Obserwuj w Google News

Co znaczy widok wody we śnie? Oto najczęstsze interpretacje!

4 min. czytania
Aktualizacja 03.09.2021
13.08.2018 13:39
Zareaguj Reakcja

Woda to symbol życia, jednak we śnie w zależności od kontekstu może mieć różne znaczenie. Woda głęboka, płytka, brudna lub czysta oraz woda w domu to popularne motywy senne. Zastanawiasz się, jakie jest znaczenie snów o wodzie? Podpowiadamy!

Sennik: woda
fot. shutterstock

Woda to jeden z najstarszych, a jednocześnie najbardziej popularnych motywów sennych. Według sennika widok wody we śnie to odzwierciedlenie naszej duszy. Co oznacza symbol wody we śnie?

Zobacz także: Śnisz w nocy o spadaniu? To jeden z najpowszechniejszych snów. Co może oznaczać?

Znaczenie snów o wodzie

Mówi się, że woda to symbol życia. Człowiek niemal z 70 % składa się z wody, bez niej nie moglibyśmy odpowiednio funkcjonować. To właśnie ona pozwala nam zachować dobre zdrowie i samopoczucie, będąc źródłem sił witalnych oraz symbolem oczyszczenia.  Okazuje się, że sen o wodzie można interpretować na wiele różnych sposobów. Jednak ustalenie symboliki takiego snu wcale nie należy do najłatwiejszych. Ważne jest np. to, jakiego koloru była woda, jak również w jakim kontekście się ukazywała. Dzięki tym szczegółom łatwiej będzie nam zinterpretować swoje marzenia senne.

Sennik: woda głęboka lub płytka

Woda głęboka ujrzana we śnie niemal od razu przywodzi nam na myśl coś niebezpiecznego. Sennik interpretuje ten sen jako symbol nadchodzących, poważnych kłopotów, z których niestety nie będzie nam najłatwiej wybrnąć. Im głębszą wodę widzimy we śnie, tym większych problemów możemy się spodziewać w życiu realnym. Czasami woda głęboka oznacza również nasze wewnętrzne obawy i rozterki dotyczące uczuć, związków, czy też relacji międzyludzkich. Jeżeli widzimy siebie, jak nurkujemy w głębokiej wodzie może to oznaczać, że czas najwyższy przeanalizować nasze głęboko skrywane emocje i uczucia, by lepiej poznać samych siebie. Z kolei widok płytkiej wody we śnie może świadczyć  tym, że zbyt nisko stawiamy sobie poprzeczkę zamiast realizować dużo bardziej ambitne cele.

Zobacz także: Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Sennik: brudna woda

Brudna woda widziana we śnie niestety nie wróży nic dobrego. Może być to zapowiedź czekających Cię kłopotów zdrowotnych. To znak, by w większym stopniu zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez ćwiczenia lub zdrową dietę. Brudna woda symbolizuje również liczne problemy natury psychicznej. Może przykładowo oznaczać ukryte kompleksy oraz brak pewności siebie, co może stanowić dużą przeszkodę w codziennym działaniu.

To wskazówka, że warto popracować nad swoimi słabościami, aby osiągnąć w życiu sukces. Brudna woda we śnie ostrzega  często również przed osobami, które chcą nam w jakiś sposób zaszkodzić, dlatego lepiej zachować czujność i zastanowić się, czy przypadkiem w naszym otoczeniu nie ma kogoś, kto ewidentnie nie życzy nam najlepiej.

Sen o wodzie ciepłej

Jeżeli we śnie widzisz wodę, która jest ciepła to pomyślny znak dla twojego życia uczuciowego. Sennik interpretuje ten sen jako szczęście w związku i czekające cię znakomite, piękne chwile z partnerem i podgrzanie temperatury uczuć. Dla singli może być to znak nadchodzącej, wielkiej miłości, a nawet ślubu cywilnego lub kościelnego.

Sennik: czysta woda

Widok czystej wody we śnie zdarza się bardzo często i jest to zapowiedź pięknych, pozytywnych chwil, które aktualnie przeżywasz albo tych, które dopiero mają nadejść. Czysta woda to znak, że w twoim życiu zapanuje harmonia i wewnętrzny spokój, a wszystkie sprawy będą się układać po twojej  myśli. Taki  sen zwiastuje szczęście oraz stabilizację w życiu osobistym, jak również zawodowym, a także pomyślność w sprawach sercowych.

Sennik woda w domu

To równie popularny motyw senny. W tym przypadku duże znaczenie dla interpretacji ma kontekst,  którym pojawia się ten symbol. Jeżeli widzisz we śnie wodę, która właśnie wtargnęła do twojego domu możesz liczyć na niespodziewaną wizytę ważnego gościa, jak również nadchodzące dobre wieści. Jeżeli natomiast woda wylewa się z twojego domu prawdopodobnie jest znak, że w życiu realnym straciłeś kontrolę nad jakąś sytuacją i potrzebujesz pomocy w zapanowaniu nad nią oraz podjęciu jakiejś ważnej dla ciebie decyzji.

Sennik: wpaść do wody

Śniło Ci się, że wpadłeś do wody? Może być to oznaka niespodziewanych wydarzeń które zmienią twoje lub będą miały duży wpływ na twoje dotychczasowe życie.  Jest to również wskazówka, aby zastanowić się nad swoim dotychczasowym postępowaniem, czy aby na pewno nasze zachowanie zawsze jest odpowiednie. Jeżeli z kolei widzisz inną osobę wpadającą do wody, lepiej, abyś zachował w jej przypadku czujność.

Sennik: woda z kranu

Woda z kranu o dużym strumieniu widziana w czasie snu to podobnie jak sen o pieniądzach oznaka bogactwa i szczęścia materialnego. Może oznaczać powodzenie w pracy lub poprawę relacji z najbliższymi osobami. Jeżeli jednak cieknie bardzo powoli i w małych ilościach może być to symbol braku widocznych efektów naszych działań. Możesz mieć poczucie, że twoje starania nie przynoszą rezultatów.

Zobacz także: Przyśnił Ci się sen o robakach? Koniecznie poznaj jego symbolikę!

 

 Zobacz także: 5 znaków zodiaku, które są najlepszymi kochankami

Te znaki zodiaku są najgorętszymi kochankami!