Obserwuj w Google News

Śni ci się, że spodziewasz się potomka? Sprawdź znaczenie snów o ciąży!

4 min. czytania
13.05.2020 13:04
Zareaguj Reakcja

Ciąża to bardzo częsty symbol pojawiający się w snach. W jego interpretacji niezwykle przydatny jest sennik. Jakie jest znaczenie snów o ciąży. Co oznacza ciąża własna, a co ciąża koleżanki we śnie? Sprawdź, co znaczy sen o ciąży!

sen o ciąży
fot. Shutterstock

Zdarza ci się analizować swój sennik? Ciąża pojawia się w marzeniach sennych bardzo często u osób, które planują zostać rodzicami. Sennik interpretuje ten sen jako podświadome pragnienie dziecka. Śni ci się ciąża? Sprawdź, jak jeszcze sennik interpretuje ten symbol!

Sny towarzyszą nam każdej nocy. Chociaż większość z nich nie pamiętamy to zdarzają się i takie, które nie dają nam spokoju przez dłuższy czas. Wtedy najczęściej sięgamy po sennik, który stanowi pierwsze znakomite źródło informacji na temat marzeń sennych i ich symboliki. W wielu kulturach te same sny mogą mieć bowiem różne znaczenie i być interpretowane na wiele różnych sposobów. I chociaż wiele osób podchodzi do senników z przymrużeniem oka, to i tak nie można im odmówić dużej roli, jaką odgrywają w interpretacji snów, a tym samym wiedzy o nas samych i faktów, z których często nie zdajemy sobie sprawy.

Sennik - ciąża: znaczenie snów

Sny w których śni nam się ciąża, mogą mieć wiele różnych interpretacji. Sen związany z ciążą najczęściej symbolizuje pozytywne zmiany w naszym życiu. Jest zapowiedzią pomyślnych wydarzeń, które w najbliższym czasie mogą nam się przytrafić. I co istotne, mogą mieć one duży wpływ również na osoby z naszego najbliższego otoczenia. Sennik zawiera wiele różnych znaczeń dla tego symbolu.

Ciąża pojawiająca się jako obraz senny może również oznaczać wewnętrzny rozwój, przemianę oraz przewartościowanie dotychczasowych ideałów. Jeżeli osoba śniąca w rzeczywistości jest w ciąży i ten motyw pojawia się również w jej śnie, jest to zupełnie normalna reakcje organizmu na odmienny stan, którego doświadcza. Ciąża to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety, który niesie ze sobą wiele znaków zapytania i obaw. Sen ten może być więc nieświadomą reakcją na to, co dzieje się z nią w tym czasie  w realnym świecie. Jej uczucia, myśli układają się w sen.

Sen o ciąży może mieć różne znaczenie w zależności od kontekstu. Z jednej strony to symbol spełnienia marzeń i realizacji wszystkich planów oraz zapowiedź dobrej nowiny. Sennik zawiera również interpretacje, według której ciąża to bogactwo i sukces. Jeżeli widzimy jednak we śnie kobietę w zagrożonej ciąży, może być to złą wróżbą i oznaczać przykre sytuacje, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

Sennik: kobieta w ciąży

Widok ciężarnej kobiety we śnie to niemal zawsze zapowiedź dużego powodzenia w interesach oraz niebywałego sukcesu w sferze materialnej. Jest on najczęściej odzwierciedleniem tego, z czym aktualnie stykamy się w życiu codziennym. Jeśli akurat jesteś w trakcie ważnego projektu, po którym spodziewasz się podwyżki lub awansu, w tym kontekście sen ten można traktować jako dobrą wróżbę i znak, że twoja praca i wysiłek zostaną odpowiednio wynagrodzone i uda ci się osiągnąć to, co sobie zamierzyłeś.

Sennik: ciąża własna

Jeżeli śnisz o tym, że sama jesteś w ciąży, prawdopodobnie w życiu realnym zależy ci bardzo na założeniu rodziny. Jesteś na takim etapie życia, że potrzebujesz spokoju i stabilizacji, jesteś również gotowa na przyjęcie odpowiedzialności za drugiego człowieka. Tego typu sen może przyśnić się również nawet wtedy, gdy masz już dzieci, jednak jeśli pojawia się on bardzo często może to oznaczać, że podświadomie pragniesz powiększenia rodziny.

Ciąża własna interpretowana jest również przez sennik jako zapowiedź pozytywnych zmian w życiu i odniesienia sukcesu w tych sferach, na których nam najbardziej zależy. To sygnał do tego, abyś wzięła sprawy swoje ręce i zrobiła to, na co od dawna masz ochotę. Bywają sytuacje, w których ciąża śni się nawet mężczyznom. To nic innego, jak zapowiedź ważnym zmian w jego życiu, które mogą dotyczyć zarówno sfery osobistej, jak i zawodowej.

Sennik: ciąża koleżanki

Zdarzają ci się sny, w których widzisz swoją koleżankę w ciąży i zastanawiasz się, co to może oznaczać? W pierwszej chwili możesz pomyśleć, że to być może rzeczywista zapowiedź jej stanu. Musisz jednak wiedzieć, że sen ten interpretuje się w zupełnie inny sposób. W wierzeniach ludowych tego typu senny obraz zwiastował materialne szczęście i bogactwo. Współczesny sennik zawiera jednak dużo bardziej złożone interpretacje tego snu. Okazuje się bowiem, że sen taki może mieć dużo głębsze znaczenie, niż nam się wydaje.

W pierwszej kolejności można go odczytywać jako oznakę rozczarowania miłosnego lub kryzysu w związku. Sen ten może być dla nas sygnałem, że z naszym dotychczasowym życiem miłosnym dzieją się niepokojące rzeczy. To znak, że być może tkwimy w związku, który jest daleki od ideału, ale ten fakt wypieramy do podświadomości. Jeżeli nie zaczniemy bliżej przyglądać się naszej relacji, może ona mieć smutne zakończenie.

Autor: Weronika Misiuk