Obserwuj w Google News

Śnił Ci się las? Poznaj popularne interpretacje tego snu!

3 min. czytania
30.10.2018 16:13
Zareaguj Reakcja

Las zazwyczaj wzbudza w nas pozytywne skojarzenia odnoszące się do natury, spokoju i wyciszenia. Z drugiej strony niesie ze sobą jakąś nutę tajemniczości, często wykorzystywaną w sztuce i literaturze. Jak zatem interpretować sen o lesie i odnieść go do swojego życia realnego? Sprawdź, co na ten temat mówi sennik.

Las
fot. Shutterstock

Las - znaczenie snu

Symbolika snu, w którym motywem przewodnim jest las jest bardzo szeroka. Las to bowiem z jednej strony symbol kontaktu z naturą, harmonii, relaksu, z drugiej ma w sobie coś mrocznego i tajemniczego. Podobnie jest z interpretacją takiego snu. Znaczenie snów może być bardzo różne. Nie ma jednego uniwersalnego wyjaśnienia tego motywu, bo jest to zależne od wielu różnych czynników. Aby znaleźć jego powiązanie ze swoim życiem, warto zapamiętać ze snu jak najwięcej szczegółów. Ważny jest nie tylko rodzaj i wygląd lasu, ale też nasze zachowanie w nim. To, czy czuliśmy się w nim swobodnie i komfortowo, czy może wręcz przeciwnie – wzbudzał w nas lęk i obawę przed zgubieniem drogi. Nawet najmniejszy element może mieć kluczowe znaczenie do odczytania ogólnej symboliki naszego snu.

Sennik: las, w którym zgubiliśmy się

Miałeś sen, w którym zgubiłeś się w lesie i nie mogłeś odnaleźć prawidłowej drogi? Zazwyczaj taki sen pojawia się w jakichś trudnych momentach życia dla osoby śniącej. Taki koszmar może świadczyć o tym, że zupełnie pogubiliśmy się w naszych działaniach i bezskutecznie szukamy wyjścia z niekomfortowej sytuacji. Zgubienie się w lesie może więc oznaczać bezradność, zamęt, problemy, których nie potrafimy rozwiązać. Czasami taki sen może pojawić się również wtedy, kiedy w życiu realnym stoimy przed podjęciem jakiejś ważnej dla nas decyzji.

Sen o lesie nocą

To jeden z tych snów, który wzbudza w nas strach i lęk. Podobnie interpretuje go sennik. Sen o lesie nocą wskazuje, że w naszym życiu odczuwamy duży stres lub znaleźliśmy się w samym centrum jakiegoś konfliktu. Zastanów się, czy w ostatnim czasie nie doświadczyłeś jakiejś przykrej sytuacji, która wciąż nie daje ci spokoju. Możliwe, że wszystkie negatywne emocje z nią związane skumulowały się właśnie w postaci obrazów sennych.

Sennik: uciekać przez las

Tego typu sen, podobnie jak każdy inny sen o ucieczce pojawia się w naszym życiu, kiedy czujemy się mało komfortowo, boimy się czegoś, próbujemy uwolnić się od przykrych doświadczeń lub wspomnień. Tylko dzięki swojej determinacji i odwadze uda cię się pokonać problemy. Niekiedy może być to znak, że jesteś już tak zmęczony i przytłoczony codziennymi obowiązkami, że chcesz od nich uciec. To wskazówka, aby w natłoku licznych spraw znaleźć chwilę dla siebie na odpoczynek. Krótki wyjazd, albo chociażby miły spacer pozwolą ci choć na chwilę zapomnieć o codziennych kłopotach i skupić się wyłącznie na sobie.

Sennik: las iglasty lub liściasty

W przypadku, gdy twoim oczom ukazuje się we śnie las iglasty to zapowiedź licznych problemów w życiu prywatnym i zawodowym, z którymi będziesz musiał się w najbliższym czasie zmierzyć. Z kolei widok lasu liściastego we śnie to zapowiedź pomyślności i dobrobytu. Podobnie jak sen o pieniądzach może oznaczać również powodzenie w sferze materialnej. Jeżeli w ostatnim czasie myślałeś o jakimś nowym przedsięwzięciu to najlepszy czas, aby podjąć pierwsze działania w tym kierunku.

Sen o płonącym lesie

Płonący las widziany we śnie, podobnie jak każdy inny sen o pożarze wzbudza w nas strach i lęk. Sennik wskazuje, aby traktować go jako ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem. Staraj się zachować większą ostrożność i nie podejmować zbyt pochopnie decyzji, które mogą mieć wpływ na całe twoje życie. Sen o płonącym lesie może także być symbolem różnych negatywnych emocji, trosk i zmartwień, które ostatnio kumulują się w tobie i są przyczyną twojego złego samopoczucia.

Sennik:  las zielony

Widok zielonego, bujnego lasu z dużą ilością drzew należy interpretować w kontekście pozytywnym. W twoim życiu czekają cię zmiany na lepsze. Być może przed tobą atrakcyjny wyjazd, nawiązanie nowych, ciekawych znajomości, długo wyczekiwany awans lub szczęśliwy związek. Sennik wskazuje również, że taki sen może być odzwierciedleniem twojego obecnego samopoczucia. Cieszysz się życiem i dostrzegasz jego dobre strony i z łatwością przychodzi ci znalezienie balansu między życiem prywatnym a zawodowym.

Sennik: droga przez las

Drogę prowadzącą przez las widzianą we śnie można interpretować jako potrzebę relaksu oraz wyciszenia. Być może twój organizm daje ci znaki, że za dużo czasu poświęcasz na pracę i należy ci się zasłużony odpoczynek i chwila wytchnienia.  

Te 4 znaki zodiaku są agresywne! Lepiej na nie uważać