Obserwuj w Google News

Śniły Ci się rosnące zęby u dziecka? Sprawdź, co oznacza ten sen!

3 min. czytania
Aktualizacja 19.08.2021
31.01.2021 11:33
Zareaguj Reakcja

Dzieci we śnie pojawiają się zazwyczaj u kobiet, które martwią i troszczą się o swoje potomstwo. W innych przypadkach sen o wyrastających zębach u dziecka są zazwyczaj symbolem niedojrzałości i łatwowierności śniącego. Dokładna interpretacja snu zależy od całej masy szczegółów i motywów, które bohater snu powinien zapamiętać, jeśli chce znać dokładny symbol swoich marzeń sennych. Ciekawi Cię motyw wyrastających zębów u dziecka? Przeczytaj znaczenie tego snu według naszego sennika!

Śniły Ci się rosnące zęby u dziecka? Sprawdź, co oznacza ten sen!
fot. Shutterstock

Motyw zębów we śnie pojawia się niezbyt często i kojarzy się raczej negatywnie. Najprawdopodobniej dlatego, że w rzeczywistości problemy z zębami wiążą się z koniecznością pójścia do dentysty, a więc z wydatkami i nierzadko bólem. Wyrastające zęby u dziecka dają nam często wskazówkę do przyszłego życia, najczęściej oznacza ona, abyś wstrzymał się jeszcze z podjęciem decyzji, na którą jest jeszcze za wcześnie. Wiele zależy od tego jakiego charakteru jest sen – czyli co dokładnie dzieje się w naszych marzeniach sennych, jakie emocje nam towarzyszą bowiem motywy mogą być wieloznaczne. Zwykle jednak uważa się, że widok wyrastających zębów u dziecka w śnie nie jest zbyt korzystny. Co dokładnie znaczy sen o wyrastających zębach u dziecka? Przeczytaj interpretacje tego snu!

 

Przeczytaj także: Sennik: rodzice. Sprawdź, co oznacza sen o rodzicach!

 

Sennik: wyrastające zęby u dziecka - podstawowe znaczenie snu

 

Wyrastające zęby we śnie u dziecka symbolizują dla bohatera snu niedojrzałość i łatwowierność, nieprzypadkowo - od zawsze w naszej kulturze bardzo ważnym momentem było wyrastanie zębów u potomstwa. Zęby mleczne widziane we śnie są również symbolem naiwności, niedoświadczenia. Mleczaki wyrażają także strach przed odważnymi decyzjami i odpowiedzialnością za nie. Zęby w sennikach przez wieki były traktowane jako zapowiedź ważnych wydarzeń, symbol tragedii, a nawet śmierci w rodzinie. Niekiedy pojawienie się zębów u dziecka wiążę się z nadejściem nowego etapu w życiu śniącego, który będzie bardzo ważny. 

 

Przeczytaj również: Śnił Ci się noworodek? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

 

Sennik: wyrastające zęby mleczne

 

Sen o wyrastających zębach to bardzo dobry omen dla bohatera snu. Wróży on znaczną poprawę sytuacji finansowej oraz zawodowej, najprawdopodobniej Twój szef Cię doceni. Jeśli masz długi, wieszczy on ich szybki spłacenie. Nie powinieneś się już martwić o swoje finanse. Niekiedy wyrastające zęby we śnie wróżą poprawę stanu zdrowia. Marzenie senne o odrastających zębach może też zapowiadać powrót do wolności dla ludzi starających się o rozwód, lub pragnących wyrwać się z toksycznego związku.

 

Sennik: wypadające zęby mleczne

 

Wypadające mleczaki u dzieci: wróżą zmartwienia i problemy wychowawcze. Symbolizują także pożegnanie się z jakimś stanem lub okresem w życiu dziecka.

 

Sennik: leczenie zębów mlecznych

 

Leczenie zębów mlecznych we śnie oznacza dla śniącego podjęcie bardzo ważnej decyzji w życiu, z którą ciężko będzie mu się pogodzić, jednak wyjdzie mu ona na dobre i zmieni jego życie prywatne na znacznie lepsze.

 

Sprawdź również: Śniła Ci się dziura w zębie? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

 

Sennik: zepsute zęby mleczne

 

Zepsute mleczaki we śnie oznaczają, że zbyt często myślami wracasz do okresu dzieciństwa, być może prześladuję Cię trauma, jednak aby się z niej wydostać musisz poprosić o pomoc osoby doświadczonej.

 

Sennik: ząbkowanie

 

Ząbkowanie we śnie to negatywny omen, wróży ból i problemy z którymi śniący będzie musiał się zmierzyć. Ząbkowanie u dzieci symbolizuje także troskę się o jakiegoś członka rodziny bądź Twoich bliskich przyjaciół. Gdy to Ty ząbkujesz może to wieszczyć nowy, ważny etap w Twoim życiu, wielce prawdopodobne, że dorosłeś również do decyzji, której bałeś się wcześniej podjąć, to odpowiedni moment aby zmienić swoje życie.

 

Sennik: dentysta

 

Dentysta we śnie to symbol zbliżających się dużych wydatków, które mocno nadwyrężą Twój budżet. Wizyta u dentysty widziana we śnie, może być wskazówką, że potrzebujemy rady kogoś z większym doświadczeniem.