Obserwuj w Google News

Sen o dziecku to na ogół pozytywny znak. Sprawdź jego różne interpretacje

3 min. czytania
02.05.2020 14:00
Zareaguj Reakcja

Dziecko to bardzo popularny motyw we śnie. Zastanawiasz się, jak interpretuje ten symbol sennik? Przekonaj się, jakie jest znaczenie snów o dziecku, co oznacza chore dziecko i śmierć dziecka we śnie.

sen o dziecku
fot. Shutterstock

Sen o dziecku przytrafia się niektórym regularnie. Szczególnie osoby marzące o potomku podkreślają, że symbol dziecka często pojawia się w ich marzeniach sennych. Co oznacza sen o dziecku? Sprawdź, jakie interpretacje tego snu zawiera sennik!

Sennik  –  czym jest?

Wiele osób wierzy w to, że to, co widzimy w marzeniach sennych, ma przełożenie na rzeczywistość. Dla jednych sny są symbolem naszych ukrytych pragnień, myśli, a nawet lęków i obaw. Dla innych wciąż pozostają nieodkrytą tajemnicą naszego umysłu. Niewątpliwie pomocny w interpretacji snów jest sennik. To prawdziwa skarbnica wiedzy na temat marzeń sennych i ich symboliki. To właśnie w nim możemy sprawdzić znaczenie najbardziej popularnych haseł w senniku: ciąża, zęby czy dziecko. Sennik pomaga uświadomić sobie fakty, które wypieramy w życiu realnym, ponieważ są dla nas niewygodne lub staramy się przed nimi uciec, bo zwyczajnie boimy się ich.  

Znaczenie snów

Obrazy, które pojawiają się w naszych snach często bywają fascynujące, ale jednocześnie zupełnie dla nas niezrozumiałe. Dziedzina, która zajmuje się badaniem marzeń sennych to ezoteryka. Dzięki niej możemy lepiej poznać znaczenie snów i nauczyć się ich interpretacji. Wiele osób uważa, że sny mają związek z życiem codziennym i wynikają z naszej podświadomości. Według niektórych to również zapowiedź sytuacji, które mogą pojawić się w najbliższej przyszłości i którym będziemy musieli stawić czoło. Sny równie często stanowią ostrzeżenie przed problemami, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć, często podsuwają nam także rozwiązania wielu spraw, które trapią nas na co dzień. Warto zapisywać swoje sny, ponieważ mogą być bogatym źródłem wiedzy o nas samych – naszych nieuświadomionych emocji, odczuć i pragnień, a nawet osobowości.

Sennik: dziecko

Symbol dziecka może pojawiać się we śnie w bardzo różnych kontekstach. Najczęściej występuje w marzeniach sennych tych osób, których pragnieniem jest rodzicielstwo. Dziecko we śnie najczęściej jest czym pozytywnym, to symbol niewinności, czystości, zwiastun nowego początku i zapowiedź zmiany w dotychczasowym życiu. Z drugiej strony dziecko może oznaczać również niedojrzałość, działanie pod wpływem impulsu i irracjonalność. Może również odzwierciedlać chwiejną osobowość. Sprawdzając sennik, możemy również natknąć się na interpretację, że dziecko to oznaka zbyt szybkiego wejścia w dorosłość. Rzucamy się w wir pracy i obowiązków, zatracając przy tym swój dziecięcy świat i beztroskę. To także wskazówka, aby wykorzystać szansę od losu i skupić się na rozwoju swoich możliwości.

Sennik: poród

Kiedy w swoim śnie widzisz narodziny dziecka prawdopodobnie czeka cię miła niespodzianka. Może być to również oznaką rozstania z partnerem, a drugiej strony wróżyć szczęście w prowadzeniu interesów. Widok położnej z dzieckiem na rękach w czasie porodu jest z kolei zapowiedzią szczęśliwego, udanego życia. Sennik interpretuje poród i nowo narodzone dziecko jako powodzenie i realizację wszystkich planów.

Sennik: niemowlę

Widok niemowlęcia we śnie to zazwyczaj dobry znak i symbol spokoju i bezpieczeństwa. Sennik ukazuje małe dziecko jako dobrą wróżbę dla twojej przyszłości. Zwiastuje bowiem szczęśliwe, radosne chwile. Może być również wyrazem naszej tęsknoty za dawnymi, dziecięcymi czasami.

Sennik: chore dziecko

Sen o dziecku chorym to najczęściej symbol nadchodzących problemów w pracy. Sen taki często oznacza, że wszystkie twoje plany mogą nie dojść do skutku, a prowadzone interesy zakończą się niepowodzeniem.  Oznacza także natłok spraw i obowiązków, z którymi ciężko będzie ci się uporać. To także zapowiedź smutnej sytuacji, która może przytrafić się twojej rodzinie.

Sennik: śmierć dziecka

Sen związany ze śmiercią dziecka zawsze budzi duży strach. Sennik interpretuje ten sen jako podświadomy lęk i troskę o nasze dziecko. Wszystkie te skumulowane, negatywne emocje uwalniają się właśnie w czasie snu. Taki koszmar może pojawić się także wtedy, gdy zarzucamy sobie, że spędzamy z dzieckiem zbyt mało czasu. Śmierć dziecka pojawiająca się we śnie może być interpretowana również jako kryzys w pracy oraz liczne kłopoty życiu osobistym.

Sennik: dziecko na rękach

Dziecko na rękach to dość częsty sen w przypadku kobiet będących w ciąży, a zarazem pomyślna wiadomość. Dziecko trzymane przez mężczyznę zwiastuje przyszłej mamie, że na świat przyjdzie chłopiec. Z kolei widok dziecka na rękach u kobiety to według sennika zapowiedź narodzin dziewczynki. Warto dodać, że gdy przyszła mama widzi we śnie małą dziewczynkę to również może oznaczać narodziny dziecka płci żeńskiej.

Autor: Weronika Misiuk