Obserwuj w Google News

Zobaczyłeś drzwi we śnie? Sprawdź, co mogą oznaczać!

4 min. czytania
23.06.2020 11:26
Zareaguj Reakcja

Drzwi to popularny motyw senny. Śniło ci się pukanie do drzwi lub dzwonek do drzwi, a może drzwi bez klamki lub otwarte? Poznaj znaczenie tych snów!

Zobaczyłeś drzwi we śnie? Sprawdź, co mogą oznaczać!
fot. Schutterstock

Sny, w których pojawia się motyw drzwi posiadają bardzo głęboką symbolikę. W sennikach znajdziemy bardzo wiele różnych interpretacji tego motywu. Jesteś ciekawy, co kryje się pod tym symbolem i jak odnieść taki sen do swojego życia? Podpowiadamy!

Redakcja poleca

Sennik: drzwi

Marzenia senne, w których naszym oczom ukazują się drzwi w zależności od kontekstu mogą być interpretowane na wiele sposobów. Ta z pozoru zwykła rzecz, która towarzyszy nam każdego dnia kryje w sobie mnóstwo znaczeń, które podobnie jak sen o oknie można odczytywać zarówno w kontekście negatywnym, jak i pozytywnym. Z jednej strony drzwi mogą być symbolem nowego etapu w życiu prywatnym lub zawodowym, z drugiej, wręcz odwrotnie – mogą symbolizować zakończenie jakichś ważnych spraw i zamknięcie jakiegoś rozdziału w swoim życiu. To, jak należy zinterpretować ten sen zależy od kilku elementów. Liczy się nie tylko kolor i rodzaj drzwi, ale również to, w jakim są stanie. Im więcej szczegółów uda ci się zapamiętać z swojego snu tuż po przebudzeniu, tym większą masz szansę, aby prawidłowo zestawić go ze swoim obecnym życiem.

Sennik: pukanie do drzwi

W przypadku, gdy w swoim śnie słyszysz pukanie do drzwi to według sennika możesz spodziewać się miłej wizyty kogoś, z kim od dłuższego czasu nie miałeś kontaktu. Z kolei, gdy to ty pukasz do drzwi we śnie prawdopodobnie w rzeczywistości zależy ci na odnowieniu relacji z jakąś osobą. Czasami pukanie do drzwi podobnie jak sen o pociągu może również oznaczać szukanie nowych możliwości i okazji. Możliwe, że w życiu realnym należysz do osób, które nie lubią stać w miejscu, jesteś otwarty na nowe doznania i stale chcesz próbować robić coś nowego, co wzbogaci twoją osobowość i wniesie trochę kolorów do twojej codzienności.

Sennik: dzwonek do drzwi

Taki sen może symbolizować otrzymanie jakiejś ważnej informacji, która może zamieszać w twoim dotychczasowym życiu. Dzwonek do drzwi bywa również interpretowany jako zapowiedź jakiejś ciekawej propozycji lub podobnie jak sen o pieniądzach – sukcesu zawodowego. Być może czeka cię jakaś spontaniczna podróż albo nowy, interesujący projekt w pracy. W każdym wypadku, warto rozważyć wszystkie za i przeciw, bo od tej decyzji będzie zależała twoja przyszłość.

Sennik: zamykać drzwi na zamek

Zamykanie drzwi we śnie niemal zawsze wiąże się z zakończeniem jakiegoś etapu w swoim życiu. Można go interpretować dosłownie, np. jako odejście z pracy, zakończenie relacji lub też w sensie metaforycznym – jako zerwanie ze swoim dotychczasowym wizerunkiem, rozwój duchowy i emocjonalny. Czasami taki obraz senny, podobnie jak sen o ucieczce może oznaczać próbę oderwania się od codziennych problemów.

Zobacz także:  Dzwonił do ciebie telefon we śnie? Dowiedz się, co może oznaczać!

Sennik: otwierać drzwi kluczem

Możliwe, że jesteś skrytą osobą, która ceni sobie swoją prywatność i nie lubi dzielić się swoimi sprawami z innymi ludźmi. Taki sen można potraktować więc jako wskazówkę, aby bardziej otworzyć się na nowe znajomości, które mają szansę przerodzić się w długotrwałe, szczere relacje. Czasami sennik interpretuje ten motyw senny jako gotowość do zmian w swoim dotychczasowym życiu.

Sennik: drzwi bez klamki

Sen, w którym twoim oczom ukazują się drzwi bez klamki mogą oznaczać jakąś sytuację bez wyjścia. Prawdopodobnie w życiu realnym utknąłeś w jakimś punkcie i nie widzisz sensu swoich działań. Możliwe, że upłynie wiele czasu, zanim uda ci się znaleźć jakieś właściwe rozwiązanie.

Sennik: zamykać drzwi przed kimś

Taki sen, podobnie jak sen o kłótni może oznaczać nadchodzący konflikt między tobą, a członkiem twojej rodziny. W przypadku osób będących w związkach taki obraz senny często symbolizuje zakończenie relacji i odejście partnera.

Sennik: zamek do drzwi

Widok zamka do drzwi we śnie może oznaczać zachwiane poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Czasami sen ten to również wskazówka, aby zachować większą ostrożność zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

Zobacz także: Śniła Ci się babcia? Poznaj znaczenie tego snu!

Sennik: drzwi białe

Białe drzwi widziane we śnie to z kolei zapowiedź licznych sukcesów osobistych i zawodowych. Twoje działania zostaną docenione i zdobędziesz uznanie w oczach innych.

Sennik: drzwi szklane

Taki sen oznacza pomyślność w interesach. Dzięki swojej determinacji i pracowitości będziesz wspinał się po szczeblach kariery.

Sennik: drzwi nowe

Widok nowych drzwi we śnie to symbol nowych możliwości, które podsuwa ci los. Warto wykorzystać wszelkie szanse, bowiem mogą odmienić twoje dotychczasowe życie na lepsze.

Sennik: drzwi do domu

Taki sen, podobnie jak każdy inny sen, w którym pojawia się dom odnosi się do potrzeby stabilizacji i założenia rodziny.

Zobacz także: Czy sen o złodzieju zawsze oznacza niebezpieczeństwo? Przekonaj się!

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

 

Nie z każdym potrafimy się porozumieć. Niektóre relacje mogą być dla nas wręcz toksyczne. Sprawdź, którego znaku zodiaku powinieneś się wystrzegać. 

Jaki znak zodiaku jest dla ciebie toksyczny?