Obserwuj w Google News

4 Kielichów - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota 4 Kielichów?

2 min. czytania
23.09.2020 11:48
Zareaguj Reakcja

4 Kielichów to karta mówiąca o tym, że nie dostrzegamy nowej szansy, bo jesteśmy zbytnio pogrążeni w przeszłości. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota 4 Kielichów
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota 4 Kielichów?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: 4 Kielichów. Znaczenie i interpretacja

W ogólnym znaczeniu karta 4 Kielichów jest kartą przedstawiającą sytuacje, w których zbytnio zaślepieni przeszłością nie potrafimy dostrzec nowych możliwości. Mówi o propozycjach, których nie chcemy przyjąć i szansach, które nas ominą, bo utknęliśmy w martwym punkcie. Jesteśmy zmęczeni, zrezygnowani, mamy za sobą jakieś rozczarowanie albo coś nas znudziło. Jesteśmy do tego stopnia pogrążeni w smutku, że stajemy się obojętni na innych ludzi. Osoba, z którą łączyła nas do tej pory jakaś istotna więź, stała się dla nas kimś niemal obcym, bo ani nic nas w niej teraz szczególnie nie fascynuje ani nie odrzuca. Jesteśmy pogrążeni w oczekiwaniu na to, aż wydarzy się coś nowego, ale nie zauważamy szans, które się przy nas pojawiają. Jesteśmy znudzeni, mamy wrażenie, że wszystko, co mogliśmy przeżyć, jest już za nami i przyszłość niczym nas nie zaskoczy.

Redakcja poleca

Karta tarota 4 Kielichów - co oznacza w miłości?

4 Kielichów w miłości nigdy nie wróży nic dobrego. W pytaniu o czyjeś uczucia wobec nas wskazuje na rozczarowanie - nie jesteśmy osobą, której ten ktoś szukał, w tej chwili nawet nas nie dostrzega. Myśli tej osoby są skierowane gdzieś indziej i ta osoba nie zamierza tego zmieniać. Karta mówi także o tym, że ktoś jest pogrążony w apatii, żyje wspomnieniami albo ciągle na nowo przeżywa w sobie coś, co już minęło. Innym znaczeniem 4 Kielichów jest proste "mam dosyć" - rezygnacja z czegoś, wycofanie się, niechęć.

Karta tarota 4 Kielichów jako rada

Stoisz w miejscu i żadna z twoich spraw się nie rozwija, bo obsesyjnie rozmyślasz nad czymś, co nie wnosi w tej chwili do twojego życia nic nowego. Żyjesz przeszłością, ciągle się zastanawiasz, jak mogłeś/aś do czegoś dopuścić, dlaczego wystawiłeś/aś się na taki zawód. Gdybyś tylko chciał/a rozejrzeć się wokół, udałoby ci się zauważyć, że tuż obok znajdują się szanse na rozpoczęcie nowego etapu i zapomnienie o tym, co teraz cię martwi. Życie nie kończy się na tej jednej sprawie. Otwórz oczy, serce, i umysł.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź