Obserwuj w Google News

Śnił Ci się byk? Sprawdź, co to może oznaczać!

3 min. czytania
Aktualizacja 27.08.2021
13.12.2020 22:44
Zareaguj Reakcja

Byk jako zwierze od zawsze jest symbolem ogromnej siły, męskości i władzy. Zwierze wykorzystywano do walki. Byk jako symbol senny może być interpretowany na kilka sposobów. Bardzo często stanowi wyraz energii życiowej, dynamizmu, charyzmy i przebojowości, a nawet potencji. Nie należy zapominać, że w wielu kulturach byk otaczany jest wyjątkową czcią i traktowany jak świętość.

Śnił Ci się byk? Sprawdź, co to może oznaczać!
fot. Shutterstock

Symbolika byka we śnie zależy także od płci śniącego. Dla mężczyzny wieszczy kłopoty z potencją, dla kobiety zaś jest symbolem marzeń i fantazji seksualnych. Byk we śnie wskazuje na bogactwo, zamożność i obfite życie. Jeśli zwierzę jest spokojne, wówczas swój sen możemy potraktować jako zapowiedź zapanowania nad sytuacją. Byk kopiący oznacza, że nasze instynkty i uczucia wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem, co może źle się skończyć.

 

Przeczytaj również: Sennik: sklep - co  oz nacza  sen o sklepie? 

 

Sennik: byk - podstawowe znaczenie snu

 

Znaczenie snu w dużej mierze uzależnione jest m.in. od zachowania zwierzęcia. Byk agresywny i atakujący jest ostrzeżeniem przed dwulicową osobą – prawdopodobnie w naszym otoczeniu znajduje się ktoś, kto jest dla nas miły, ale za naszymi plecami opowiada o nas złe rzeczy. Jeśli zwierzę jest spokojne, wówczas swój sen możemy potraktować jako zapowiedź zapanowania nad sytuacją. Byk kopiący oznacza, że nasze instynkty i uczucia wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem, co może źle się skończyć.

 

Sennik: walka z bykiem

 

Jeżeli w swoim śnie walczysz z bykami oznacza to, że masz spore szanse na to, aby zwyciężyć w bardzo trudnej sprawie. Walka dwóch byków w śnie zapowiada szybkie rozwiązanie kłopotliwej i trudnej dla nas sprawy. Samo przyglądanie się walce dwóch byków jest ostrzeżeniem – nie powinniśmy wtrącać się w nieswoje sprawy i nie próbować rozwiązywać konfliktów osób silniejszych lub bardziej wpływowych od nas.

 

Sennik: ucieczka przed bykiem

 

Gdy we śnie uciekamy przed bykiem, jest to według sennika ostrzeżenie przed wrogo nastawionymi do nas osobami, w naszym otoczeniu znajdują się fałszywi przyjaciele. Byk widziany podczas korridy uświadamia nam, że nadchodzi czas ostatecznej konfrontacji z naszym największym i najpoważniejszym wrogiem.

 

Sennik: biały byk

 

Jak się okazuję kolor umaszczenia jest również bardzo ważny. Byk o białym umaszczeniu we śnie symbolizuje sukces – może on dotyczyć sfery zarówno zawodowej, jak i osobistej czy miłosnej. Sen o białym byku zapowiada, że osiągniesz bardzo wysoką pozycję społeczną.  Czarny zaś ostrzega przed problemami, również tych ze sfery seksualnej. Dobrym zwiastunem jest widok we śnie byka brązowego lub czerwonego, które symbolizują miłość.

 

Sennik: kupować byka

 

Jeśli we śnie kupujesz byka wróży to kłótnie w Twojej najbliższej rodzinie. Sprzedaż zwierzęcia może zapowiadać straty finansowe z dość błahego powodu.

 

Sennik: zabić byka

 

Zabijanie byka we śnie jest ostrzeżeniem przed zagrożeniem. Wróży to niebezpieczeństwo oraz sugeruje abyś za wszelką cenę uchronił się przed krytycznym położeniem. Ubijanie byka traktowane jest tutaj jako zapowiedź smutnej nowiny.

 

Sennik: rogi byka

 

Rogi byka we śnie symbolizują Twoją konfrontację z otoczeniem, jednak w słusznej sprawie. Sen ten należy taktować jako ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem i agresją ze strony innych osób.