Obserwuj w Google News

Przyśnił Ci się sen o robakach? Koniecznie poznaj jego symbolikę!

4 min. czytania
Aktualizacja 03.02.2022
13.08.2018 12:58
Zareaguj Reakcja

Widziałeś we śnie robaki pełzające wokół ciebie ewentualnie robaki w ciele lub w jedzeniu? Okazuje się, że sennik interpretuje robaki zazwyczaj w kontekście negatywnym. Jakie jest znaczenie snów o robakach? Przekonaj się!

Sennik: robaki
fot. shutterstock

Widok robaków we śnie, podobnie jak sen po pająkach budzi w nas przeważnie odrazę i strach. Okazuje się jednak, że w życiu realnym wcale nie musimy zawsze bać się takiego snu. Często sennik interpretuje ten symbol pozytywnie. Zobacz, co oznaczają robaki widziane we śnie!

Zobacz także: Co oznacza szczur pojawiający się w śnie? Interpretacja

Znaczenie snów o robakach

Robaki widziane we śnie kojarzą nam się przeważnie negatywnie. Sennik wskazuje jednak na to, że  mogą mieć wiele znaczeń. Z jeden strony robaki to symbol śmierci, rozkładu oraz rzeczy materialnych, z drugiej często odnoszą się do sfery seksualności. Niewątpliwie w interpretacji takich marzeń sennych konieczne jest skupienie się na szerszym kontekście swojego snu, niż tylko na jednym symbolu. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na to, jak wyglądają i co się z nimi dzieje, ale też na nasz stosunek do nich: strach, a może obojętność. To wszystko pozwoli nam na pełniejszą analizę i odniesienie snu do rzeczywistości.  

Sennik: robaki pełzające wokół ciebie

Taki sen oznacza, że powinieneś być bardziej ostrożny w kontaktach z innymi. Okazuje się bowiem, że w twoim otoczeniu są osoby, które nie życzą ci najlepiej i robią wszystko, aby ci zaszkodzić. Robaki pełzające to wskazówka, aby wystrzegać się fałszywych znajomości, które jedyne, co wnoszą do twojego życia to frustracje i złość. Może się również okazać, że ktoś z bliskich ci osób popadnie w tarapaty i będzie potrzebować twojej pomocy. 

Sennik: robaki w ciele

Robaki w ciele widziane we śnie wiążą się z przemijaniem. Może oznaczać głęboko schowany lęk. Możliwe, że uniemożliwia ci codzienne funkcjonowanie. Sennik interpretuje taki sen jako gryzące cię wyrzuty sumienia. Być może zrobiłeś w życiu coś, czego się bardzo wstydzisz, a  sen ten to wskazówka, aby żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi.

Sennik: robaki łażące po ciele

Taki sen może sygnalizować, że jesteś obiektem plotek i niepotrzebnego zainteresowania. Jeżeli widzisz siebie, jak strzepujesz robaki ze swojego ciała, może to symbolizować problemy zdrowotne. Być możesz powinieneś więcej czasu poświęcić swojej kondycji psychicznej
i fizycznej lub rozpocząć zdrową dietę. Gdy widzisz robaki na swoich rękach lub dłoniach może to świadczyć o tymczasowych problemach w twojej pracy.

Sennik: robaki w domu

Sen, w którym widzisz robaki w domu to zapowiedź wizyty nieproszonych gości.  Możliwe, że ktoś za kim zbytnio nie przepadasz wpadnie do ciebie z niezapowiedzianą wizytą i niestety nie będzie ona należeć do najprzyjemniejszych. W przypadku interpretacji takiego snu, duże znaczenie ma to, w jakim dokładnie pomieszczeniu się one pojawiają. Jeżeli widzisz je wśród książek, komputera itp. prawdopodobnie masz kłopoty finansowe lub w pracy.  Gdy robaki pełzają po twoim łóżku może to świadczyć o licznych problemach w twoim życiu, które utrudniają ci spokojny sen. Jeżeli opanowały twoją łazienkę może to oznaczać twój lęk przed upływającym czasem.

Sennik: robaki we włosach

Widok robaków we włosach, podobnie jak sen o zdradzie, sennik interpretuje jako nadchodzące problemy w sferze prywatnej. Musisz się przygotować na burzę w swoim związku. Robaki we włosach mogą wskazywać, że wasze uczucie, gdzieś się ulotniło i trzeba będzie wreszcie określić się co do przyszłości waszej relacji. Będziesz potrzebować czasu, aby uświadomić sobie, że niektórych relacji nie można przeciągać na siłę i czasami lepiej każdemu z was pozwolić pójść w swoją stronę i zdecydować się na rozwód.

Robaki we śnie, które gryzą

Gryzące robaki to oznaka zbliżających się problemów na różnych płaszczyznach twojego życia. To znak, że musisz uzbroić się w dużo siły i cierpliwości – tylko dzięki  takiej postawie uda ci się z nich wyjść zwycięsko.
Sennik: robaki w ustach lub uszach

Jeżeli widzisz w swoim śnie robaki, które wypełzają z twoich ust albo ucha to symbol twoich podświadomych lęków. Strach przed porażką skutecznie podcina ci skrzydła i uniemożliwia działanie. To wskazówka, aby bardziej uwierzyć w siebie i swoje możliwości.

Sennik: robaki w jedzeniu

Widok robaków w jedzeniu ostrzega cię przed fałszywymi ludźmi w twoim otoczeniu. Możliwe, że ktoś  żywi do ciebie jakiś uraz i za wszelką cenę chce ci zaszkodzić, dlatego powinieneś zachować większą ostrożność w relacjach z innymi ludźmi.

Sennik: białe i czarne robaki 

Białe robaki widziane we śnie oznaczają że za dużo uwagi poświęcasz pracy, podejmujesz się kilku zadań jednocześnie i tym samym trudno ci skupić się na jednym. Z kolei widok czarnych robaków w czasie snu jest dla ciebie wskazówką, aby być bardziej ostrożnym w podejmowaniu decyzji.

Zobacz także: Śnisz w nocy o spadaniu? To jeden z najpowszechniejszych snów. Co może oznaczać?

Zobacz także: 5 znaków zodiaku, które są najlepszymi kochankami

Te znaki zodiaku są najgorętszymi kochankami!