instynkt. Każdy z nas ma w sobie zwierzęcą stronę, wszyscy odczuwamy lęki i mamy destrukcyjne odruchy. Kiedy przestajemy się tego bać i umiemy się do tego otwarcie przyznać, nie czujemy już ciężaru tych "łańcuchów" i umiemy wrócić do równowagi.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź