Obserwuj w Google News

Ametyst - sprawdź, jakie ma właściwości?

2 min. czytania
Aktualizacja 15.01.2020
15.01.2020 10:48
Zareaguj Reakcja

Ametyst jest jednym z najbardziej znanych minerałów na świecie. Sprawdźcie, jakie właściwości ma ten kamień.

ametyst
fot. Pixabay

Ametyst to minerał o fioletowej barwie. Jest kamieniem półszlachetnym, bardzo często używanym w jubilerstwie. Nazwa Ametyst pochodzi z języka greckiego i oznacza "trzeźwy", ponieważ według greckich legend, picie wina z ametystowych kielichów zabezpieczało przez upiciem się. Ametyst to kwarc o zabarwieniu fioletowym, który swoją nietuzinkową barwę zawdzięcza obecności żelaza i promieniowaniu radioaktywnemu.

Zobacz także: Wielki horoskop numerologiczny na 2020 rok. Sprawdź, co cię czeka!

Ametyst występuje w próżniach pogazowych skał bazaltowych. Największe złoża ametystów znajdziemy w Brazylii, Urugwaju, Rosji czy Madagaskarze. W Polsce również znajdziemy go w okolicach Szklarskiej Poręby, Kamiennej Góry, Lwówka Śląskiego, a także w Tatrach.

Redakcja poleca

Ametyst - właściwości kamieni szlachetnych

Ametyst przez niektórych nazywany jest kamieniem harmonii i relaksu. Ma ponoć przywracać równowagę osobom, które często wystawione są na stres, a także odpędza złe myśli. Pomaga również ukoić nerwy i uwalnia od codziennego zmęczenia. Ametyst z pewnością okaże się idealnym dodatkiem dla osób postawionych na wysokich stanowiskach. Ametystowi przypisuje się bowiem moc łagodzenia konfliktów w życiu zawodowym oraz osobistym.

Właściwości Ametystu:

  • łagodzi bóle głowy,
  • pomaga w bezsenności,
  • sprzyja pozbywaniu się urazów psychicznych,
  • reguluje przemianę materii.

Ametyst pomaga się skoncentrować, dlatego dobrze by było ustawić ten kamień na biurku ucznia. Niezależnie od wieku, pozwala lepiej przyswajać wiedzę, sprawia również, że umysł jest bardziej otwarty. Ten kamień pomaga również wyciszyć się, dlatego dobrym pomysłem jest postawić go w sypialni.

Prócz wymienionych właściwości, ametyst posiada jeszcze kilka innych. Jest doskonałym antidotum dla alkoholików. Jeśli ktoś w naszym otoczeniu boryka się z nałogiem, dobrze jest włożyć mały kamień do kieszeni osoby, której to dotyczy. Energia ametystu jest również bardzo przydatna i skuteczna, kiedy nasi najbliżsi uzależnieni są od narkotyków. 

Wierzycie we właściwości kamieni szlachetnych?

Zobacz także: Łóżkowe upodobania według znaku zodiaku. Będziecie zaskoczeni!

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę