Obserwuj w Google News

Śnił ci się ślub? Poznaj symbolikę tego snu!

4 min. czytania
08.05.2020 12:25
Zareaguj Reakcja

Ślub to niezwykle popularny motyw senny szczególnie wśród kobiet. Sennik interpretuje ten motyw zazwyczaj pozytywnie. Śniła ci się suknia lub obrączka ślubna, a może widziałeś we śnie przygotowania do ślubu lub własny ślub. Co to znaczy? Podpowiadamy!

Sennik ślub
fot. shutterstock

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, nic więc dziwnego że sen o ślubie to bardzo popularny motyw senny. Sprawdź, jak sennik interpretuje ten symbol!

Zobacz także: Przyśnił Ci się sen o robakach? Koniecznie poznaj jego symbolikę!

Znaczenie snów o ślubie

Sny, w których motywem przewodnim jest ślub pojawiają się bardzo często. O ile sen taki w kontekście przygotowań weselnych nikogo nie dziwi, to w innych sytuacjach może być zastanawiające, dlaczego w naszych snach pojawił się właśnie ten, a nie inny motyw. Jeżeli sen o ślubie pojawia się tuż przed naszym weselem może to oznaczać nasze podświadome lęki i obawy związane ze zbliżającą się uroczystością. Zależy nam była na jak najwyższym poziomie, wiele czasu oraz energii poświęcamy na przygotowania, a poza tym podejmujemy przecież być może najważniejszą decyzję w swoim życiu – nic dziwnego, że wszystkie te emocje mogą skumulować się w postaci marzeń sennych. Jeżeli natomiast sen ten pojawia się w innych przypadkach jego interpretacja w dużej mierze zależy od kontekstu, w jakim widzimy ten symbol.

Sennik: suknia ślubna

Ślub kojarzy się paniom przede wszystkim z piękną, białą suknią. Widok takiej sukni we śnie ma znaczenie pozytywne. Niezależnie od tego kto ma na sobie taką suknię, np. czy widzimy w niej młodą, czy starszą kobietę możemy spodziewać się cudownych chwil i wiele miłości w swoim życiu. Jeżeli jednak jest ona podarta i zniszczona to, podobnie jak sen o zdradzie oznaka kłopotów w życiu uczuciowym. Może się okazać, że osoba, którą od dawna darzysz uczuciem, niestety nie odwzajemnia go. W przypadku, gdy sukienka widziana we śnie jest z kolei zbyt krótka lub za ciasna czekają cię chwilowe problemy w prowadzonych interesach. Widok czarnej suknie we śnie nie wróży nic dobrego i sennik interpretuje ten sen, podobnie jak sen o śmierci, jako symbol żałoby.

Sennik: obrączka ślubna

Widok obrączki we śnie można interpretować na wiele sposobów. Jeżeli sen ten przytrafia się osobie, która jest stanu wolnego to zapowiedź zbliżających się zaręczyn lub ślubu. Jeżeli obrączka ślubna z kolei pojawia się w śnie osób będących w związkach może stanowić to ostrzeżenie przed zdradą partnera. Zdejmowanie obrączki z palca lub jej zgubienie niestety nie wróży nic dobrego i prawdopodobnie ty albo twoja połówka podejmiecie decyzję o zakończeniu swojej relacji. W przypadku snu o obrączce warto jeszcze zwrócić uwagę na jej wygląd. Błyszcząca obrączka to symbol szczęścia rodzinnego, złota obrączka zwiastuje gorące oraz silne uczucie, natomiast pęknięta – problemy zdrowotne lub rodzinną kłótnię, a nawet rozwód.

Sen: ślub innej osoby

Pojawienie się we śnie ślubu, który jest udzielany innej osobie niestety nie wróży nic dobrego. Jeżeli w swoim śnie widzisz, jak twoja żona lub mąż poślubiają kogoś innego może to również świadczyć o rozstaniu.  Bardzo często sennik interpretuje ten sen również jako symbol śmierci.

Sen o ślubie, na którym jesteś świadkiem

Widzisz siebie jako świadka na ślubie? Najczęściej jest to bardzo pozytywny symbol. Możesz spodziewać się miłych niespodzianek na różnych płaszczyznach życia. Uda Ci się pomyślnie zrealizować wszystko, co sobie zaplanowałeś.  Być może czeka cię awans, znaczna nagroda lub nowy obiecujący kontrakt w pracy, jak również dobre nowiny w sferze osobistej.

Sennik: przygotowania do ślubu

Widok przygotowań do ślubu we śnie może być symbolem nowego, ważnego etapu w twoim życiu. Możliwe, że zamkniesz definitywnie  jeden jego rozdział i rozpoczniesz kolejny, niezwykle fascynujący i szczęśliwy. Czasami sen ten to również oznaka czekających cię zadań, od realizacji których będzie zależała twoja przyszłość.

Sennik: własny ślub

W przypadku, gdy śni ci się swój własny ślub może to oznaczać chwilowe problemy,
z którymi przyjdzie ci się zmierzyć. Nie musisz się jednak przejmować, na szczęście będą  one tylko przejściowe, skutecznie stawisz im czoło i odniesiesz sukces.

Sennik: welon ślubny

 Jeżeli we śnie zdarzyło ci się zobaczyć welon ślubny możesz liczyć na pomyślną realizację wszystkich swoich planów. Masz szansę na to, że wszystkie twoje przedsięwzięcia zakończą się ogromnym sukcesem. Widok podartego welonu oznacza z kolei zakończenie swojego związku.

Sennik: ślub cywilny lub ślub kościelny

Ślub kościelny widziany we śnie zapowiada pomyślność i bardzo korzystny okres w różnych sferach życia. Może także oznaczać, że w najbliższym czasie pogodzisz się z osobą, z którą od dawna byłeś w konflikcie. Z kolei ślub cywilny może świadczyć o tym, że tkwisz w związku, który ma niewiele wspólnego z prawdziwą miłością i bardziej przypomina on relację z rozsądku.

Zobacz także: Co znaczy widok wody we śnie? Oto najczęstsze interpretacje!

 

 

Zobacz także: 7 filmów erotycznych, które podkręcą atmosferę w sypialni