Obserwuj w Google News

Wąż we śnie może ostrzegać przed niebezpieczeństwem! Jak jeszcze można interpretować sny z wężami?

4 min. czytania
07.05.2020 11:53
Zareaguj Reakcja

Wąż to bardzo popularny motyw w snach, który kojarzy się niejednoznacznie. Z jednej strony wzbudza negatywne odczucia, z drugiej to symbol zdrowia, odrodzenia, jak również płodności. Jak ten symbol interpretuje sennik?

Sennik: wąż
fot. Shutterstock

Sennik przestawia motyw węża jako bardzo tajemniczy, niejednoznaczny symbol. Wąż we śnie z jednej strony kojarzy się negatywnie, z drugiej w wielu kulturach jest dobrą wróżbą. Zastanawiasz się, jakie jest znaczenie tych snów? Sprawdź, co oznacza sen o wężach!

Zobacz także: Śnił Ci się pies? Koniecznie sprawdź co to oznacza!

Sennik

Wciąż zastanawiasz się, co mógł oznaczać twój ostatni sen? W takiej sytuacji warto sięgnąć po sennik. Znajdziemy w nim wiele interpretacji popularnych motywów sennych. Oczywiście snów nigdy nie należy interpretować dosłownie. To, że we śnie na naszej drodze pojawia się, np. wąż nie oznacza od razu, że to samo przydarzy nam się za chwilę w prawdziwym życiu. Sny mają przeważnie znaczenie metaforyczne i odwołują się do naszych ukrytych emocji. Każdy motyw senny warto interpretować w nawiązaniu do swojej obecnej sytuacji. Sny bowiem są obrazem naszych podświadomych  pragnień i odczuć.

Sennik: wąż

Wąż posiada różne znaczenie symboliczne w wielu kulturach i do dziś jest uważany za jedno z najbardziej zagadkowych zwierząt na świecie. Symbol węża pojawiał się już w starożytności, jako element legend, opowieści i mitów. Wąż ukazywał się również w kontekście religijnym, będąc synonimem zła i grzechu.  Z kolei w starożytnej Grecji i Rzymie wąż był kojarzony z symbolem leczenia i można go było zobaczyć w świątyniach uzdrawiania. Symbol węża we śnie zawsze warto interpretować w odniesieniu do innych motywów, które się w nim pojawiają.

W zestawieniu z innymi elementami sen ten może nabrać zupełnie innego znaczenia. Zanim więc zdecydujemy się sięgnąć po sennik warto przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów ze swoich obrazów sennych, zwracając przede wszystkim uwagę na to, w jakim kontekście pojawia się wąż, jakiego jest koloru, czy jest to jedno zwierzę, czy może jest ich znacznie więcej. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nie pominęliśmy ważnych, istotnych informacji dla jego właściwego zinterpretowania.

Zobacz także: Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Znaczenie snów o wężach w kontekście negatywnym

Sen o wężach można rozumieć na wiele różnych sposobów. To jeden z tych motywów, który od  zawsze wzbudzał wiele kontrowersji i doczekał się licznych interpretacji. W znaczeniu negatywnym to symbol ukrytych, podświadomych lęków oraz obaw. Może nas również ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Wąż we śnie to również symbol pokusy oraz seksualności. Motyw ten często jest utożsamiany również z chaosem, zniszczeniem i podstępem.

Węże działają często nieprzewidywalnie, mogą rozpocząć atak z zaskoczenia i tak też dość często symbol ten można odnieść do rzeczywistości. Może to oznaczać, że w życiu realnym obok ciebie jest osoba bezwzględna, która robi wszystko aby ci zaszkodzić, gdy zupełnie się tego nie spodziewasz.

Sennik wąż -  aspekt pozytywny

Symbol węża nie zawsze musi być kojarzony z czymś negatywnym. Okazuje się, że w niektórych sytuacjach można interpretować go w aspekcie pozytywnym. Wąż widziany we śnie może oznaczać dla nas jakieś zmiany na lepsze, które będą dotyczyć różnych sfer naszego życia. Sennik interpretuje ten symbol również jako wiedzę i mądrość. Jeżeli śnił ci się wąż a następnego dnia wstajesz pełna energii z dobrym samopoczuciem może to oznaczać, że twój sen był oznaką twojego pozytywnego nastawienia i otwartości na to, co przyniesie ci w najbliższym czasie los. To znak, że cieszysz się z tego, gdzie jesteś tu i teraz a jednocześnie z optymizmem patrzysz w przyszłość. Twoje dni wypełnią twórcze działania, z których będziesz czerpał dużą radość i satysfakcję.

 

Zobacz także: Niektóre sny mogą mieć ogromne znaczenie dla naszego życia. Tych lepiej nie ignorować

 

Sennik węże – interpretacja kolorów

Kolory mają bardzo duże znaczenie w interpretacji snów o wężach. Jeżeli we śnie kobiety pojawi a się żółty wąż, prawdopodobnie boi się ona w życiu realnym męskiej seksualności. Czarny wąż to najczęściej oznaka lęku przez zmierzeniem się z różnymi problemami w życiu codziennym. To, ze musimy im stawić czoła napędza nas strachem i demotywuje. Widok białego węża we śnie może z kolei oznaczać, że zachowanie pewnej osoby z twojego otoczenia, mimo jej szczerych intencji może być źródłem wielu kłopotów i problemów. 

W snach często pojawia się wąż o miedzianej skórze, który oznacza trudności w realizacji swoich najskrytszych marzeń. Z kolei wąż kolorze ciemnego brązu to znak, że będziemy musieli poradzić sobie z jakaś stratą.

Zobacz także:  Niektóre sny mogą mieć ogromne znaczenie dla naszego życia. Tych lepiej nie ignorować

Co jeszcze może znaczyć sen o wężach?

Widziałeś pełzającego węża we śnie? Prawdopodobnie w życiu osobistym, zbyt emocjonalnie podchodzisz do wielu spraw. Jeżeli natomiast widzisz syczącego węża musisz uważnie rozejrzeć się wokół siebie i upewnić, czy osoby, które do tej pory traktowałeś jak swoich przyjaciół na pewno są tego warte. Z kolei kiedy w twoim śnie pojawił się nie jeden, ale kilka węży prawdopodobnie będziesz musiał przygotować się na jakieś niespodziewane sytuacje
w swoim życiu.

Zobacz także: Osoby urodzone w tym miesiącu osiągają największe sukcesy w życiu

Autor: Weronika Misiuk