Obserwuj w Google News

Co oznacza sen o śmierci? Dowiedz się, jak interpretuje ten symbol sennik!

4 min. czytania
01.05.2020 11:00
Zareaguj Reakcja

Śmierć pojawia się w snach bardzo często i niemal zawsze budzi nasze przerażenie. Znaczenie snów o śmierci można interpretować na wiele sposobów. Śniła ci się śmierć bliskiej osoby: dziecka, męża lub babci? Zobacz, co mówi na ten temat sennik!

Sennik: śmierć
fot. shutterstock

Śmierć widziana we śnie wzbudza w nas zazwyczaj strach i lęk o życie swoje i swoich najbliższych. Czy jednak zawsze powinniśmy się obawiać takiego snu? Sprawdź, jakie interpretacje zawiera sennik!

Zobacz także: Wąż we śnie może ostrzegać przed niebezpieczeństwem! Jak jeszcze można interpretować sny z wężami?

Znaczenie snów o śmierci

Obudziłeś się z przerażeniem i wciąż zastanawiasz co mógł oznaczać twój sen dotyczący śmierci? Okazuje się, że widok tego symbolu we śnie nie zawsze musi być zapowiedzią traumatycznych wydarzeń. Sennik bardzo często interpretuje go jako oznaka czekających cię zmian. Sen o śmierci może być rozumiany jako duchowa lub psychiczna metamorfoza, przewartościowanie swojego życia i skierowania go na zupełnie nowe tory. Możliwe, że zakończysz jeden etap, ale wejdziesz w zupełnie nowy, dzięki czemu będziesz bogatszy o kolejne, cenne doświadczenia. Otworzysz się na nowe emocje i doznania.

Sennik: śmierć bliskiej osoby

Sen o śmierci bliskiej nam osoby należy do tych, o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, jednak nie powinniśmy go interpretować dosłownie. Najczęściej pojawiają się w momentach, które są dla nas w jakimś znaczeniu przełomowe. Jeżeli widzisz we śnie śmierć osoby, która w życiu realnym wciąż żyje może to zwiastować ochłodzenie relacji między wami lub całkowite zakończenie znajomości.

Kiedy z kolei w twoim śnie ponownie umiera osoba, która w rzeczywistości już nie żyje oznacza to, że miałeś z nią bardzo dobry kontakt i wciąż mimo upływu czasu trudno pogodzić ci się z jej śmiercią. W przypadku, gdy we śnie widzimy umierającego partnera, możliwe że w życiu realnym przeżywacie kryzys lub rozwód, który podświadomie bardzo przeżywasz.

Sennik: śmierć dziecka

Niektóre senniki wskazują, że sen ten może oznaczać duże rozczarowanie i nadchodzący smutek dotyczący życia prywatnego. Śmierć dziecka widziana we śnie zawsze wiąże się z ogromnym stresem dla rodziców i koszmarną wizją zagrożenia dla ich potomka. Nie należy go jednak interpretować dosłownie. Najczęściej sen o śmierci dziecka jest wyrazem naszej podświadomej troski o swoje dziecko lub zmartwień związanych z jego przyszłością lub zachowaniem.

Czasami jest to również znak, aby więcej czasu spędzać ze swoimi pociechami.  W przypadku, gdy nie jesteś rodzicem, a widzisz śmierć dziecka we śnie może być to wskazówka, że za dużo czasu poświęcasz na rozmyślanie nad swoją przeszłością. W przypadku, gdy to kobieta w ciąży śni o umierającym dziecku może być to wynik jej podświadomego, silnego lęku przed porodem.

Zobacz także: Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Sennik: śmierć matki          

Śmierć własnej matki widziana we śnie bywa zawsze bardzo przejmującym doświadczeniem i budzi w nas lęk. Sennik interpretuje jednak taki sen jako zapowiedź dużych zmian, jakie dokonają się w naszym życiu. U młodych ludzi widok śmierci matki we śnie może oznaczać chęć wyzwolenia się spod jej wpływu i narzucanych przez nią ograniczeń. W przypadku starszych sen taki z kolei może być symbolem przysłowiowego odcięcia pępowiny i rozpoczęcia dorosłego życia na własną rękę, bez jej opieki.  

Sennik: własna śmierć i śmierć osoby nieznajomej

Jesteś przerażony widokiem własnej śmierci w czasie snu? Niepotrzebnie. Nie należy interpretować go jako zagrożenie dla swojego życia. Według sennika niesie on ze sobą znaczenie pozytywne. Sen o własnej śmierci to symbol długich, szczęśliwych chwil. Niektóre interpretacje wskazują również na to, że być może nie jesteś do końca usatysfakcjonowany swoim życiem i masz ostatnią szansę, aby zmienić je na lepsze.

Sen ten może mieć również znaczenie metaforyczne i oznaczać uwolnienie się od negatywnych doświadczeń i emocji, rozpoczęcie nowego etapu w życiu lub podjęcie ważnej życiowej decyzji, które może zaważyć o naszym losie. W przypadku, gdy widzisz we śnie umierającą osobę, która jest ci obca może to oznaczać zakończenie jakichś trudnych dla ciebie spraw.

Sennik: śmierć męża

Śmierć męża często pojawia się w snach kobiet, które przechodzą poważne kryzysy małżeńskie i nie widzą szansy na poprawę relacji w swoim związku. Często wiąże się z dużym żalem i rozczarowaniem, że uczucia, które jeszcze do nie dawna was łączyły zupełnie wygasły. Sen ten, podobnie jak sen o zdradzie to wskazówka dla kobiety, że nie odczuwa ona satysfakcji ze swojego związku i to, czy w nim pozostanie, czy też nie niestety nie będzie należało do łatwych decyzji.

Sennik: śmierć babci

Babcia kojarzona jest zazwyczaj z opiekuńczością i dobrocią, dlatego widok jej śmierci we śnie może symbolizować utratę wielu cennych dla nas wartości, jak poczucie stabilizacji, bezpieczeństwa oraz konieczność poradzenia sobie z problemami bez niczyjej pomocy.

Zobacz także: Śnił Ci się pies? Koniecznie sprawdź co to oznacza!