Obserwuj w Google News

Śniło ci się malowanie ścian? Sennik wyjaśnia: czas się ustatkować

3 min. czytania
Aktualizacja 19.08.2021
20.01.2021 09:30
Zareaguj Reakcja

Sen o malowaniu ścian jasno dowodzi, że wciąż jeszcze nie wiesz, jaka jesteś naprawdę. Każdy proces twórczy we śnie stanowi odzwierciedlenie kreowania własnego wizerunku, zmieniania i poszukiwania samej siebie.

Kobieta malująca ścianę
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jakie znaczenie ma twój sen? Malowanie mieszkania w ogólnej interpretacji oznacza, że jesteś gotowa na stabilizację. Może to być stabilizacja zawodowa, finansowa, może też odnosić się do sfery rodzinnej lub miłosnej. Tak czy inaczej, ustatkujesz się i odnajdziesz swoje miejsce na ziemi, a także zrozumiesz, dokąd zmierzasz i jaki jest cel twojego istnienia.

Chcesz poznać znaczenie swoich snów? Zajrzyj do naszego sennika.

Sen o malowaniu ścian - czekają cię duże zmiany

Malowanie ścian sennik interpretuje w zależności od szczegółów towarzyszących samemu aktowi malowania. Musisz przypomnieć sobie nie tylko, kto malował, lecz także kolor, który został użyty. We śnie o malowaniu ścian barwy mają kluczowe znaczenie.

Jeśli to kobiecie śni się malowanie mieszkania lub malowanie ścian, sennik odczytuje to jako zapowiedź sporych zmian w twoim życiu. Dla osób zakochanych malowanie ścian zwiastuje krótkie rozstanie. Jeśli jednak obserwujesz, jak ktoś inny maluje ściany, może to oznaczać nowość w twoim życiu, ale też nieudane przedsięwzięcie, które może cię sporo kosztować.

Sen o malowaniu ścian - chcesz coś ukryć przed światem lub samym sobą

Sen o malowaniu ścian w ogólnym ujęciu oznacza, że w życiu na jawie starasz się zmienić, poprawić bądź ukryć to, co według ciebie pozostawia wiele do życzenia. Jeśli śnisz o malowaniu domu, może to świadczyć także o tym, że w twojej psychice są rejony, które starasz się zataić przed samą sobą, do których nie chcesz mieć dostępu. Malowanie ścian sennik interpretuje jako pragnienie, by udowodnić ludziom ze swojego otoczenia, że jesteś warta dużo więcej i że na wiele cię stać.

Sprawdź też, co oznacza sen o płaczu.

Malowanie ścian we śnie - ekspresja emocji

Malowanie – i to zarówno we śnie, jak i na jawie oraz zarówno ścian, jak i obrazów - jest formą ekspresji uczuć i emocji. Dlatego ważny jest sposób, w jaki ściany były malowane. Jeśli drobnymi, oszczędnymi pociągnięciami pędzla, być może powinnaś skupić się na szczegółach. To nie jest dobry okres, by snuć dalekosiężne plany. Lepiej skoncentrować się na drobiazgach. Zamaszyste malowanie ścian we śnie symbolizuje twoje ambitne plany oraz ufność, że się one powiodą. Jeśli do tego we śnie był motyw kupowania farb, zwiastuje to nadejście zmian na lepsze w twoim życiu, mieszanie farb sugeruje zaś, że czas uatrakcyjnić monotonię dnia codziennego.

Sennik: malowanie ścian – najważniejszy jest kolor

Malowanie pokoju sennik wiąże bezpośrednio z kondycją twojej psychiki, gdyż dom w symbolice sennej oznacza strefę duchową. Jeśli więc malujesz go na ładne, żywe kolory, to sen zwiastuje poprawę samopoczucia, kolory depresyjne i zimne wskazują natomiast na kłopoty emocjonalne i samotność.

Sen o malowaniu ścian na biało (a także na różowo, niebiesko lub inną pastelową farbą) oznacza, że czekają cię zmiany, dzięki którym wreszcie poczujesz się szczęśliwa, i nic nie zmąci ani nie zepsuje twojego szczęścia.

Sennik malowanie ścian czerwoną farbą interpretuje jako zapowiedź kłopotów – ktoś lub coś zaburzy twoje szczęście serią kłótni i nieporozumień. Malowanie ścian mieszkania na żółto oznacza, że w twoim życiu pojawi się ktoś, kto zatruje ci życie swoją zazdrością.

Sen o malowaniu ścian na szaro ostrzega, że wpadniesz w ponury nastrój. Czarna farba zapowiada wielkie zmartwienia, w niektórych przypadkach może nawet oznaczać żałobę. Sen o malowaniu ścian brązową farbą to znak, że czeka cię wiele przeciwności losu bądź drobnych kłopotów, ale nie wyrządzą ci one żadnej szkody poza zepsuciem twojego dobrego samopoczucia.

Sennik: malowanie ścian wapnem

Sen o malowaniu ścian, w którym używasz do malowania wapna, zapowiada konflikty i niepowodzenia w pracy. Jeśli jednak bielisz ściany wapnem, to strzeż się, bo czekają cię śmierć i choroba w rodzinie.

Malowanie drewnianych ścian pokostem oznacza tajemnicę, którą chciałabyś zachować w sekrecie, ale to się nie uda – wszystko wyjdzie na jaw.

Nieco inaczej interpretują ten motyw senny senniki orientalne. Arabski sennik malowanie ścian postrzega jako ostrzeżenie: uważaj na oszustów. Z kolei indyjski sennik malowanie ścian uważa za dobrą wróżbę: czeka cię szczęście.

Sprawdź też, co oznacza, gdy śnią ci się drzwi.