Obserwuj w Google News

Cesarzowa - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Cesarzowa?

2 min. czytania
Aktualizacja 02.09.2020
02.09.2020 15:39
Zareaguj Reakcja

Karta Cesarzowa to symbol życiowej płodności. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

Cesarzowa - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Cesarzowa?
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Cesarzowa?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Cesarzowa. Znaczenie i interpretacja 

W ogólnym znaczeniu karta Cesarzowej to Matka Ziemia - nasza opiekunka, która jest rzeczywistym objawieniem podświadomego. Troszczy się i dba o wszelkie formy życia, zapewnia ciepłe schronienie, zachęca do rozwijania się i budowania siły. To postać kobiety, która potrafi wykorzystać swoje naturalne piękno do głębszego doświadczania swojego związku z przyrodą i cieszenia się życiem. Jest uosobieniem obfitości, dobrobytu. Trzyma się blisko ziemskich spraw, potrafi karmić się wszystkim, co daje jej ziemia. Nikt tak jak ona nie potrafi też nakarmić innych. Uważana za jedną z najpozytywniejszych kart, przynosi radosną odpowiedź na postawione pytania. Zapowiada pomyślny czas płodności, wzrostu, rozwoju i zwiększania siły życiowej. Czerpie z różnorodności życia, potrafi cieszyć się wszystkim - docenia to, co ma i potrafi mnożyć dobra. Jej mądrość i dojrzałość dają wszystkim poczucie bezpieczeństwa, a piękno jest dla innych kojące, skłania do zachwytu nad całym światem. Cesarzowa symbolizuje kogoś, kto zwraca uwagę na własne i cudze potrzeby, i nigdy się nie zgodzi na to, by je ignorować. Według niej życie jest po to, by sprawiało wszystkim przyjemność.

Redakcja poleca

Karta tarota Cesarzowa - co oznacza w miłości?

Karta Cesarzowej w uczuciach jest pomyślną wróżbą dla relacji. Podkreśla siłę kobiecości, łącząc w sobie archetyp matki z niezwykle piękną, pociągającą kobietą, czerpiącą od samej natury. Zmysłowość tej karty i jej "płodność" zapowiada często narodziny związku albo potomka. Przypomina kobiecie, by nie wątpiła w swoją wartość i w kontaktach z mężczyznami nie traciła wiary w siebie. Cesarzowa niczego nie robi na siłę, spokojnie poddaje się ruchom zachodzącym w przyrodzie. Świadoma tego, ile jest warta, swoją postawą sprawia, że żaden mężczyzna nie jest w stanie potraktować jej z obojętnością.

Karta tarota Cesarzowa jako rada

Cesarzowa przypomina o kobiecej sile. Zachęca, by postępować zgodnie z prawami natury. Podpowiada kobietom, by rozpieszczały same siebie i celebrowały swoją kobiecość na wszystkich możliwych poziomach. Odpowiada pozytywnie na pytanie o to, czy coś się uda, ale czasem zachęca do cierpliwości - kobieta przedstawiona na karcie często jest w ciąży i oczekuje dziecka. Mówi pytającemu o tym, by nieprzerwanie zasiewać nowe plony, ufając naturze. Przepowiada bogate plony.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź