Obserwuj w Google News

Przyśniły Ci się włosy? Koniecznie sprawdź, co oznacza tego typu sen!

4 min. czytania
27.04.2020 13:52
Zareaguj Reakcja

Włosy to symbol senny, który pojawia się zdecydowanie częściej w snach kobiet, niż mężczyzn. Śniły Ci się włosy zdrowe lub zaniedbane, krótkie albo długie? A może zastanawiasz się co znaczy obcinanie włosów lub ich farbowanie we śnie? Poznaj znaczenie snów o włosach!

Znaczenie snu o włosach
fot. Fotografia; shutterstock

W życiu realnym włosy potrafią wiele powiedzieć o człowieku, a czy tak samo jest we śnie? Przyśniły Ci się piękne, zdrowe włosy, a może zniszczone i wypadające? Sprawdź, jak te symbole interpretuje sennik!

Zobacz także: Wąż we śnie może ostrzegać przed niebezpieczeństwem! Jak jeszcze można interpretować sny z wężami?

Znaczenie snów o włosach

Znaczenie snów o włosach może być różne. W różnych tradycjach i kulturach sen ten bywa różnie interpretowany. Sen o włosach często odnosi się zarówno do naszej sfery intelektualnej,  jak i emocjonalnej. Przy interpretacji takiego snu warto zwrócić szczególną uwagę na ich kondycję, kolor, długość a także uczesanie, ponieważ może mieć to bardzo istotne znaczenie dla całej symboliki marzenia sennego. Sen ten może mieć także różne znaczenie w zależności od tego, czy są to włosy mężczyzny, czy kobiety. Warto także zwrócić uwagę, w jakim kontekście się pojawiają. To często wyraz naszych ukrytych, nieświadomych pragnień.

Sennik: obcinanie włosów

Obcinanie włosów we śnie to niezwykle popularny motyw senny, który równie często pojawia się w snach kobiet, jak i mężczyzn. Co może oznaczać ten symbol? W życiu realnym często obcinamy włosy, kiedy potrzebujemy jakichś zmian. Podobnie jest ze snem.  Obcinanie włosów pojawiające się w marzeniu sennym może być, podobnie jak sen o ciąży zapowiedzią prawdziwej rewolucji w naszym życiu – zarówno związanej z naszą sferą osobistą, jak i zawodową. Czasami sen ten symbolizuje całkowite odcięcie się od przeszłości i skupienie się na tym co tu i teraz. Sen ten może również świadczyć o tym, że jesteśmy na takim etapie, że dokładnie wiemy, czego oczekujemy od życia i jeżeli czujemy się z czymś niekomfortowo otwarcie o tym mówimy.

Sen o włosach kręconych lub prostych

Jeżeli w trakcie snu widzisz kręcone włosy może to świadczyć o tymczasowych zawirowaniach w twoim życiu, jak również wskazywać na to, że zbyt pochopnie oceniasz ludzi. Lepiej czasami wstrzymać się z bezpodstawną oceną innej osoby, w myśl zasady, że nie warto książki oceniać po okładce. W przypadku, gdy to mężczyźnie śnią się kręcone włosy, musi on zastanowić się nad swoim zachowaniem, aby przypadkiem nie nadużywa zbyt mocno czyjegoś zaufania. Gdy widzisz we śnie jak sam skręcasz włosy może to oznaczać dla ciebie gorsze dni. Z kolei loki we śnie to oznaka dużego powodzenia u płci przeciwnej. Proste włosy z kolei to zapowiedź łatwej realizacji swoich planów. Możesz się spodziewać, że wszystko, czego zapragniesz ułoży się po twojej myśli.

Sennik: fryzjer

Zdarza się, że w kontekście snu o włosach bardzo często pojawia się w nim fryzjer. Jeżeli  widzisz w swoim śnie fryzjera, który układa ci włosy prawdopodobnie możesz spodziewać się sporego zastrzyku gotówki lub nadchodzącego ślubu cywilnego lub kościelnego. W przypadku, gdy widzisz siebie idącego do fryzjera może to świadczyć o tym, że czas na zmiany w swoim dotychczasowym życiu. Jeżeli jednak właśnie od niego wracasz – to oznaka dużej świadomości swoich atutów i nadchodzących szczęśliwych chwil.

Sen: włosy zdrowe lub zaniedbane

Widok zdrowych włosów we śnie niemal zawsze oznacza zadowolenie z życia, młodość oraz przywiązywanie dużej uwagi do swojego wizerunku. Z kolei włosy zniszczone, zaniedbane mogą oznaczać brak pewności siebie oraz odkładanie swoich potrzeb  na dalszy plan.

Sennik: farbowanie włosów

Zmiana koloru włosów we śnie może ostrzegać cię przed kłamstwem i fałszem osób z twojego otoczenia. Być może powinieneś się rozejrzeć, czy obok ciebie nie ma kogoś, kto za wszelką cenę próbuje tobą manipulować.

Wypadające włosy – jak interpretuje je sennik?

Wypadające włosy we śnie niestety nie należą do pozytywnych wiadomości. Możliwe, że twoja podświadomość wysyła ci sygnały, że coś niepokojącego dzieje się z twoim organizmem. Być może twoja kondycja psychiczna i fizyczna nie jest w najlepszym stanie i czas najwyższy zadbać o swoje dobre samopoczucie, np. przechodząc na zdrową dietę.

Sennik: długie włosy lub krótkie

Długie włosy we śnie są oznaką atrakcyjności, zmysłowości. Symbolizują również wolność, niezależność oraz brak ograniczeń. Z kolei krótkie włosy mogą świadczyć o tłumieniu swoich wewnętrznych potrzeb, również tych dotyczących  sfery seksualnej.

Sennik: siwe włosy, czarne włosy i białe włosy

Kolor włosów we śnie ma bardzo ważne znaczenie. Widok siwych włosów symbolizuje czekające cię problemy, z kolei białe to zwiastun czekającego cię szczęścia w życiu osobistym i zawodowym. Czarne włosy natomiast senniki interpretują na wiele różnych sposobów - to oznaka zdrowia i sił witalnych, a czasami wręcz przeciwnie – ogarniającego cię przygnębienia oraz negatywnych  myśli.

Zobacz także: Śnił Ci się pies? Koniecznie sprawdź co to oznacza!