Obserwuj w Google News

Śnią ci się paznokcie? Zobacz, co to może oznaczać

4 min. czytania
Aktualizacja 03.09.2021
28.09.2018 14:32
Zareaguj Reakcja

Paznokcie we śnie sennik interpretuje na wiele różnych sposobów. Złamany paznokieć, paznokcie u nóg, paznokcie czarne, malowanie paznokci lub brudne paznokcie to symbole o różnym znaczeniu. Jesteś ciekawy co oznaczają? Podpowiadamy!

paznokcie we śnie
fot. Pixabay

Sen o paznokciach zazwyczaj wzbudza w nas mieszane uczucia. Często nie mamy pojęcia, dlaczego taki obraz senny przytrafia się właśnie nam i co może oznaczać. Jesteś ciekawy interpretacji tego snu. Przekonaj się, co na ten temat mówi sennik!

Redakcja poleca
  • Sennik: paznokcie

Paznokcie mogą wiele powiedzieć o stanie naszego zdrowia. Jeżeli są piękne, lśniące i zadbane może to wskazywać, że na ogół cieszysz się dobrym zdrowiem, jeżeli z kolei są łamliwe i brak im blasku może to oznaczać brak cennych witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podobnie jest z symboliką paznokci we śnie. Ich widok sennik interpretuje jako sygnał od podświadomości dotyczące twojego zdrowia. Niekiedy jest to również symbol waleczności, obrony i woli przetrwania, a także otrzymania wsparcia od innych osób w trudnej dla ciebie sprawie. W interpretacji tego snu ważny jest więc nie tylko wygląd paznokci, ale również ich kondycja. Te szczegóły pomogą ci prawidłowo odnieść go do rzeczywistości.

  • Sen o paznokciach zadbanych

Widok pięknych, lśniących paznokci we śnie ma pozytywny wydźwięk. Taki sen świadczy o tym, że cieszysz się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną. Jesteś osobą o dużej pewności siebie, z dużym poczuciem własnej wartości, która łatwo podejmuje decyzje i nie przejmuje się opinią innych ludzi. Sen ten, podobnie jak sen o pieniądzach świadczy również o twoim znakomitym operowaniu finansami.

  • Sennik: złamany paznokieć

Złamane paznokcie widziane we śnie to z kolei symbol twojego ogólnego zmęczenia. Prawdopodobnie za mało czasu poświęcasz sobie, przez co twój stan psychiczny pozostawia wiele do życzenia. Twój organizm wysyła ci sygnały, aby zwolnić tempo i w natłoku dnia codziennego znaleźć chociaż chwilę na zasłużony odpoczynek. Taka regeneracja pozwoli ci odetchnąć i dać siłę do dalszego działania. Złamane paznokcie to również symbol czekającego cię niebezpieczeństwa, dlatego musisz zachować w najbliższym czasie większą ostrożność. To również oznaka czekających cię strat finansowych.

  • Sennik: paznokcie u nóg

Miałeś sen, w którym przyśniły ci się paznokcie u nóg i wciąż zastanawiasz się nad jego interpretacją? Niestety sennik nie ma dla ciebie zbyt dobrych wiadomości. Paznokcie u stóp to oznaka utraty sił witalnych. Możliwe, że w najbliższym czasie grozi ci osłabienie organizmu i wyczerpanie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.  Według zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć staraj się bardziej dbać o swoje zdrowie. Codzienne spacery i duża ilość witamin na pewno  znacznie wzmocnią twoją odporność i dzięki temu ochronią przed różnymi infekcjami.

  • Sen: paznokcie czarne

Widok takich paznokcie we śnie to dla ciebie zła wróżba. Tak jak sen o śmierci to symbol żałoby oraz niedostatku. Sen ten zawsze wiąże się z jakąś stratą. Przed tobą trudny okres w życiu, w którym będziesz potrzebował wsparcia innych osób. Dzięki nim łatwiej będzie ci przetrwać smutne dla ciebie chwile.

  • Sennik: malowanie paznokci

Malowanie paznokci to częsty symbol który pojawia się przede wszystkim w snach kobiet. Zazwyczaj nawiązują do sfery uczuciowej lub seksualnej. Oznaczają flirt i próbę uwiedzenia w życiu realnym innej osoby różnymi sposobami. Niekiedy jest to również symbol rywalizowania z innymi kobietami w pracy lub życiu osobistym.

  • Sennik: lakier do paznokci

Lakier do paznokci widziany we śnie to znak, że zbyt mało czasu poświęcasz sobie. Zastanów się, co w ostatnim czasie zrobiłeś tylko dla siebie. Może marzysz o krótkim urlopie, zmianie fryzury lub kursie tańca? To najlepszy czas, aby wreszcie zrealizować to, na co od dawna miałeś ochotę, ale zawsze brakowało ci czasu.

  • Sennik: paznokcie chore

Chore, rozdwojone paznokcie, którym zdecydowanie brak blasku to podobnie jak sen o robakach ostrzeżenie przed fałszywymi znajomymi. Warto zwrócić uwagę na to, wśród jakich osób przebywasz, bowiem nie wszystkie są ci przychylne. To znak, aby zachować większy dystans w kontaktach z innymi.

  • Sennik: obcinanie paznokci

Obcinanie paznokci we śnie niestety nie jest dla ciebie dobrą wróżbą. Sennik interpretuje go jako zapowiedź licznych kłótni oraz strat. I nie zawsze muszą być to tylko straty materialne.  Jeżeli z kolei widzisz, jak obcinasz paznokcie innej osobie może być to zapowiedź problemów zdrowotnych, które dotkną kogoś twojej rodziny.

  • Sennik: brudne paznokcie

Sen o brudnych paznokciach to zapowiedź kłopotów w naszym życiu.  Możliwe, że czekają cię też trudne rozmowy z najbliższymi. Niekiedy taki sen może być również wskazówką, że zbyt mało czasu w życiu realnym poświęcasz na dbanie o swój wygląd.

 

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Pamiętasz jeszcze te gadżety? Sprawdź swoją wiedzę na temat kultowych dodatków z lat 90.