Obserwuj w Google News

5 Denarów - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota 5 Denarów?

2 min. czytania
25.09.2020 15:06
Zareaguj Reakcja

5 Denarów w tarocie to obraz nędzy i rozpaczy. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota 5 Denarów
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota 5 Denarów?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: 5 Denarów. Znaczenie i interpretacja

W ogólnym znaczeniu karta 5 Denarów oznacza rozczarowanie, doświadczenie nędzy, stratę. Mówi o tym, że zostaliśmy porzuceni, zostawieni samym sobie, odebrano nam wszystko, co było dla nas cenne. Karta pokazuje sytuację, w której czujemy się tak beznadziejnie, że tracimy jakąkolwiek wiarę w to, że wyjdziemy z kłopotów. Jest to też w dużej mierze karta ukazująca bycie razem w trudnych chwilach. Przy odpowiednich kartach sąsiadujących może mówić o wsparciu udzielanym sobie nawzajem w najgorszym okresie, jednak czasami oznacza też inną sytuację i wtedy warto się jej wystrzegać. Pokazuje ludzi żyjących w depresji, uwielbiających cierpieć i narzekać na swoje życie, którzy są w naszym otoczeniu i będą starali się ciągnąć nas w dół.

Redakcja poleca

Karta tarota 5 Denarów - co oznacza w miłości?

5 Denarów pokazuje, że związek nie ma żadnej przyszłości i albo jedna ze stron zostanie porzucona, albo oboje zostaną razem, ale wzajemnie nakręcając się na przeżywanie rozpaczy. Ukazuje sytuację, w której ludzie uważają, że los jest przeciwko nim, użalają się nad sobą, żebrzą o uwagę. Jeśli pytamy, czy mamy u kogoś szansę, karta jednoznacznie wskazuje na to, że nie. Jeśli pytamy, co ktoś do nas czuje - jest przepełniony kompleksami i uważa, że nie zasługuje na tę znajomość. Nie jest wtedy dobrym pomysłem zachęcać go do tego, aby jednak spróbował. Wciągnie nas w swój smutek i odbierze wszystkie radości.

Karta tarota 5 Denarów jako rada

Karta zachęca, by szukać pomocy bliskich osób i w trudnych chwilach trzymać się razem. Nie poddawać się jednak podszeptom umysłu, który mówi, że nie jesteśmy nic warci. Zwróćmy uwagę, czy nasza rozpacz nie jest zbytnio teatralna... Jeśli rzeczywiście jesteśmy w złej sytuacji, uratuje nas tylko spokój, wytrwałość i wiara w to, co jest dla nas ważne.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź