Obserwuj w Google News

5 Kielichów - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota 5 Kielichów?

2 min. czytania
25.09.2020 15:36
Zareaguj Reakcja

5 Kielichów to karta mówiąca o żalu związanym ze stratą. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota 5 Kielichów
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota 5 Kielichów?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: 5 Kielichów. Znaczenie i interpretacja

W ogólnym znaczeniu karta 5 Kielichów jest reprezentacją naszych rozczarowań związanych z emocjami. Nasze nadzieje i uczucia zostały zniszczone. Zakończyły się jakieś ważne dla nas związki czy relacje, ktoś nas porzucił. Bardzo często 5 Kielichów pokazuje niespełnione oczekiwania, kiedy coś, w co wierzyliśmy, okazało się jedynie iluzją. To, co jest w tej karcie naprawdę ważne, to nasz stosunek do smutku i straty. 5 Kielichów najczęściej pokazuje obsesyjne roztrząsanie tego, co się stało, pogrążenie w cierpieniu, dramatyzowanie - karta w delikatny sposób stara nam się powiedzieć, że odrobinę przesadzamy... Nasz stosunek do rzeczywistości stał się tak negatywny, że widzimy tylko to, co przynosi nam ból. W tradycyjnym przedstawieniu na karcie widnieje osoba wpatrująca się w trzy puste, leżące na ziemi kielichy. Nie zauważa tego, że za nią znajdują się jeszcze dwa, które stoją na ziemi. Nie interesuje się tym, co się w nich znajduje. To symboliczne przedstawienie takich sytuacji, w których przez wzgląd na to, że coś straciliśmy, nie potrafimy zauważyć, co moglibyśmy mieć. Twierdzimy, że nic już nie posiadamy, chociaż to nieprawda.

Redakcja poleca

Karta tarota 5 Kielichów - co oznacza w miłości?

5 Kielichów w uczuciach oznacza rozpamiętywanie smutków, życie przeszłością. Coś się zepsuło, nie da się już tego naprawić. Karta może pokazywać, że związek się rozpadł i czas poszukać nowej miłości. Czasami wskazuje też na to, że osoba, na którą zwróciliśmy uwagę, nie umie nas zauważyć, bo ciągle pozostaje myślami przy poprzednim związku.

Karta tarota 5 Kielichów jako rada

Karta 5 Kielichów mówi nam o tym, że chociaż coś w naszym życiu już się zakończyło, nie powinniśmy skupiać całej swojej energii na żalu. W ten sposób nie potrafimy dostrzec nowych szans, które na nas czekają. Warto zrozumieć, że zawsze wtedy, kiedy doświadczamy jakiegoś rozczarowania, możemy skierować swoją uwagę w zupełnie przeciwnym kierunku - wtedy może się okazać, że źródło naszego szczęścia znajduje się gdzie indziej, niż do tej pory myśleliśmy.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź