Obserwuj w Google News

Czym jest aura człowieka i jak ją zobaczyć?

6 min. czytania
Aktualizacja 26.03.2021
26.03.2021 20:07
Zareaguj Reakcja

Aura człowieka jest czymś, co od dawna fascynuje ludzkość. Część osób uważa, że widzenie jej pozwala określić przeszłość, teraźniejszość i przyszłość danego człowieka. Z naukowego punktu widzenia aura jest z kolei jedynie polem energetycznym, które emituje ludzki organizm.

Jak zobaczyć swoją aurę?
fot. Shutterstock

Każdy jest w stanie nauczyć się widzieć aurę. Nie trzeba stosować do tego specjalnych sprzętów ani posiadać magicznych zdolności - wystarczy opanować pewne umiejętności, wykonując proste ćwiczenia. Sprawdź, jaki wpływ na codzienne życie ma aura człowieka oraz jak interpretować jej kolory. 

Zobacz także: Znak OM - znaczenie symbolu nieskończoności

Co to jest aura człowieka? 

Aura człowieka, najprościej rzecz ujmując, to emanujące z każdego żywego oraz martwego organizmu pole energetyczne. Oznacza to, że nie tylko ludzie posiadają swoją aurę. Mają ją także zwierzęta, rośliny i nieożywione przedmioty. Na podstawie kolorów oraz wielkości danego biopola można określić stan zdrowia umysłu, ducha oraz ciała fizycznego. Wszystko za sprawą  tego, że pierwsze oznaki wszelkich chorób objawiają się właśnie w sferze aury. 

Istnieją również inne teorie dotyczące tego, czym jest aura człowieka. Wiele osób twierdzi, że można ją porównać do odbicia danej osoby, z którego da się wyczytać jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Mówi się również, że aura to miejsce, w którym przebywa, znajduje się wyższa świadomość człowieka. 

Zobacz także: Koan - czym jest? Jak działa i jakie są rodzaje koanów?

Jak zobaczyć aurę człowieka? 

Mogłoby się wydawać, że widzenie aury jest czynnością zarezerwowaną dla pewnej grupy osób o specjalistycznych zdolnościach. Okazuje się jednak, że każdy może się tego nauczyć w dość krótkim czasie. Wystarczy ponownie rozwinąć w sobie pewne umiejętności, które posiadaliśmy jako dzieci. W pierwszych latach życia człowiek ma lepiej rozwinięte widzenie peryferyczne, które pozwala na zauważenie poświaty wokół wszystkiego, na co patrzy. Z wiekiem, kiedy nabierasz również wiedzy i kształtuje się określony tok myślenia, umiejętność ta zanika. Wszystko jest jednak do ponownego odtworzenia. 

Zobacz także: OOBE - na czym polega i jak go doświadczyć? Techniki i zagrożenia

Ćwiczenia pomocne w zobaczeniu aury 

Ćwiczenie I 

Pierwszym sposobem, który zajmuje dosłownie kilka minut, jest skupienie wzroku na konkretnym przedmiocie. Patrz na niego przez kilka minut, nie pozwalając, by twoje myśli uciekały gdzie indziej. Następnie przenieś wzrok ok. pół metra wyżej i w prawo. Patrząc w to miejsce, skupiaj swoją uwagę na przedmiocie, na który przed chwilą patrzyłeś. Po pewnym czasie twoim oczom powinien ukazać jego zarys w postaci w białych linii. Jeżeli będziesz regularnie ćwiczyć, będą one nabierały innych kolorów, w zależności od danej aury. 

Ćwiczenie II 

Postaw wybrany przedmiot w odległości ok. 40-45 cm od jasnego tła. Odsuń się na odległość około trzech metrów. Postaraj się skupić swój wzrok na tle za obiektem. Możesz badać jego barwę oraz strukturę. Najważniejsze, by nauczyć się nie przerzucać spojrzenia na obiekt. Po upływie około minuty twoim oczom powinna ukazać się poświata między tłem a przedmiotem. Będzie to aura eteryczna. Jej grubość wynosi jeden centymetr. Kontynuowanie czynności sprawi, że zauważysz kolejną powłokę - to z kolei aura astralna. Aby świetliste linie nie zniknęły, musisz pamiętać o tym, by nieustannie skupiać wzrok na tym, co znajduje się z tyłu. 

Ćwiczenie III 

Stań przed lustrem, pozostając w odległości ok. pół metra od niego. Pamiętaj, by mieć za sobą jasne, gładkie tło. Patrz na swoje odbicie, skup się na o spokojnym oddechu i zacznij delikatnie kołysać się na boki. Teraz przenieś swoją uwagę na okolice głowy i ramion, zauważysz nad nimi jasne linie, które będą poruszać się razem z tobą. To właśnie twoja własna aura. 

Początkowo będziesz w stanie dostrzec jedynie białą poświatę. Z czasem zacznie ona nabierać kolorów. Wystarczy, że będziesz regularnie ćwiczyć. 

Zobacz także: Czakry - czym są, kolory, znaczenie i wpływ na nasze życie!

Jak zobaczyć aurę człowieka na zdjęciu? 

Innym sposobem na sprawdzenie aury jest zrobienie zdjęcia danej osobie. Potrzebny będzie do tego specjalistyczny aparat Kirlianowski. Jego prototyp skonstruował Polak - Jakub Jodko-Narkiewicz. Uważał on, że przy pomocy tego narzędzia można wykonać fotografię, która pozwoli na wykrycie wczesnych objawów różnych chorób. Zdjęcie aury człowieka przedstawia bowiem świetliste, kolorowe linie, które świadczą o stanie zdrowia fizycznego. W późniejszych latach małżeństwo Kirlianów udoskonaliło wynalazek polskiego lekarza, używając do tego generatora wysokiego napięcia i wysokiej częstotliwości. Opracowali również odpowiednią wykładnię metafizyczną dla powstałych obrazów. 

Zobacz także: Zmora nocna - czym jest i jak się jej pozbyć?

Jaką postać przybiera aura? 

Większość osób, które potrafią dostrzegać aurę, przyrównują jej kształt do jajka, otaczającego postać człowieka. Może ono mieć różne kolory i wielkości, które uzależnione są od stanu emocjonalnego i zdrowotnego danej osoby. 

W rzeczywistości aura stanowi przedłużenie poszczególnych komórek ludzkiego ciała, które tworzą  swego rodzaju pajęczynę w postaci jajowatej otoczki, rozciągającej się na odległość metra od człowieka. Warto zaznaczyć, że im bardziej rozwinięta duchowo jest dana osoba, tym większa jest jej aura. Przykładem może być Budda, którego biopole sięgało nawet kilku kilometrów. 

Każdą aurę można podzielić na kilka pól energetycznych, które rozchodzą się w różnych kierunkach. Jedno promieniuje z góry na dół, drugie obejmuje ciało w poziomie, pozostałe wypływają z głowy i kręgosłupa na zewnątrz aury. W taki sposób powstaje sieć energii. 

Aury mają kilka warstw. Osoby posiadające zdolności parapsychiczne widzą je wszystkie, jednak większość ludzi czytających aury jedynie z zamiłowania, dostrzega dwie, do trzech warstw. 

Zobacz także: Klasztor Shaolin - legenda chińskich sztuk walki. Z czego słyną mnisi?

Jak sprawdzić kolor aury? 

Aura człowieka może przybierać cały szereg barw i ich odcieni. Istnieje jednak spis podstawowych kolorów, które pojawiają się najczęściej. Sprawdź, w jaki sposób interpretować ich znaczenie na różnych poziomach. 

 • Czerwony - zaliczany jest do najniższych wibracji. Można interpretować go również w pozytywnych aspektach. Kiedy ma jaskrawą, silną barwę, oznacza połączenie z ziemią oraz witalność i energetyczność. Różowa poświata wiąże się z kolei z przywiązaniem do domu i rodziny. Niestety, patrząc z innego punktu, w mocnych, głębokich czerwieniach można dopatrywać się złośliwości, gniewu, a nawet nienawiści. Ciemne barwy mogą kojarzyć się z egoizmem i brakiem szacunku. Domieszki brązu ukazują lęk, z kolei żółtawe zabarwienie może informować o problemach z panowaniem nad emocjami. 
 • Żółty - kolor umysłu. Jego jaskrawe odcienie wskazują na osobę bystrą i sprytną, złota barwa wiąże się natomiast wysoko rozwiniętym umysłem. Mętny żółty sygnalizuje chciwość i przebiegłość. Z kolei, kiedy kolor przechodzi w odcień pomarańczowy, można spodziewać się dużej namiętności i entuzjazmu. 
 • Zielony - związany jest z harmonią. Jasne odcienie wskazują na spokojny i zrównoważony charakter. Ciemniejsze tony świadczą o egoizmie i chciwości. Z kolei zieleń w połączeniu z brązem jest oznaką zazdrości. 
 • Niebieski - w większości przypadków posiada pozytywną interpretację, ponieważ wiąże się z wysoką wrażliwością, intuicją, inspiracją i wysoko rozwiniętym umysłem. W połączeniu z brązem lub czernią może być oznaką zainteresowań ciemną stroną duchowości. Kiedy odcień niebieski przechodzi w fiolet, można mówić o jeszcze wyższym rozwoju duchowym. Z kolei liliowe zabarwienie ma związek z altruizmem. 
 • Srebrny - jasne odcienie wiążą się z bogactwem duchowym, jak i materialnym. Czyste, metaliczne zabarwienie świadczy o opiekuńczości i kreatywności. Mętność i szare obszary wiążą się z blokadami energetycznymi i chorobami, a także schematycznym charakterze. 
 • Czarny -  pasy tej barwy w strefie innych kolorów neutralizują ich energię. Z kolei aura czarna w całości oznacza brak życia. 
 • Biały - uznawany jest za kolor duchowej perfekcji, w związku z czym pojawia się w aurach osób, które doznały oświecenia. 

Zobacz także: Kolory aury - co oznaczają i jak je sprawdzić?

Jak chronić swoją aurę? 

Teraz kiedy wiesz już, jak sprawdzić kolor aury oraz w jaki sposób interpretować poszczególne barwy, dużo łatwiej będzie ci zrozumieć relacje, które łączą cię z innymi ludźmi. Warto zaznaczyć, że aury, które wydzielają wibracje o podobnych częstotliwościach, przyciągają się do siebie. Jak nietrudno się domyślić, odmienne biopola działają na zasadzie odpychania. Jeżeli odczujesz taką reakcję, możesz postarać się ochronić swoją aurę. Jest to szczególnie ważne, gdy masz do czynienia z tzw. wampirem energetycznym, czyli osobą, przy której czujesz się zmęczony, rozdrażniony lub zestresowany. Osoba, która tak wpływa na twoją aurę, może robić to zupełnie nieświadomie. Dlatego warto wzmacniać i chronić swoją aurę, choćby po to by nie czuć takie dyskomfortu, a czasem nawet strachu. 

Aby wzmocnić swoją aurę i sprawić, by chroniła nas przed negatywnymi bodźcami, wskazane jest regularne wykonywanie ćwiczenia o nazwie „słup światła”. Jak wygląda? 

 • Udaj się do spokojnego, zacisznego miejsca, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał, ani nic nie będzie cię rozpraszać. 
 • Połóż się lub usiądź wygodnie, oddychaj miarowo i powoli, rozluźnij się, skoncentruj się na sobie i oczyść swój umysł. 
 • Zwizualizuj sobie miejsce, które kojarzy ci się z bezpieczeństwem i szczęściem (może to być rodzinny dom, bezludna wyspa, górski szczyt). Ważne, byś dobrze znał to miejsce i potrafił sobie je wyobrazić oraz przywołać z najmniejszymi szczegółami. 
 • Wyobraź sobie, że jesteś w tym miejscu i widzisz tam słup światła, który wznosi się do nieba. Słup ten symbolizuje drzewo twojego życia, gdy bardziej mu się przyjrzysz, zobaczysz, że jest mocno zakorzeniony w ziemi i jednocześnie połączony z niebem - tak jak ty. 
 • Gdy będziesz gotowy, wejdź w środek słupa światła i pozwól otoczyć się jego energią, wpuść światło do każdego zakamarka twojego ciała, rozluźnij się jeszcze bardziej, otwórz oczy i rozłóż ręce, poczuj jak energia płynąca ze słupa światła doładowuje twoją aurę i wzmacnia ją. 
 • By wzmocnić efekt działania energii płynącej ze słupa, możesz wykorzystać afirmację: „jestem zabezpieczony przed jakimikolwiek atakami psychicznymi, tylko pozytywne energie mogą przenikać moją tarczę ochronną”, którą powtarzaj, aż poczujesz, że twoja aura jest kompletna, mocna i w pełni cię chroni. 

Ćwiczenie zakończ, opuszczając słup światła, otwórz oczy i poczuj, że jesteś bezpieczny, a twoja aura doskonale cię chroni.