Czakra trzeciego oka - czym jest trzecie oko i jak je otworzyć?
Czy pomimo twoich ogromnych starań nic nie wychodzi tak, jak powinno? A może zaliczasz same życiowe porażki i nie wiesz, dlaczego tak się dzieje? Jeśli ten opis dotyczy właśnie ciebie, powinieneś dowiedzieć się, czym jest trzecie oko. Może to właśnie w nim tkwi problem.

Czakry to punkty energetyczne. Rozmieszczone są wzdłuż pionowej linii naszego ciała. Problem z czakrami może tkwić w ich przeładowaniu lub braku energii. Każda czakra odpowiedzialna jest za coś innego. Poznaj kilka z nich, a być może znajdziesz rozwiązanie swojego problemu.
Zobacz także: Czym jest aura człowieka i jak ją zobaczyć?
Czakra korzenia
Czakra podstawy, inaczej zwana czakrą korzenia, jest w dużej mierze odpowiedzialna za nasze zdrowie. Nadmiar energii tej czakry może wywoływać nadpobudliwość. Brak energii z kolei może wywoływać depresję i niską samoocenę. Zaburzenia w tej czakrze mogą sprawiać, że poczujemy się słabi, bez sił. Mogą nas też dotknąć choroby związane z krwią, a w przypadku mężczyzn - również problemy z prostatą.
Jeśli problemy, które cię dotykają, mają podstawę właśnie w tej czakrze, zaleca się medytację z kolorem czerwonym. Pomóc może również każda praca związana z ziemią. Wystarczy, że zajmiesz się pracami w ogrodzie, a jeśli takowym nie dysponujesz, przesadzisz rośliny, które znajdują się w twoim domu. Trzecie oko pozwala na wiele duchowych osiągnięć, dzięki czemu możemy lepiej kontrolować naszą energię wewnętrzną.
Zobacz także: Hatha joga - na czym polega, jakie są jej zalety i jak zacząć?
Czakra sakralna
Kolejną czakrą, z którą możesz mieć problemy, jest czakra sakralna. Jeśli brakuje ci radości i chęci do życia, warto skupić się właśnie na niej. Braki energii tej czakry objawiają się właśnie w ten sposób. Dodatkowo warto wspomnieć, że jest to czakra związana z seksualnością. Jeśli twoje życie seksualne nie jest zadowalające, może to wskazywać na niedobór energii czakry sakralnej. Nadmiar energii zaś przejawia się nimfomanią i ciągłym pragnieniem odczuwania przyjemności.
Jak z każdą inną czakrą, z tą także mogą być powiązane choroby. W tym wypadku są to schorzenia dotykające narządów płciowych oraz zaburzenia hormonalne. W celu odblokowania czakry zalecane jest przebywanie na świeżym powietrzu oraz medytacja.
Zobacz także: Mudry i gesty leczące - jak korzystać z jogi dłoni?
Czakra gardła
Następna czakra to czakra gardła. Jak można się domyślić po jej nazwie, może ona wywoływać choroby związane z gardłem. Jeśli często miewasz problemy z górnymi drogami oddechowymi lub dopada cię długotrwała chrypka, jest to znak, że możesz mieć problem z tą właśnie czakrą. Dodatkowo zbyt duża energia znajdująca się w tej czakrze może pozbawić cię kreatywności. Działanie według ściśle określonego planu i brak spontaniczności również mogą na to wskazywać. W tym wypadku pomocna nie okaże się medytacja, ale przebywanie na świeżym powietrzu i obserwowanie błękitnego nieba.
Zobacz także: Medytacja - jak zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę?
Czakra trzeciego oka
Kolejna czakra może się okazać dla ciebie najciekawsza. Jest to czakra trzeciego oka. Znajduje się nad brwiami i ma związek z narządem wzroku. Jeśli więc trzecie oko nie funkcjonuje u ciebie tak, jak powinno, możesz mieć problemy z widzeniem, a także migreny.
Zobacz także: Rytuały tybetańskie - poznaj sekret odmładzających ćwiczeń
Jak otworzyć trzecie oko?
Odnośnie otwierania trzeciego oka możemy znaleźć bardzo wiele informacji. Należy jednak pamiętać, że nie jest to proste i wymaga wielu ćwiczeń oraz wiary w to, że uda nam się to zrobić. Możemy skorzystać z bardzo prostego ćwiczenia, które przybliży nas do naszego celu. Powinno być wykonywane każdego dnia i trwać około 15-20 minut.
Podczas wykonywania ćwiczenia należy usiąść w dogodnej pozycji. Nasze ciało powinno być wyprostowane, a my powinniśmy się starać oddychać powoli i miarowo. Oczy powinniśmy mieć zamknięte i skupiać się na okolicy, w której znajduje się trzecie oko, czyli nad naszymi brwiami.
Następnie powinniśmy zacząć sobie wyobrażać w tym miejscu kwiat lotosu lub duży granatowy punkt, do którego płynie energia. Cały czas powinniśmy spokojnie oddychać, wizualizując całą tę sytuację. Należy również pamiętać o nieustannym skupieniu, które ma towarzyszyć temu procesowi. Nie tylko ćwiczenia mogą nam pomóc otworzyć trzecie oko. Możemy również skorzystać z pomocy medytacji.
Zobacz także: Kwiat lotosu - oryginalna roślina wodna i wieloznaczny symbol
Jakie objawy występują w czasie otwierania trzeciego oka?
Ćwiczenia i medytacja z całą pewnością są pomocne w całym procesie otwierania trzeciego oka. Kiedy jednak będziemy wiedzieć, że wszystko zmierza we właściwym kierunku? Jest to bardzo proste. Powinniśmy zaobserwować pewne objawy. Pośród nich można wyróżnić:
- nasilające się uczucie uciskania okolicy ponad brwiami,
- przejście na zdrowszą dietę,
- zmianę gustu muzycznego.
Dodatkowo można zauważyć u siebie większą koncentrację oraz o wiele większą wrażliwość na dźwięk i światło. Gdy zauważysz u siebie takie oznaki, możesz być pewien, że jesteś blisko osiągnięcia swojego celu. Jeśli jednak nadal ich nie zauważysz, pamiętaj o tym, że otwieranie trzeciego oka to proces długotrwały i wymagający sporej mobilizacji i samozaparcia. Ćwicz i medytuj dalej, a na pewno ci się uda.
Zobacz także: Kolory aury - co oznaczają i jak je sprawdzić?
Korzyści z otwierania trzeciego oka
Obudzona czakra trzeciego oka z pewnością przyniesie ci same korzyści. Przede wszystkim staniesz przed nowymi możliwościami, zwiększysz świadomość w swoim życiu, znajdziesz w nim sens i poczujesz, jak wzrasta poczucie twojej wartości. Zaczniesz zdrowo wyrażać siebie i przestaniesz odczuwać strach podczas komunikacji z innymi osobami. Co jeszcze możesz u siebie zauważyć?
- sens życia zacznie wracać,
- kreatywność twojego umysłu wzrośnie,
- zaczniesz kierować się intuicją, która przestanie cię zawodzić,
- będziesz się czuć bezpiecznie,
- nie będziesz bać się kontaktów międzyludzkich i z powodzeniem zaczniesz nawiązywać nowe znajomości,
- odzyskasz zaufanie do siebie i nie będziesz bać się podejmować nawet najtrudniejszych decyzji.