Obserwuj w Google News

Afirmacje bogactwa, czyli jak przyciągnąć do siebie dobrobyt

3 min. czytania
Aktualizacja 26.03.2021
26.03.2021 19:36
Zareaguj Reakcja

Afirmacje bogactwa, tak jak i inne afirmacje, to nic innego jak przyciąganie do siebie za pomocą swoich myśli pozytywnych rzeczy, w tym przypadku dobrobytu. Jest to swego rodzaju wmawianie sobie, że to w co będziemy wierzyć, stanie się prawdą. Wyznawcy tej ideologii twierdzą, że jeśli mocno się skoncentrujemy na bogactwie i będziemy wierzyć, że je osiągniemy, to tak się stanie.

Afirmacje mają na celu przyciągać wszystko to, czego pragniesz.
fot. Shutterstock

Afirmacje bogactwa mogą pomóc ci osiągnąć wszelki dobrobyt, wystarczy, że uwierzysz, że naprawdę możesz to zrobić. Afirmacje mają na celu przyciągać wszystko to, czego pragniesz. Są przeciwieństwem pesymizmu i wahań wiary we własne możliwości. Z tego wpisu dowiesz się, jak nauczyć się przyciągać bogactwo. 

Zobacz także: Pieniądze czy sekrety? Czego symbolem w senniku jest portfel?

Czym właściwie są afirmacje bogactwa? 

Afirmacje bogactwa to pozytywne zdania twierdzące dotyczące dobrobytu, które musisz sobie powtarzać, by twoje pragnienia się zrealizowały. Zanim jednak w każdej wolnej chwili będziesz koncentrować się na bogactwie, powinieneś sprecyzować, czym ono dla ciebie jest. Dla jednych to kilkunastocyfrowa suma na koncie w banku, nowoczesny samochód i ogromna willa z basenem. Dla innych to szczęśliwa i zdrowa rodzina, stabilna sytuacja finansowa i możliwość realizowania się zawodowo. A czym dla ciebie jest bogactwo? Jeśli sobie to uświadomisz, musisz to również sobie zwizualizować, czyli wyobrazić siebie w sytuacji, gdy to wszystko masz. 

Afirmacje bogactwa nie zadziałają, gdy, choć mała cząstka twojego umysłu będzie wątpić w ich prawdziwość. Gdy pozbędziesz się wszelkich wątpliwości i z przekonaniem będziesz sobie powtarzać, że osiągniesz to, co sobie zwizualizowałeś, to rzeczywiście tak się stanie. 

Zobacz także: Sen o pożyczaniu pieniędzy to nie zawsze dobry znak. Zobacz, co mówi o tym sennik

Afirmacje pieniędzy a afirmacje bogactwa 

Jak już wspominaliśmy, bogactwo wcale nie musi oznaczać pieniędzy. Ważne, żebyś wiedział, czego tak naprawdę oczekujesz od życia. Jeśli są to pieniądze - w porządku, wyobraź sobie, że masz ich dużo, że stać cię na wszystko i nie musisz się martwić, że ci ich zabraknie. Jeśli natomiast bogactwem dla ciebie jest beztroskie życie i korzystanie ze wszystkich jego uroków, to tak właśnie to sobie zwizualizuj. Pamiętaj, że musisz wierzyć w to co widzisz w swojej wyobraźni - tylko wtedy twoja podświadomość będzie mogła do tego dążyć. 

Afirmacje mają na celu wysłać do wszechświata informacje o twoich pragnieniach, a wszechświat ma na nie odpowiedzieć, zsyłając na ciebie to, co chciałeś uzyskać. Wszechświat nie rozumie słowa „nie”, dlatego afirmacje do niego wysyłane muszą mieć nie tylko pozytywny wydźwięk, ale też nie zawierać tego wyrazu. Przykładowo, jeśli afirmujesz do wszechświata o treści „nie chcę być biedny”, ten to zrozumie jako „chcę być biedny”. Zamiast tego użyj „mam dużo pieniędzy i to mi daje szczęście”. Taka afirmacja zostanie zrozumiana dosłownie i tak też się ziści. Jak zapewne zauważyłeś, afirmacja na pieniądze, jak i każda inna powinna być stwierdzeniem, nie prośbą. Powinieneś czuć się tak, jakby to już było twoje i tak też wyrażać afirmacje. 

Zobacz także: 4 znaki zodiaku, do których pieniądze same lgną. Są skazane na bogactwo!

Przykładowe afirmacje na bogactwo 

Jeżeli nie wiesz jak „ubrać” w słowa swoją afirmację, która ma dotyczyć bogactwa, to poniżej znajdziesz kilka skutecznych przykładów: 

  • Zasługuję na to, co najlepsze, dlatego mam dużo pieniędzy, zdrowie i szczęście. 
  • Bogactwo mnie otacza, daje mi siłę, radość i spełnienie. 
  • Przyciągam do siebie pieniądze i wszelkie dobra materialne, a przy tym mam kochającą się rodzinę. 
  • Pieniądze płyną do mnie obficie, wiem, że jestem ich godzien. 
  • Jestem szczęśliwy, bo mam dobrą pracę, w której codziennie się realizuję. Dobrze zarabiam i stać mnie na spełnianie potrzeb moich i mojej rodziny. 
  • Zwiedzam cały świat, czuję się wolny i niezależny, bo mam dużo pieniędzy. 

Afirmacje na pieniądze, czy też inny rodzaj bogactwa nie zadziałają, jeśli będziesz w nie wątpił, nie będziesz ich sobie często powtarzał i nie będziesz wierzył w siebie. Takie przyciąganie dobrobytu może funkcjonować tylko u osób silnych psychicznie, niepoddających się i nierozpamiętujących porażek. Afirmacje wymagają pozytywnego myślenia oraz wiary we własne możliwości