Obserwuj w Google News

Śnisz w nocy o spadaniu? To jeden z najpowszechniejszych snów. Co może oznaczać?

Roksana Orlicka
2 min. czytania
10.05.2020 14:21
Zareaguj Reakcja

Spadanie w dół czy spadanie do wody, każdy ze snów oznacza coś innego. 

Sny o spadaniu
fot. Pexels

Noc to czas odpoczynku, dzięki której mamy siły na kolejny dzień. Nie zawsze jednak rano wstajemy w pełni wyspani i zadowoleni, szczególnie jeśli całą noc męczyły nas różne dziwne sny i wizje. Niektóre z nich nie mają znaczenia, inne związane są z buzującymi w nas emocjami. Można w nie wierzyć lub nie, jednak według psychologów obrazy, które widzimy w trakcie spania, mogą wiele mówić o naszym stanie psychicznym, a nawet fizycznym. 

Zobacz także: Co oznacza częste zakładanie włosów za ucho?

Jednym z najczęściej pojawiających się snów, jest ten związany ze spadaniem. Skąd się bierze i dlaczego większość z nas doświadczyła go choć raz w życiu? Jak przekonują specjaliści z laboratorium Sleep Lab z Madrytu, sen o spadaniu najczęściej pojawia się w kilka minut po tym, jak zaśniemy i ma związek z odczuwaniem braku równowagi przez narząd przedsionkowy i układ propriocepcji odbierający ruchy ciała. 

ezgif.com-resize (14)

Sny o spadaniu - sennik 

Jednakże sen o spadaniu ma także związek ze stanem emocjonalnym i zazwyczaj oznacza lęk przed utratą kontroli i zwątpienie w swoje siły. Spadać można z różnych rzeczy, po prostu w dół lub w przepaść. Jakie ma to znaczenia?

  • Spadanie w przepaść - ten sen odzwierciedla nadchodzący w naszym życiu kryzys, a nawet depresję. Związany jest z poczuciem braku perspektyw. 
  • Spadanie na ziemię - oznacza rozczarowanie i zderzenie się z brutalną rzeczywistością. Przytrafia się równie często optymistom jak i pesymistom.
  • Spadanie do wody - osoba, która często śni o czymś takim, ma problemy z wyrażaniem emocji i uczuć oraz kontrolowaniem ich.
  • Spadanie z konia - koń to niesforne zwierzę i niestety spadanie z niego symbolizuje porażkę a także kłótnię z partnerem.
  • Spadanie do rowu - choć może wydawać się to dziwne, ten sen symbolizuje utratę dobrego imienia i nieprzyjemności.
  • Spadanie na przedmiot - w końcu pozytywny wydźwięk snu. Jeśli wydaje nam się, że spadliśmy na jakiś przedmiot, oznacza to, że uzyskamy jakieś znaczące informacje. 
  • Niekończące się spadanie - taki stan może zwiastować problemy emocjonalne, popadanie w paranoję czy nadchodzące lęki.
  • Spadanie ze schodów - oznacza, że wybraliśmy złą drogę do osiągnięcia sukcesu.
  • Powolne opadanie - świadczy o tym, że jeszcze w pełni nie zaspokoiliśmy ambicji, choć cały czas się staraliśmy. 
  • Spadanie z dachu - to przestroga przed nieuważnym, nieostrożnym i nierozsądnym zachowaniem. 

Często śnicie o spadaniu? 

Zobacz także:  które znaki zodiaku są najlepszymi kochankami