Obserwuj w Google News

5 Mieczy - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota 5 Mieczy?

2 min. czytania
23.09.2020 14:33
Zareaguj Reakcja

5 Mieczy w tarocie to karta informująca o negatywnych intencjach w stosunku do kogoś. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota 5 Mieczy
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota 5 Mieczy?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: 5 Mieczy. Znaczenie i interpretacja

W ogólnym znaczeniu karta tarota 5 Mieczy oznacza satysfakcję uzyskaną kosztem innych ludzi. Karta mówi o przegranej, byciu wykorzystanym lub oszukanym. Ktoś wprowadził do naszego życia ogromny niepokój, sprawił, że zwątpiliśmy w siebie, odebrał nam coś i doprowadził nas do tego stanu z uśmiechem na ustach. 5 Mieczy jednoznacznie wskazuje na to, że intencje tej osoby są złe. To ktoś, kto kieruje się w życiu chłodną kalkulacją, na pierwszym miejscu musi zaspokoić swoje ambicje, nie przejmuje się zbytnio ilością rozpowiadanych kłamstw. Kiedy widzimy kartę 5 Mieczy, możemy mieć pewność, że spotkaliśmy się z jakąś formą manipulacji, ktoś nie jest wobec nas uczciwy, rani nas dla zabawy. Karta bywa zapowiedzią tego, że zostaniemy potraktowani w taki sposób, którego nie powinniśmy wybaczać.

Redakcja poleca

Karta tarota 5 Mieczy - co oznacza w miłości?

5 Mieczy w miłości najczęściej ukazuje kogoś, kto zyskał nad nami przewagę - dokładnie w taki sposób o tym myśli. Widzi, że zaangażowaliśmy się uczuciowo i wykorzystuje to. Czasami sprawia nam przykrość, bo przynosi mu satysfakcję myśl, że mógł sobie na to pozwolić. To osoba, która z pełną premedytacją i świadomością wyrządziła nam krzywdę i czuje się z tego dumna. Obecność tej osoby w naszym życiu nieuchronnie musi wywołać w nas poczucie, że ponieśliśmy klęskę, przegraliśmy.

Karta tarota 5 Mieczy jako rada

5 Mieczy jako rada wskazuje przede wszystkim na to, byśmy nie ufali osobie, o którą właśnie pytamy. Zamiast tego powinniśmy jak najszybciej sprawdzić, czy nie jesteśmy przez nią wykorzystywani.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź