Obserwuj w Google News

Miałeś sen o zębach? Poznaj jego znaczenie!

4 min. czytania
30.06.2020 11:59
Zareaguj Reakcja

Zęby śnią się nam bardzo często. Widziałeś we śnie wypadające lub zepsute zęby? A może śnił ci się zdrowy lub złamany ząb? Dowiedz się, jakie jest znaczenie snów o zębach i jak takie sny interpretuje sennik!

Sen o zębach
fot. shutterstock

Na pewno każdy z nas choć raz widział we śnie zęby. To bardzo popularny motyw senny, który w zależności od kontekstu sennik interpretuje na wiele różnych sposobów. Czasami sen o zębach może mieć znaczenie pozytywne, innym razem wręcz przeciwnie – zwiastować nadchodzące kłopoty. Jesteś ciekawy co oznaczają zęby we śnie? Podpowiadamy!

Zobacz także: Wąż we śnie może ostrzegać przed niebezpieczeństwem! Jak jeszcze można interpretować sny z wężami?

Znaczenie snów o zębach

Zęby pojawiające się w snach od wieków mają bardzo ważne znaczenie symboliczne. Sny o zębach pojawiają się często w życiu dorosłych, ponieważ zazwyczaj wiążą się z jakimś kolejnym ważnym etapem w jego życiu. Przykładowo pojawienie się pierwszych zębów świadczy o prawidłowym rozwoju dziecka.

Wielu osobom zęby kojarzą się z dojrzałością. Jeżeli  u danej osoby rosną zęby mądrości to często odbiera się to jako znak, że osiągnęła już ona pewną dojrzałość i mądrość życiową. W takim kontekście można  również interpretować ten symbol we śnie. Jeżeli osoba śniąca widzi zęby podczas snu prawdopodobnie jest już na takim etapie życia, że ma za sobą wiele doświadczeń i bardziej dojrzale odbiera otaczającą rzeczywistość, a swoją wiedzą może dzielić się z innymi ludźmi.

Sennik: wypadające zęby

Widok wypadających zębów we śnie niestety nie niesie ze sobą dobrych wieści. Sennik interpretuje taki sen jako dużą stratę w najbliższym czasie. I nie musi być to strata wyłącznie materialna. Wypadające zęby mogą także być zapowiedzią nadchodzących problemów zdrowotnych. Warto zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie jesteśmy w gorszej kondycji fizycznej i psychicznej. Możliwe, że  bardzo zaniedbaliśmy swoje zdrowie, a sen ten jest dla nas podświadomym sygnałem, że warto chociaż na chwilę skupić się na sobie i np. sięgnąć po zdrową dietę.

Czasami sen ten zwiastuje kłopoty również związane z kimś z naszego otoczenia. Warto rozejrzeć się dookoła, czy obok nie jest ktoś, kto wyraźnie potrzebuje czyjejś pomocy. Sen, w którym widzisz wypadające zęby może czasami sygnalizować sprawy, która nie idą po naszej myśli, ale z drugiej strony nie mamy nad nimi kontroli, bo są niezależne od nas. W najgorszym wypadku sen ten, podobnie jak sen o śmierci może zwiastować wielkie nieszczęście i śmierć kogoś z bliskich ci osób.

Zobacz także: Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Sennik: ząb zdrowy

Widok zdrowych zębów we śnie niemal zawsze niesie ze sobą pozytywne przesłanie. Prawdopodobnie czeka cię przypływ pozytywnej energii i sił witalnych. Będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Sen  zdrowych zębach często mają osoby, które są zadowolone ze swojego życia, potrafią radzić sobie z różnymi problemami i stawiać czoła wyzwaniom.

Kiedy dodatkowe zęby te są we śnie białe i lśniące to dobry znak, który podobnie jak sen o pieniądzach zwiastuje pomyślność w sferze finansowej oraz pasmo sukcesów zawodowych i osobistych. Widok zdrowych zębów we śnie kobiety, może również zapowiadać jej pierwsze kontakty seksualne, a w przypadku mężczyzn – przełamanie barier przed kontaktami z płcią przeciwną.

Sen o zębach srebrnych lub złotych

Widok srebrnych lub złotych zębów w życiu realnym nie kojarzy się najlepiej, natomiast we śnie ma on wyłącznie pozytywne znaczenie. Widok złotych zębów we śnie oznacza czekające cię bogactwo. Może się objawić w postaci zastrzyku gotówki, ciekawej, dobrze płatnej propozycji zawodowej lub np. wygranej w konkursie. W przypadku, gdy widzisz w czasie snu zęby srebrne możesz spodziewać się, że w najbliższym czasie otrzymasz od kogoś pieniądze.

Sennik: zepsute zęby

Zepsute zęby w rzeczywistości są przyczyną bólu i sygnałem do szybkiej wizyty u dentysty. We śnie podobnie – również zwiastują nadchodzące kłopoty. Widok zepsutych zębów we śnie może ostrzegać cię przed czyhającym na ciebie niebezpieczeństwem, jak również sygnalizować straty, które poniesiesz w różnych sferach swojego życia.

Sennik: złamany ząb

Złamany ząb to dość częsty motyw w snach, niestety sennik nie ma dla nas dobrych wieści. Jeżeli śnią Ci się zepsute zęby prawdopodobnie czekają cię liczne zawirowania w życiu osobistym i niestety nie będą one należeć do przyjemnych. Taki sen często wróży nadchodzący kryzys w twoim związku, rozwód oraz problemy rodzinne. To znak, że czekają cię ważne życiowe decyzje i to w dużej mierze od nich zależeć będzie, czy zawalczysz o te relacje, czy nastąpi ich całkowity rozpad. Czasami sen ten zwiastuje również duże problemy emocjonalne.

Sennik: wyrywanie zębów

Taki sen to niemal zawsze sygnał, że musisz poświęcić więcej czasu na uporządkowanie relacji z bliskimi i zakończenie tych, które są dla ciebie toksyczne i nie wnoszą nic dobrego do twojego życia.

Zobacz także: Śnisz w nocy o spadaniu? To jeden z najpowszechniejszych snów. Co może oznaczać?