Obserwuj w Google News

Kradzież we śnie? Sprawdź, czy to dobry znak?

4 min. czytania
26.05.2020 13:40
Zareaguj Reakcja

Kradzież we śnie często budzi w nas negatywne odczucia. Śniła ci się kradzież samochodu lub pieniędzy? A może miałeś sen o kradzieży, której byłeś świadkiem lub sam się dopuściłeś? Zastanawiasz się, co znaczy kraść we śnie? Przekonaj się, jak ten symbol interpretuje sennik!

sen o kradziezy
fot. Shutterstock

Widok kradzieży we śnie to niewątpliwe jeden z najpopularniejszych motywów sennych. Senniki interpretują ten sen zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Śniła Ci się kradzież i nie masz pojęcia, jak rozumieć ten sen w kontekście swojego życia? Przekonaj się, czy faktycznie masz się czego obawiać!

Sennik: kradzież

Motyw kradzieży często pojawia się w snach. W interpretacji takiego snu kluczowe jest, kto dopuszcza się kradzieży, w jakiej sytuacji oraz co zostaje ukradzione. Jeżeli osoba śniąca jest ofiarą kradzieży możliwe, że podświadomie obawia się utraty czegoś dla niej niezwykle cennego. I nie zawsze muszą być to rzeczy materialne. Może obawiać się, że ktoś będzie próbował odebrać jej ważne dla niej wartości, jak wolność, niezależność, czy poczucie bezpieczeństwa. Natomiast w przypadku, gdy sama dopuszcza się kradzieży, może to świadczyć o jej ukrytych potrzebach i podświadomej chęci zdobycia czegoś, na czym jej bardzo zależy, a co w życiu realnym wydaje jej się na ten moment nieosiągalne.

Sennik: kradzież samochodu

Taki sen pojawia się często nie tylko wśród miłośników motoryzacji. Jeżeli widzisz w swoim śnie, jak ktoś kradnie ci auto, możliwe że w życiu realnym zbyt dużą uwagę poświęcasz rzeczom materialnym i ważniejsze jest dla ciebie „mieć” niż „być”. To wskazówka, aby więcej czasu poświęcać również na swój rozwój duchowy, ponieważ dobra materialne bywają ulotne. Czasami sen ten, podobnie jak sen o pieniądzach może przyśnić się osobie o niskiej pewności siebie, która poprzez otaczanie się drogimi przedmiotami próbuje ukryć swoje kompleksy. Taki sen może być również ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem. Musisz zachować czujność, ponieważ ktoś prawdopodobnie zechce cię oszukać.

Sennik: być okradzionym

W przypadku, gdy śnisz, że to ty jesteś ofiarą kradzieży może to świadczyć o tym, że jesteś nieufny w stosunku do innych ludzi. Możliwe, że kiedyś bardzo się na kimś zawiodłeś i dlatego do dziś trudno ci zaufać innej osobie. Sennik interpretuje taki sen również jako lęk przed utratą cennych dóbr materialnych lub jak sen o śmierci – stratą bliskiej osoby. Jeżeli widzisz jak we śnie ktoś okrada cię z kosztowności może oznaczać, że zrobiłeś coś, czego się wstydzisz i przez to straciłeś szacunek do siebie samego. Taki sen może być również pozytywną wróżbą, jeżeli w ostatnim czasie utraciłeś coś cennego, możliwe, że uda ci się to odnaleźć.  Jeżeli udało ci się odnaleźć sprawcę to znak, że uda ci się rozwiązać ważną dla ciebie sprawę.

Zobacz także: Sen o cmentarzu. Nie zawsze oznacza coś złego!

Sennik: kradzież pieniędzy

Śniło ci się, że zostałeś okradziony z pieniędzy? To dla ciebie wskazówka, aby w życiu realnym nie postępować zbyt pochopnie i nie podejmować ważnych decyzji pod wpływem impulsu. Sen ten oznacza bowiem, że mogą czekać cię duże straty finansowe. Zanim więc będziesz chciał rozpocząć jakaś inwestycję przeanalizuj bardzo dokładnie wszystkie „za” i „przeciw”. Kradzież pieniędzy widziana we śnie może również oznaczać, że zaprzepaściliśmy jakąś życiową szansę, która mogła odmienić nasze życie na lepsze.

Sen o kradzieży, której jesteśmy świadkiem

Jeżeli we śnie zdarzyło ci się zobaczyć, jak jesteś świadkiem jakiejś kradzieży, to musisz się przygotować na problemy w sferze osobistej lub zawodowej. Sen taki może symbolizować niepowodzenie twoich działań. Możliwe, że pewne sprawy nie będą w najbliższych dniach przebiegać po twojej myśli i trudno będzie ci się skupić na realizacji swoich celów, co może
z kolei być przyczyną twojej frustracji i zrezygnowania. Jeżeli w tym śnie, nie podejmujesz żadnych działań, aby tej kradzieży zapobiec, możliwe, że w realnym życiu odczuwasz lęk przed podjęciem jakiś działań i wyrażeniem własnej opinii.

Sennik: kraść

W przypadku, gdy miałeś sen, w którym to ty byłeś złodziejem prawdopodobnie dręczą cię wyrzuty sumienia. Zrobiłeś coś, czego żałujesz, ale nie do końca wiesz, jak możesz naprawić swój błąd. Ponadto swoim postępowaniem mogłeś urazić też inne osoby, przez co wiele straciłeś w ich oczach. Czasami sennik interpretuje taki sen również jako zapowiedź problemów finansowych.

Sen: kradzież, o którą ktoś cię oskarża

Jeżeli w swym śnie zostajesz posądzony przez kogoś o kradzież prawdopodobnie wszystkie sprawy, które ostatnio były przyczyną twoich zmartwień ułożą się po twojej myśli. Możliwe też, że samodzielnie uda ci się rozwiązać jakiś od dawna trapiący cię problem.  Z kolei, gdy to ty oskarżasz kogoś innego o kradzież możliwe, że zbyt pochopnie i negatywnie oceniasz inne osoby, które przy bliższym poznaniu mogą wydać się niezwykle miłe i interesujące.

 

To najpiękniejsze miejsca na ziemi! On uwiecznia je na zdjęciach i publikuje to na Instagramie