Obserwuj w Google News

Sennik - znaczenie snów. Dowiedz się, co oznaczają twoje sny?

7 min. czytania
Aktualizacja 01.12.2021
18.05.2020 11:20
Zareaguj Reakcja

Sennik - dowiedz się, co oznaczają twoje sny i dowiedz się, jaka będzie twoja przyszłość. Sen o ciąży, dziecku, pająkach czy zębach u każdego może oznaczać coś innego. Co znaczą w twoim przypadku i czy należy się ich obawiać?

kobieta w chmurach
fot. Shutterstock

Znaczenie snów pomaga nam dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wygląda sytuacja w naszym życiu. Sennik pomoże ci zanalizować sny, które przyśniły ci się w nocy. Tego typu analiza jest bardzo trudna, dlatego lepiej jest przeczytać sennik stworzony przez kompetentną do tego osobę. Nasze sny można wyjaśnić na wiele różnych sposobów, dlatego przeczytaj sennik dokładnie i sprawdź, co oznacza twój sen.

Zobacz także: Znaki zodiaku: daty urodzin i horoskop opisowy

Sennik pomoże ci z analizą snów?

  • Co mówią nam nasze sny? Sen to głos podświadomości. Na co dzień do naszego mózgu dociera tyle różnych bodźców, że tom, czego naprawdę pragniemy zostaje przesłonięte innymi, mniej lub bardziej ważnymi sprawami. W nocy, kiedy śpimy i nic nie odwraca naszej uwagi od naszych prawdziwych pragnień, one lubią o sobie przypominać. W jaki sposób to robią? Pojawiają się w naszych snach w różnych odsłonach. I właśnie dlatego, jak mówi sennik, dziecko w śnie może oznaczać bardzo głęboką potrzebę posiadania potomka. Znaczenie snów podpowiada nam, jakie są nasze prawdziwe uczucia czy pragnienia.

Sennik - co znaczą sny?

Czy sny mają znaczenie? Jeśli zdarza ci się mieć jakiś dziwny, nietypowy sen, który się regularnie powtarza, warto sprawdzić, co ten sen może oznaczać. Być może twoja podświadomość próbuje ci przekazać coś bardzo ważnego. Wszystkie sny są opisane w senniku, który traktuje znaczenie snów bardzo poważnie. Mimo, że wielu z nas sennik i horoskop bierze raczej z przymrużeniem oka, kiedy szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, sprawdzamy we wszelkich możliwych źródłach.

Oto 7 najpopularniejszych snów. Jakie jest ich znaczenie według sennika?

Sny i ich znaczenie to dla nas ważna informacja na temat naszego życia. Przekonaj się, jakie znaczenie mają poszczególne sny:

1. Sennik: ciąża

  • Jak podaje sennik, ciąża we śnie oznacza pragnienie posiadania dziecka. Tak bardzo chcą je mieć, że marzenie to przychodzi do nich również, kiedy śpią. Nie jest to jednak jedyne znaczenie snu o ciąży. Co jeszcze może on oznaczać? Sen o ciąży może być zwiastunem pozytywnych zmian w naszym życiu i to takich, które dotyczą nie tylko nas, a także bliskich nam osób.

2. Sennik: dziecko

  • Kiedy śnimy o dziecku, ono także może oznaczać pragnienie posiadania potomka. Co jeszcze? Najczęściej oznacza coś pozytywnego. Dziecko kojarzy nam się z niewinnością. Może oznaczać nadchodzące zmiany w naszym życiu i być zapowiedzią czegoś nowego. Z drugiej jednak strony dziecko może symbolizować niedojrzałość i irracjonalność. Dziecko we śnie może też być dla ciebie znakiem, abyś wykorzystała szansę, która akurat pojawia się w twoim życiu.

3. Sennik: pająk

  • Niektóre sny wzbudzają w nas niechęć i lęk. Budzisz się zlana potem i nie możesz znowu zasnąć. Często dzieje się tak, kiedy w naszych snach pojawia się pająk. Pająk we śnie jest małolubiany. Co oznacza? Możesz się zdziwić, ale kiedy śni ci się pająk powinnaś się cieszyć! Zazwyczaj oznacza on coś pozytywnego. Jest on m.in.: symbolem szczęśliwego, pomyślnego życia.

4. Sennik: zęby

  • Sen o zębach to jeden z najczęściej pojawiających się snów. Nie zawsze jest przyjemny. Nie ma nic fajnego w wypadających czy złamanych zębach. Zęby w snach mają bardzo różne symboliczne znacznie. Często śnią się osobom dorosłym, ponieważ zazwyczaj oznaczają kolejny, ważny etap w życiu.

5. Sennik: szczur

  • To zdecydowanie jeden z najmniej przyjemnych snów. Czy tak samo twierdzi sennik? Niekoniecznie. Szczur we śnie może być symbolem zarówno szczęścia, jak i nadchodzących kłopotów. Kiedy śni ci się szczur, powinnaś być ostrożna. Często oznacza on jakieś niespodziewane zagrożenie.

5. Sennik: pies

  • Kiedy jesteś miłośnikiem czworonogów, pies we śnie to bardzo popularny motyw. Na interpretację tego snu, trzeba poświęcić dłuższą chwilę, ponieważ mają one bardzo różne znaczenie. W zależności od tego czy pies we śnie jest łagodny czy agresywny, biały czy czarny, dorosły czy młody może oznaczać bardzo różne rzeczy. Szczeniak we śnie jest zapowiedzią pięknych szczęśliwych dni, z kolei pies na smyczy może być symbolem przeszkód, które pojawią się w twoim życiu.

7. Sennik: kot

  • Jak podaje sennik, kot w snach pojawia się równie często co pies. Ich rola w twoim śnie zależy od tego, jaki masz do nich stosunek w rzeczywistości. Jeśli nie jesteś fanem tych zwierzaków, ich widok we śnie może symbolizować twoje wewnętrzne dylematy. Koty chodzą swoimi drogami, więc kiedy odwiedzają cię w snach może to świadczyć o twoim poczuciu wolności.

Co oznaczają sny według sennika?

Sprawdź, jakie jest znaczenie snów o różnych symbolach. Na ich podstawie możesz stworzyć Twój sennik, który będzie dostarczał ci wskazówek:

Zobacz także: Twój znak zodiaku mówi o tobie więcej, niż ci się wydaje. Zobacz, jak wpływa na twoje upodobania muzyczne

 

Nasze sny bardzo dużo o nas mówią. Dzięki nim możemy poznać lepiej siebie i swoje prawdziwe pragnienia. Podobnie jest ze znakami zodiaku.

5 znaków zodiaku, które po prostu są szalone! Nie wiadomo, czego się po nich spodziewać