Obserwuj w Google News

Anioł Muriel – kim jest i przed czym chroni?

6 min. czytania
Aktualizacja 30.03.2021
30.03.2021 16:50
Zareaguj Reakcja

Muriel jest aniołem boskiego Chóru Panowania. Chyba nie ma osoby, która by nie słyszała o aniołach i archaniołach. Niektórzy znają ich imiona, zakres pomocy, a nawet z nimi współpracują. Każdy człowiek ma także swojego anioła stróża. Dowiedz się, jaką moc ma anioł Muriel, czyim jest opiekunem i o co możesz go poprosić.

Kim jest anioł Muriel?
fot. Shutterstock

Anioł Muriel jest jednym z tysięcy boskich posłańców i dobrych duchów, które ochraniają ludzi. Co oznacza słowo anioł? Pochodzi z języka greckiego od wyrazu ángelos, a według wymowy bizantyjskiej ánhielos i znaczy tyle, co „posłaniec”. A czy wiesz, że aniołami zajmuje się angelologia, w teologii chrześcijańskiej będąca nauką o aniołach? Poznaj anioła Muriela oraz Chóry Anielskie.

Zobacz także: Miałeś sen z aniołem w roli głównej? Zobacz, co to oznacza!

Muriel, czyli o chórach anielskich słów kilka

W Niebie panuje hierarchia, zgodnie z istniejącymi Chórami Anielskimi. Jest dziewięć anielskich chórów.

  1. Serafiny są to anioły miłości, światła i ognia. Zwane są „płomiennymi”. Symbolicznie oznaczają wysublimowany poziom duchowy. Odpowiada im planeta Neptun, a przewodzi im archanioł Metatron. Do tego Chóru Anielskiego należą najdoskonalsze istoty, które stoją najbliżej Boga i chronią jego tron.
  2. Cherubiny - to strażnicy gwiazd stałych. Są też niebiańskimi kronikarzami i nauczycielami. Symbolicznie dotyczą poziomu przeznaczenia, są związani z planetą Uran. Przewodzi im archanioł Raziel.
  3. Trony - ten Chór przynosi boską sprawiedliwość. Symbolicznie dotyczy trudnych doświadczeń i wyzwań, a także niebezpieczeństw. Inaczej nazywa się je Rydwanami lub Kołami. Związane są z Saturnem. Przewodzi im archanioł Zafkiel.
  4. Panowania (Dominacje) - jego członkowie regulują anielskie obowiązki. Przez anioły z Chóru Panowania manifestuje się majestat Boga. Symbolicznie dotyczą poziomu szczęścia. Wskazują na możliwości, radość i komunikację. Odpowiada im Jowisz, a przewodzi archanioł Zadkiel.
  5. Cnoty - te anioły czynią widoczne cuda na Ziemi. Potrafią obdarzać wdziękiem i męstwem. Symbolicznie związane są z poziomem emocji. Odpowiada im Wenus, a przewodzi archanioł Rafał.
  6. Moce (Władze) - Waleczne Anioły, które powstrzymują wysiłki demonów dążących do zniszczenia świata. Symbolicznie określa je walka i energia psychofizyczna. Odpowiada planeta Mars, a przewodzi archanioł Kamael.
  7. Zwierzchnictwa (Książęta) - Mają za zadanie bronić religii. Symbolicznie związane są z indywidualną osobowością i osobistą drogą życia. Odpowiada im Słońce, a przewodzi archanioł Haniel.
  8. Archanioły - opiekują się ludźmi i wszystkimi rzeczami materialnymi. Symbolicznie oznaczają poziom mentalny. Związane z Merkurym, za przewodnika mają archanioła Michała.
  9. Anioły - są opiekunami ludzi i wszystkich rzeczy materialnych. Symbolicznie oznaczają życie codzienne. Odpowiada im Księżyc, a przewodzi archanioł Gabriel.

Zobacz także: Rodzaje aniołów, chóry anielskie i anielice, czyli wszystko o bytach duchowych

Anioł Muriel i Chór Panowania

Chór Panowania pojawia się w Nowym Testamencie. Wymieniany jest dwukrotnie i razem z innymi Chórami Anielskimi. Nie ma na jego temat żadnego komentarza. Pierwszy raz pojawia się w Liście św. Pawła do Efezjan. Wymienia się go w kontekście wyniesienia Zmartwychwstałego Chrystusa Pana „po prawicy” Boga, który tym samym zasiada „ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą i Mocą i Panowaniem, i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym” (Ef 1, 21). Drugi raz Chór wymieniany jest w tekście Listu św. Pawła do Kolosan. Ma to miejsce przy omawianiu chóru Tronów. Tu pojawia się w kontekście zależności wszelkich kategorii istot duchowych od Chrystusa jako ich stwórcy. „Bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone” (Kol 1, 16).

Anioły należące do Chóru Panowania, w tym anioł Muriel, pomagają Serafinom i Cherubinom w utrzymaniu porządku, a także stoją na straży anielskich obowiązków. Regulują też zadania w niższych sferach anielskich. Są aniołami mądrości, które manifestują majestat Boga. Jawią się jako postacie w długich, białych sukniach przepasanych złotym pasem z zieloną ozdobną sprzączką. W prawej ręce anioły z Chóru Panowania trzymają złotą pałeczkę, a w lewej mają pieczęć Boga. Często proszeni są przez istoty ludzkie o poskromienie własnych zachcianek. Charakteryzują się wyjątkową gorliwością w rozszerzaniu Królestwa Bożego, dlatego też są duchami opiekuńczymi misjonarzy na Ziemi. Pomagają im docierać w najodleglejsze zakątki świata oraz niosą światło i miłość.

Ich odpowiednikiem symbolicznym są kuguar (puma płowa) i krwawy kamień. Grupą dowodzą aniołowie: Zadkiel, Muriel, Zachareal.

Zobacz także: Kim jest Anioł Gabriel? Modlitwa i znaczenie w różnych religiach

Kim jest anioł Muriel?

Już wiesz, że anioł Muriel zasila szeregi Chóru Panowania. A czy ty panujesz nad swoimi emocjami? A może często popadasz w huśtawkę emocjonalną, a same emocje wymykają ci się spod kontroli? A może masz problemy z depresją? Na pomoc przybędzie właśnie Muriel.

Ten sympatyczny anioł jest istotą pochodzącą ze świetlnej strefy Jowisza. Jest też szóstym z dwunastu aniołów, którzy są opiekunami 12 miesięcy. Każdy miesiąc ma swojego skrzydlatego dobrego ducha, a Muriel opiekuje się czerwcem. Jest aniołem domowego spokoju i odnajdywania radości. Tym samym dodaje energii w codziennych obowiązkach. Wyjątkową opieką otacza osoby, które są urodzone pod znakiem Raka.

Anioł Muriel otoczony jest jasnym światłem, które swoją wyjątkowo dobrą i świeżą energią przegania wszelkie troski i smutki. Wydarzenia zmieniają się w wesołe, radosne i bardzo przyjazne. Jego anielskie szaty mają wszystkie kolory tęczy, ale dominują uspokajające tonacje błękitna i turkusowa. Energię Muriela poczujesz w pobliżu wody, jezior, nad morzem czy nad rzeką. Objawia się w tęczy, którą idealnie przenika. Ale musi to być tęcza powstała na niebie po pierwszej wiosennej burzy.

Ta tęczowa niebiańska postać ma jeszcze wiele innych zalet.

Zobacz także: Horoskop anielski - odkryj swoją przyszłość zapisaną w kartach

Przed czym chroni anioł Muriel?

Anioł Muriel ma mnóstwo zadań. To naprawdę zapracowany, dobry duch opiekuńczy. Któż z nas lubi otrzymywać złe wieści? No właśnie, a Muriel osobiście strzeże cię przed złymi wiadomościami. Dba także o twój wypoczynek, o ty by nikt go nie zakłócał. Ten anioł doskonale wie, że tylko spokój pozwala na pełną regenerację sił.

Jest też ambasadorem wszystkich tych istot, których wrażliwość jest charakterystyczną cechą. Dba więc w szczególny sposób o osoby, które są wyjątkowo podatne na zranienia emocjonalne, przeżywają wszelkie szyderstwa i niesprawiedliwe oskarżenia. Pomaga zrozumieć i uczy, jak wybrnąć i bronić się w takich sytuacjach. Potrafi też zamanifestować swoją obecność, gdy ktoś chce skrzywdzić nadwrażliwą istotę. Pobudza świadomość, zachęca do walki o swoje poglądy. Pokazuje, jak domagać się otrzymania należnych nagród. Pomaga w walce z własnymi słabościami. Dzięki niemu możesz w łatwy sposób pozbyć się mentalnych ograniczeń. A blokady uczuciowe przestaną istnieć. Anioł Muriel sprawi, że odzyskasz odwagę. Będziesz też kierować się w swoim codziennym życiu sercem.

Anioł ten potrafi obdarować umiejętnością przyjmowania i dawania bezwarunkowej miłości. Ale też nauczy cię, w jaki sposób doceniać starania innych ludzi. Wdzięczność i serdeczność nie będzie ci obca. Gdy go o to poprosisz, obdarzy cię także wyjątkową cierpliwością. Będziesz postrzegać przywary innych ludzi z przymrużeniem oka i spokojem.

Boisz się publicznych wystąpień? Nie musisz - Muriel pomaga w referatach, prelekcjach i przemowach. Dzięki jego wstawiennictwu i opiece opanujesz tremę, będziesz a pan brat z elokwencją.

By te wszystkie dobra otrzymać od Muriela, musisz wezwać tęczowego Anioła Spokoju. Jak to zrobić?

Zobacz także:  Spójrz na swoją dłoń i sprawdź, czy masz tę linię. Jeśli tak, jesteś wyjątkowy!

Kiedy wezwać Muriela?

Kiedy trzeba wezwać Muriela? Poproś o pomoc tego anioła, gdy przyjdzie odpowiedni moment na uporządkowanie twojego życia, a w nim ważnych spraw rodzinnych i zawodowych. Muriel pomoże ci również w chwili, gdy zapragniesz zawalczyć o lepsze, godne i przede wszystkim szczęśliwe życie. Pozwoli ci pozbyć się depresji, uzbroi w optymizm. Da siłę przebicia i zwiększy wiarę w siebie i swoje działania. Anioł Muriel odpędzi nieżyczliwych ludzi i ochroni cię przed intrygami i kłótniami, a także ostrzeże cię przed zaplątaniem się w podejrzane interesy oraz nauczy, jak rozpoznać nieuczciwych wspólników. Pomoże wrócić do sił po przebytej chorobie. Muriel nazywany jest też Aniołem Spokoju, dlatego opanuje kłótnie rodzinne i pozwoli szybko wrócić do równowagi emocjonalnej. Skorzystaj z jego anielskiej mocy, gdy czujesz, że twoje emocje sięgają zenitu i zaraz wybuchniesz. Muriel przywróci ci spokój i harmonię.

Zobacz także: Przesłanie anielskie - jakie znaczenie mają anielskie liczby?

Jak wezwać anioła Muriela?

Jak możesz wezwać Muriela? Z tym aniołem możesz zawsze porozmawiać. Uczyń to w spokoju i wyciszeniu. Twoje intencje muszą być czyste i płynąć z serca. Opowiedz mu o swojej sytuacji. Przedstaw prośbę. Nie kłam i nie zmyślaj. Muriel, gdy wyczuje dobrą energię, pojawi się na pewno.  A ty wtedy usłyszysz kojący szum potoku lub fal morskich. Do rytuału anielskiego możesz stworzyć ołtarz. Przyozdób go koniecznie wodnymi kwiatami - idealne są kaczeńce, nenufary czy lilie. Muriel je kocha.