Obserwuj w Google News

Widziałeś poród we śnie? Poznaj popularne interpretacje tego snu!

4 min. czytania
28.09.2018 14:57
Zareaguj Reakcja

Sen o porodzie to popularny motyw senny, który pojawia się często u osób planujących potomstwo. Według sennika poród widziany we śnie należy interpretować w zależności od kontekstu.

sen o szpitalu
fot. Pixabay

Sen o porodzie podobnie jak sen o ciąży najczęściej pojawia się u osób, które marzą o dziecku. Często pragnienie dziecka w życiu realnym jest tak silne, że przekłada się na obrazy senne. Co może znaczyć sen o porodzie? Sprawdź to!

Redakcja poleca

Znaczenie snów  o porodzie

Poród widziany we śnie może mieć bardzo wiele różnych znaczeń. Nie zawsze powinniśmy jednak interpretować go dosłownie. To, że śni nam się poród wcale nie musi oznaczać, że spodziewasz się dziecka. Symbol ten sennik interpretuje znacznie głębiej niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.  Aby poznać prawdziwe znaczenie tego snu trzeba przyjrzeć się kilku szczegółom, jakie się w nim pojawiły. Ważne jest bowiem nie tylko to, komu śni się poród w jakich warunkach się odbywał, ale też, czy by to poród własny, czy może byliśmy świadkami porodu innej osoby. Jeżeli złożymy ze sobą wszystkie te elementy łatwiej będzie połączyć nam je w jedną, logiczną całość.

  • Sennik: poród

Dla osób starających się o potomka, sen ten, podobnie jak sen o dziecku może symbolizować podświadome uczucia i emocje, które towarzyszą przyszłym rodzicom w radosnym oczekiwaniu.  Sen o porodzie może mieć znaczenie metaforyczne i odnosić się np. do naszej wewnętrznej metamorfozy. Możliwe, że chcemy zerwać z dotychczasowym stylem życia, porzucić swoje złe nawyki, czy po prostu rozpocząć nowy etap w życiu. W takim kontekście sen ten może oznaczać narodziny „naszego nowego ja”. Sen ten może symbolizować również kreatywne pomysły, które rodzą się naszej głowie i które chcielibyśmy w najbliższym czasie wcielić w życie. Dzięki pracowitości i konsekwencji efekty przyjdą wcześniej, niż się spodziewamy.

  • Sen: poród, w którym na świat przychodzi dziewczynka lub chłopiec

W interpretacji snu o porodzie ważna jest również płeć dziecka, które przychodzi na świat.
W przypadku, gdy w twoim śnie rodzi się dziecko płci żeńskiej możesz się spodziewać, że w najbliższych dniach staniesz się bardziej refleksyjny, sentymentalny i zaczniesz wspominać swoje przeszłe lata. Na szczęście będzie to dla ciebie bardzo miły powrót do przeszłości i większość z twoich wspomnień będzie niezwykle pozytywna. Gdy z kolei widzisz poród chłopca może to znaczyć, że będziesz musiał stać się bardziej odpowiedzialny. Często sen ten, podobnie jak sen o pieniądzach to również zapowiedź powodzenia w sferze materialnej, a także zwiastun szczęśliwych dni.

  • Sennik: poród dla niezamężnej

W sytuacji, gdy osoba śniąca nie ma jeszcze męża i dzieci, a śni o porodzie może świadczyć o tym, że poprzez swoje działania straci swoją dobrą reputację. Możliwe też, że stanie obiektem plotek i komentarzy ze strony nieprzychylnych jej osób. Dlatego lepiej w najbliższym zachować czujność i uniknąć rozmawiania z innymi na osobiste tematy, które mogą później zostać ukazane w bardzo negatywnym świetle. Czasami jest to również znak, że twoje małżeństwo odbiega znacznie od ideału, jaki sobie kiedyś wymarzyłaś.

  • Sennik: poród bliźniaków

Mówi się, że poród bliźniaków to dla rodziców podwójna radność. Co natomiast oznacza taki sen? Taki obraz senny ma być dla nas wskazówką, aby nie ufać wszystkich napotkanym osobom i  podchodzić z dystansem do nowych znajomości, bowiem mogą nam przynieść one więcej szkody niż pożytku. W przypadku, gdy borykałeś się ostatnio z problemami zdrowotnymi, poród bliźniaków może oznaczać stopniowe odzyskiwanie sił witalnych i powrót do zdrowia. Będziesz cieszył się w najbliższym czasie lepszą kondycją fizyczną i psychiczną.

  • Sennik: odbierać poród

W przypadku, gdy w swoim śnie to ty jesteś osobą, która odbiera poród może to oznaczać, że w życiu realnym nie masz kłopotów z podejmowaniem decyzji, mimo, że często robisz to szybko i pod wpływem impulsu to w większości są one dla ciebie trafione. Sen ten to również symbol działań, które bardzo chcesz podjąć w najbliższym czasie i nikt ani nic nie będzie w stanie ci przeszkodzić w ich realizacji.

  • Sennik: widzieć poród

Jeżeli we śnie jesteś tylko świadkiem porodu, niezależnie w jakiej roli to dla ciebie bardzo dobry znak. Sen, w którym widzisz poród we śnie oznacza bowiem dla ciebie nadchodzące szczęście na różnych płaszczyznach życia. Wreszcie poczujesz się spełniony i doceniony.

  • Sennik: przedwczesny poród

Przedwczesny poród we śnie może oznaczać, że czeka cię w najbliższym czasie wiele nowych wyzwań prywatnych lub zawodowych, którym niestety nie do końca będziesz potrafił sprostać. Możliwe, że będziesz potrzebował trochę więcej czasu, aby wszystko sobie poukładać i żeby trudne dla ciebie sprawy przebiegły po twojej myśli.

 

 Zobacz także: 5 znaków zodiaku, które są najlepszymi kochankami

Te znaki zodiaku są najgorętszymi kochankami!