Obserwuj w Google News

Czakry - czym są, kolory, znaczenie i wpływ na nasze życie!

2 min. czytania
Aktualizacja 15.01.2020
15.01.2020 12:43
Zareaguj Reakcja

Czakry odpowiadają za wiele zmian, które zachodzą w naszym organizmie, dlatego warto dowiedzieć się, za co odpowiadają poszczególne z nich i dzięki temu polepszyć swoje życie.

czakry rodzaje kolory
fot. Pixabay

Czakry są ośrodkami energii osobistej, które zostały rozmieszczone wzdłuż pionowej osi ciała. Każda z czakr w zależności swojego umieszczenia, odpowiada za sfery zdrowia oraz życia. Kiedy któraś z tych sfer nie funkcjonuje, tak jak powinna, w naszym życiu pojawiają się problemy związane ze sferą, za którą odpowiada dana czakra.

Zobacz także: Ametyst - sprawdź, jakie ma właściwości?

Czakry dbają, o to, aby nasz organizm pozostawał w równowadze. Wiedzę na ich temat czerpiemy z filozofii oraz religii dalekiego Wschodu. O czakrach wiemy z hinduizmu, buddyzmy oraz innych religii dharmicznych. Według nich w siedmiu głównych czakrach krzyżują się kanały energetyczne nazywane nadi.

Głównym zadaniem czakr jest przede wszystkim utrzymanie równowagi między ciałem, duchem, a także umysłem. 7 głównych czakr leży wzdłuż kręgosłupa i każda z nich odpowiada za inny zmysł, a także wibruje innym kolorem. Kolory, którymi świecą czakry są bardzo istotne i z ich pomocą można otwierać lub harmonizować konkretne czakry.

Redakcja poleca

Czakry - czym są, kolory, znaczenie i wpływ na nasze życia

Czakry podstawy/ korzenia

  • Pierwsza czakra odpowiedzialna jest przede wszystkim za zdrowie oraz siłę. Osoby, których czakra korzenia jest przeładowana, są nadpobudliwe, a także kłótliwe. Mają również materialistyczne podejście do życia. Zaniedbana czakra podstawy przejawia się w oderwaniu od rzeczywistości oraz mniejszą pewnością siebie.

Czakra sakralna/ witalna

  • Ta czakra występuje około 3 cm poniżej pępka. Jej kolorem jest pomarańczowy, a sama ona odpowiada za emocje, seksualność, a także twórczość.

Czakra splotu

  • Leży powyżej pępka i określana jest kolorem żółtym. Czakra splotu odpowiada za moc, karierę, a także funkcjami mentalnymi.

Czakra serca

  • Położona została wzdłuż kręgosłupa, na wysokości serca. Czarka serca określona została kolorem zielonym, lecza często może występować w złotym odcieniu. Czakra związana jest z miłością oraz współczuciem.

Czakra gardła

  • Położona została w okolicy krtani, u samej podstawy szyi. Jej kolorem jest jasnoniebieski odcień i ma ona związek z naszą mową.

Czakra trzeciego oka

  • Znajduje się na środku czoła, trochę powyżej łuków brwiowych. Jej kolorem jest indygo i odpowiedzialna jest za intuicję.

Czakra korony

  • Czakra jest siódmą i ostatnią, znajduje się ona na czubku głowy. Skierowana ku górze, w przeciwieństwie do innych czakr. Jej kolorem jest fiolet, chociaż czasami mówi się o kolorze białym.

Interesujesz się takimi tematami?

Zobacz także: Łóżkowe upodobania według znaku zodiaku. Będziecie zaskoczeni!

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę