Obserwuj w Google News

5 Buław - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota 5 Buław?

2 min. czytania
Aktualizacja 23.09.2020
23.09.2020 14:50
Zareaguj Reakcja

5 Buław w tarocie symbolizuje konflikty. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karty tarota 5 Buław
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota 5 Buław?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: 5 Buław. Znaczenie i interpretacja

W ogólnym znaczeniu karta 5 Buław reprezentuje konflikt. Może mówić o sytuacji, w której spieramy się z innymi ludźmi, aby bronić własnych przekonań, a także o konflikcie wewnętrznym - kiedy zderza się w nas kilka punktów widzenia na daną sprawę i nie wiemy, co mamy dalej zrobić. 5 Buław może mówić o rywalizacji, o braku zgody, walce o władzę i dominację w grupie. Czasami wskazuje na to, że bezmyślnie podążamy za niezgodnymi ze sobą kaprysami. Może wskazywać na kogoś, kto znajduje się w centrum uwagi, wokół niego dzieje się bardzo dużo, trwają jakieś przepychanki, ktoś chce stać się widzialny... Jednak często obecne w tej energii kłótnie to kłócenie się dla zasady, a nie o zasady - gdyby zaangażowane w konflikt osoby zechciały się nawzajem wysłuchać, z łatwością by odkryły, że ich przemyślenia się uzupełniają. 5 Buław wskazuje na to, że nie powinniśmy przejmować się niewielkimi różnicami, o wiele większą wartość ma bowiem umiejętność dopasowania się do siebie nawzajem. Takie wyzwania jak niezgodność zdań wtedy dostarczają nam okazji do rozwoju, a nie do frustracji.

Redakcja poleca

Karta tarota 5 Buław - co oznacza w miłości?

5 Buław w miłości najczęściej wskazuje na kłótnie, nieporozumienia pomiędzy dwojgiem ludzi, oskarżanie siebie nawzajem lub walkę o to, kto będzie "rządził" w danym związku. Może jednak wskazywać także na to, że w czyimś życiu uczuciowym obecne jest wiele osób, które walczą ze sobą o jego uwagę. Jeśli np. dana kobieta podoba się kilku mężczyznom naraz, karta może pokazywać rywalizację pomiędzy nimi. W towarzystwie dworskich kart kobiecych 5 Buław wskazuje na to, że nasz mężczyzna ma zbyt "miękkie" serce do wielu kobiet i chce, by to one o niego zabiegały...

Karta tarota 5 Buław jako rada

5 Buław jako rada mówi wprost: trzeba się dogadać. Nieważne, czy chodzi o to, że kłócimy się sami ze sobą ("nie wiem, co o tym myśleć", "nie wiem, co mam zrobić"), czy z innymi osobami ("to ja mam rację, a nie ty"), istniejący konflikt zatruwa nasze dobre samopoczucie i nie wnosi nic dobrego. 5 Buław pokazuje, jak ogromną wartość ma umiejętność wypracowania porozumienia i zainspirowania się tym, co ktoś inny wnosi do naszego życia.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź