Obserwuj w Google News

2 Mieczy - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota 2 Mieczy?

2 min. czytania
17.09.2020 11:50
Zareaguj Reakcja

2 Mieczy to w tarocie karta przedstawiająca bardzo głębokie wahanie. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota 2 Mieczy
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota 2 Mieczy?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: 2 Mieczy. Znaczenie i interpretacja

Karta tarota 2 Mieczy w ogólnym znaczeniu przedstawia taką sytuację, w której tracimy kontakt z rzeczywistością, zagłębiając się w rozważaniach na temat sprawy, którą trudno jest nam zobaczyć w całości. Sytuacja jest dla nas pełna sprzeczności, nie potrafimy jej zebrać w spójną opowieść, jej wzajemne elementy się wykluczają. Stąd pojawia się w nas potrzeba chwilowego oderwania, zamknięcia oczu, rozpatrzenia kwestii tylko przez pryzmat analitycznej refleksji i naszego wnętrza. Tam zyskujemy nowe spojrzenie na sytuację, jednak udaje nam się je utrzymać tylko wtedy, gdy jesteśmy ukryci przed resztą świata, nie bierzemy pod uwagę żadnych zewnętrznych okoliczności. Karta przedstawia więc nie tylko wahanie i trudność w podejmowaniu decyzji, ale przede wszystkim nasze wewnętrzne blokady emocjonalne, zatrzymania w kontaktach ze światem, obawę przed ludźmi. Wydaje się, że prowadzimy czysto umysłowe rozważania, jednak nasze emocje i lęki obecne w podświadomości paraliżują ten proces. 

Redakcja poleca

Karta tarota 2 Mieczy - co oznacza w miłości?

2 Mieczy w uczuciach jest uosobieniem lęku przed zbliżeniem, ukazaniem sytuacji, w której ktoś nieustannie rozpatruje potencjalne zagrożenia w danej relacji i czuje, że musi się przed nimi chronić. Może pokazywać osobę, która sama sobie te niebezpieczeństwa wyobraża, wcale nie sprawdzając, czy czyhają na nią w rzeczywistości... To ktoś, kto potraktuje nas chłodno, jeśli podejdziemy blisko, nawet jeśli na wszystkie sposoby okażemy swoje dobre intencje. Osoba w energii 2 Mieczy nie potrafi w nie uwierzyć.

Karta tarota 2 Mieczy jako rada

Staraj się pozostać bezstronny w rozmyślaniach nad sprawą, która cię teraz interesuje. Jeżeli nie potrafisz w tej chwili zaufać nikomu innemu, spróbuj zaufać samej/samemu sobie. Kiedy uda ci się odzyskać wewnętrzny spokój, z większą łatwością spojrzysz obiektywnie na swoje sprawy. Poszukaj ukojenia i w niczym się dzisiaj nie pospieszaj. 

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź