Obserwuj w Google News

3 Mieczy - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota 3 Mieczy?

2 min. czytania
Aktualizacja 22.09.2020
22.09.2020 09:04
Zareaguj Reakcja

3 Mieczy obrazuje nasze cierpienia związane z miłością. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota 3 Mieczy
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota 3 Mieczy?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: 3 Mieczy. Znaczenie i interpretacja

Karta tarota 3 mieczy w ogólnym znaczeniu przedstawia sytuację, w której nasze miłosne nadzieje boleśnie zderzyły się z rzeczywistością. Jesteśmy głęboko zranieni, czujemy się tak, jakby ktoś przebił nam serce mieczami. Może to wynikać zarówno z tego, że ktoś nas źle potraktował i zranił - okłamał, zdradził z inną osobą, nagle zakończył związek - jak i z naszego własnego nastawienia. 3 Mieczy często pokazuje też, że zbytnio fantazjowaliśmy o tym, co może się stać i sprawy potoczyły się zupełnie innym torem, niż oczekiwaliśmy. Bywa, że odwrotnie - karta wskazuje na nasze wątpliwości z kimś związane, obawy przed rozpoczęciem nowej znajomości, które mogą się okazać uzasadnione, bo nie ma szans na szczęśliwe połączenie. Kwestie związane ze strachem przed nową relacją rozstrzygamy wtedy w zależności od sąsiadujących kart.

Redakcja poleca

Karta tarota 3 Mieczy - co oznacza w miłości?

Karta tarota 3 Mieczy w miłości najczęściej symbolizuje nasze rany. Są głębokie, przyniosły je bardzo poważne rozczarowania. Wierzyliśmy w coś, mieliśmy jakieś konkretne wyobrażenia, a rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Ktoś nas porzucił, zdradził, oszukał. Nie tylko odczuwamy w sercu bardzo głęboki ból, ale zaczynamy obawiać się uczuć. Zamykamy się w sobie, nie dopuszczamy do siebie nikogo. 

Karta tarota 3 Mieczy jako rada

Najważniejszą radą, jaką dostajemy od tej karty, jest to, że drogą do rozpoczęcia nowego życia pozbawionego bólu jest wybaczenie. 3 Mieczy mówi o tym, że powinniśmy wybaczyć zarówno sobie, jak i osobie, która złamała nam serce. W przeciwnym wypadku będziemy cały czas odczuwać to samo cierpienie, które będzie nas ograniczało w przyszłości. Jeśli boimy się miłości, powodem jest przeszłość, z którą się nie pogodziliśmy.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź