Obserwuj w Google News

Śnił ci się ogień? Uważaj, to może być coś złego!

4 min. czytania
27.09.2018 15:56
Zareaguj Reakcja

Ogień często pojawia się w snach, jednak sennik nigdy nie interpretuje go dosłownie. Zastanawiasz się, co znaczy ogień widzieć, gasić lub rozpalać? A może przyśnił ci się ogień w piecu lub ogień w domu? Poznaj symbolikę tych snów!

ogień we śnie
fot. Shutterstock

Ogień to popularny motyw senny, który wzbudza w nas różne emocje. Z jednej strony to symbol ciepła, energii i oświecenia, z drugiej może być również niebezpiecznym żywiołem, który niszczy wszystko, co napotka na swej drodze? Zastanawiasz się, jak interpretować symbol ognia we śnie? Podpowiadamy!

Redakcja poleca

Znaczenie snów o ogniu                      

Okazuje się, że widok ognia we śnie, podobnie jak sen o pożarze nie ma jednego uniwersalnego znaczenia. Tego typu obraz senny  sennik interpretuje na wiele różnych sposobów. Wszystko zależy od tego, w jakim kontekście widzieliśmy ogień, jakie były płomienie, jakie odczucia towarzyszyły nam w czasie snu. Dzięki tym spostrzeżeniom łatwiej będzie nam odnieść symbolikę tego snu do swojego codziennego życia. Ogień to żywioł, ale jego pojawienie się nie należy interpretować dosłownie. To również metafora naszych wewnętrznych pragnień, emocji i uczuć, które zalegają w naszej podświadomości.

  • Sennik: ogień widzieć

W przypadku, gdy widzisz we śnie ogień możesz interpretować go na wiele sposobów. Jeżeli jest to ogień przywołujący na myśl skojarzenia z przytulnym, ciepłym domowym kominkiem możesz spodziewać się miłych chwil w rodzinnym gronie. Najbliższe dni upłyną ci pod znakiem odpoczynku w ciepłej, domowej atmosferze. Jeżeli natomiast widzisz we śnie ogień o dużych płomieniach, trudny do ugaszenia możesz spodziewać nieprzyjemnych chwil w swoim życiu. Czekają cię dni pełne napięcia i niepokoju. Znajdziesz się w sytuacji, która będzie wymagała podjęcia przez ciebie trudnych decyzji, a tez kolei mogą zaważyć o twoim losie.

  • Sennik: ogień gasić

Gaszenie ognia we śnie można odczytywać jako walkę z przeciwnościami losu. Możliwe, że dzięki swojej odwadze i wytrwałości uda ci się pokonać wszelkie kryzysy. Czasami sennik interpretuje taki sen zupełnie odwrotnie. Gaszenie ognia we śnie ma w tym przypadku wymiar metaforyczny i może znaczyć brak energii oraz motywacji do działania, porzucenie swoich marzeń. Możliwe, że nie widzisz sensu w tym co robisz, ponieważ twoje dotychczasowe działania nie przynoszą żadnych namacalnych efektów. Sen ten może więc oznaczać pojawienie się problemów, które trudno będzie ci samemu rozwiązać. Gasnący ogień to również zapowiedź nadchodzących kłopotów finansowych i niedostatku.

  • Znaczenie snu: ogień palący się jasnym lub ciemnym płomieniem

W przypadku, gdy widzisz w swoim śnie jasne płomienie ognia możesz spodziewać się wielu pozytywnych chwil. Czeka cię intensywny czas, w którym dojdziesz do wniosku, że najwyższa pora coś zmienić w swoim dotychczasowym życiu. Być może poszukasz nowej pracy albo zdecydujesz się na długą, od dawna wyczekiwaną podróż. Ten sen potraktuj jako wskazówkę, że czasami warto zaryzykować, aby osiągnąć szczęście i spełnienie. Zupełnie odwrotnie sennik interpretuje z kolei duży ogień, któremu towarzyszy ciemny dym. Prawdopodobnie nad twoim życiem zawisną ciemne chmury, będziesz musiał stawić czoła licznym problemom w pracy lub w domu i tylko od twojego nastawienia zależy to, czy wyjdziesz z nich zwycięsko. Jeżeli dodatkowo ogień ten się szybko rozprzestrzenia może to świadczyć  nadchodzącym poważnym niebezpieczeństwie

  • Sennik: ogień w piecu

Interpretacja tego snu może być nieco zaskakująca. Widok ognia w piecu we śnie podobnie jak sen o ciąży może bowiem symbolizować pojawienie się potomka. Czasami sennik interpretuje ten sen również jako dużą radość i satysfakcję, jaką daje ci udane życie rodzinne i wychowywanie dzieci. Jeżeli z kolei starasz się ugasić ogień w piecu może to zwiastować pogorszenie samopoczucia i problemy natury zdrowotnej.

  • Sennik: ogień rozpalać

Zapalanie ognia we śnie niesie ze sobą pozytywne przesłanie. Szczególnie single mają w tym przypadku duże powody do radości. Sen o rozpalaniu ognia należy interpretować jako dobrą wróżbę i zapowiedź dużego szczęścia w miłości. Dla osób samotnych może być to wskazówka, że już wkrótce los postawi na ich drodze osobę, którą obdarzą prawdziwym uczuciem.  Rozejrzyj się wokół siebie, czy aby na pewno miłość nie puka już do twoich drzwi.

  • Sennik : ogień w domu

Sen, w którym widzimy ogień rozprzestrzeniający się w domu zawsze wzbudza strach i lęk przed utratą swojego dobytku w życiu realnym. Pojawienie się ognia w domu może być zapowiedzią dużych zmian w twoim życiu. Dom stojący w płomieniach może symbolizować poważne problemy rodzinne lub utratę czegoś dla ciebie cennego. I niekoniecznie musi być to strata materialna. Może też oznaczać utratę wiary we własne możliwości lub ważnych dla ciebie wartości, jak miłość, nadzieja, czy przyjaźń.

 

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Pamiętasz jeszcze te gadżety? Sprawdź swoją wiedzę na temat kultowych dodatków z lat 90.

Zobacz też: Sennik - znaczenie snów. Dowiedz się, co oznaczają twoje sny?