Obserwuj w Google News

Śniła ci się krew? Sprawdź, co oznacza taki sen!

3 min. czytania
Aktualizacja 01.09.2021
03.05.2020 10:00
Zareaguj Reakcja

Krew widziana we śnie zawsze wzbudza w nas lęk i odrazę. Okazuje się jednak, że krew może mieć dużo bogatszą symbolikę niż nam się z początku wydaje, a interpretacja takiego snu w dużej mierze zależy od kontekstu, w jakim ukazuje nam się ten symbol. Wciąż nurtuje cię pytanie, jak interpretować motyw krwi ukazujący się we śnie? Sprawdź, co na ten temat mówi sennik.

Krew
fot. Shutterstock

Co znaczy sen o krwi?

Symbolika snu, w którym widzimy krew może być bardzo różna, dlatego jego interpretacja może wydawać się z pozoru niełatwym zadaniem. Z jednej strony krew we śnie oznacza witalność i siłę, z drugiej często jest zwiastunem nadchodzącej choroby lub podobnie jak sen o śmierci – odejścia bliskiej nam osoby. W ustaleniu znaczenia takiego motywu sennego pomocna może okazać się analiza sytuacji, w której ukazała się nam krew, jak również to, jakiej części ciała dotyczyła. Inaczej bowiem będziemy interpretować np. sen o krwawieniu z nosa, a inaczej o krwi, która pojawiła się np. w związku ze skaleczeniem palca. Wszystkie te szczegóły są niezwykle ważne, aby nasza interpretacja snu była prawidłowa i można było odnieść ją do swojego życia codziennego.  Znaczenie snów może być bardzo różne

Krew - znaczenie snów

Krew widzianą we śnie sennik interpretuje zazwyczaj jako symbol energii życiowej, sił witalnych lub intensywnych emocji, które towarzyszą nam na co dzień. Innym razem, podobnie jak sen o dziecku może odnosić się do sfery płodności. Niekiedy sen, w którym widzimy krew może symbolizować, że w życiu realnym wciąż nie możesz pogodzić się z jakąś sytuacją z przeszłości i stale rozdrapujesz stare rany. Możliwe, że będzie musiało upłynąć wiele czasu zanim uda ci się zapomnieć o przykrych wydarzeniach i znów z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Krew z nosa - Co oznacza?

Krwawienie z nosa widziane we śnie niestety nie wróży dla nas nic dobrego. Według sennika to zapowiedź problemów zdrowotnych lub dużych kłopotów w życiu osobistym, jak również zawodowym. Krew z nosa może być również dla nas ostrzeżeniem, że kondycja naszego organizmu pozostawia wiele do życzenia i czas najwyższy odwiedzić specjalistę oraz zrobić badania profilaktyczne. To wskazówka, aby zadbać o swoje zdrowie. Z kolei Sen o krwi wypływającej z ciała w przypadku, gdy we śnie to osoba śniąca krwawi może to oznaczać gorszy czas w jej życiu. Możliwe, że do twojej codzienności wkradła się pustka i monotonia. Sennik wskazuje, że taki widok krwi we śnie może być symbolem marnowania szans, jakie niesie ci życie, odizolowania się od świata i braku chęci do podjęcia jakichkolwiek działań. Z drugiej strony sen ten może być wskazówką, że czas najwyższy wziąć życie w swoje ręce i wreszcie zrobić coś o czym od dawna marzysz, a co pomogłoby ci przełamać szarą codzienność.

Sennik: krew na rękach

Sen, w którym widzisz krew na rękach może oznaczać, że uwikłasz się w niebezpieczne interesy lub sytuacji, z których trudno będzie ci się później wycofać. Zachowaj więc ostrożność w sferze zawodowej, szczególnie przy podpisywaniu nowych umów z nieznajomymi. Zakrwawione ręce mogą być również ostrzeżeniem przed konsekwencjami twojego nieodpowiedzialnego zachowania. Mogą także być symbolem dręczących cię wyrzutów sumienia.

Te 4 znaki zodiaku są agresywne! Lepiej na nie uważać