Obserwuj w Google News

Widzisz we śnie pożar? Poznaj znaczenie tego snu!

4 min. czytania
15.05.2020 09:17
Zareaguj Reakcja

Przyśnił ci się pożar i zastanawiasz się nad symboliką snu? Zastanawiasz się, co we śnie może oznaczać pożar domu, lasu oraz gasić pożar? Poznaj znaczenie snów o pożarze!

Sennik: pożar
fot. shutterstock

Pożar we śnie to podobnie jak sen o pieniądzach i sen o ślubie jeden z niezwykle popularnych motywów sennych. Pojawi się równie często we śnie kobiet, jak i mężczyzn. Co może oznaczać widok pożaru we śnie i czy powinniśmy się go obawiać? Podpowiadamy, jak interpretuje ten symbol sennik.

Zobacz także: Wąż we śnie może ostrzegać przed niebezpieczeństwem! Jak jeszcze można interpretować sny z wężami?

Znaczenie snów o pożarze

Wiele osób może być zdziwionych słysząc, że pożar widziany we śnie można interpretować zarówno w kontekście negatywnym jak i pozytywnym. Z jednej strony sen o pożarze to symbol zniszczenia, z drugiej – czekającego nas szczęścia. Żeby jednak prawidłowo zinterpretować swój sen powinniśmy wziąć pod uwagę wiele różnych elementów. Ważne znaczenie ma to, jak duży jest to pożar, czy w naszym śnie pojawiły się płomienie, czy może tylko dym, kto go spowodował oraz w jakim miejscu. Dokładna znajomość tych wszystkich elementów ułatwi nam zrozumienie swojego snu i odniesienie go do realnego życia.

Sen pożar z jasnymi płomieniami

Jeżeli widzisz we śnie pełno ognia palącego się jasnym, żywym płomieniem to paradoksalnie bardzo dobry dla ciebie znak. Taki widok, podobnie jak sen o dziecku, sennik interpretuje jako symbol nadchodzącego szczęścia. Może być ono związane zarówno z wydarzeniem z twojego życia osobistego, jak i zawodowego. Podobne wyjaśnienia możemy znaleźć w senniku arabskim, według którego jasne płomienie są wskazówką, aby wyzbyć się strachu i lęku, bowiem wszystko, co przyniesie ci los rysuje się w jasnych barwach.

Sen o pożarze bez dymu lub z dużą ilością dymu

Dym ma duże znaczenie w interpretacji snu, w którym motywem przewodnim jest pożar. Jeżeli unosi się z niego duża ilość dymu może to oznaczać, że ktoś lub coś zakłóci twoje dobre samopoczucie, a twoja radość zostanie zmącona przez jakieś niespodziewane wydarzenie. Powinieneś zatem chować czujność i uważnie przyglądać się temu, co dzieje się wokół ciebie. Widok dużego dymu może być też zwiastunem zbliżających się konfliktów i kłótni z innymi osobami. Jeżeli z kolei widzisz we śnie pożar, ale bez dymu możesz spodziewać się szczęśliwych chwil w swoim życiu.

Sen pożar domu

Dom zazwyczaj kojarzony jest z azylem, poczuciem bezpieczeństwa, nic więc dziwnego, że sen o jego pożarze w pierwszej kolejności wzbudza w nas wiele negatywnych emocji i uczuć. Boimy się, że w życiu realnym grozi nam coś, co zburzy naszą dotychczasową stabilizację. Okazuje się jednak, że tego typu sny nie muszą nieść ze sobą traumatycznych przepowiedni. Przykładowo widok domu, który płonie jasnym ogniem, podobnie jak sen o ciąży symbolizuje nadejście nowych sytuacji, które będą miały dobry wpływ na twoje dotychczasowe życie. Może się okazać, że wydarzenia, których się nie spodziewałeś zaważą o twoim losie. Jeżeli natomiast w swoim śnie widzisz pożar domu a przy tym dużą ilość gęstego dymu może się okazać, że w życiu realnym wykazujesz wciąż jeszcze niedojrzałość w podejmowaniu decyzji i trudno ci rozpoznać prawdziwe zamiary innych osób. Gdy widzisz kilka palących się domów możesz liczyć na to, że twoje starania zostaną docenione.

Sennik pożar lasu

Pożar lasu widziany we śnie senniki interpretują na wiele różnych sposobów. Z jeden strony las to symbol natury, dlatego sen taki może oznaczać nasze ukryte instynkty i emocje, których nie jesteśmy świadomi. Sennik egipski interpretuje natomiast ten sen o pożarze lasu jako oznaka nadchodzącej radości i osiągnięcia sukcesu. Możliwe, że wszystkie, co sobie zaplanowałeś osiągniesz bez problemów. Dlatego nie bój się mówić głośno o swoich marzeniach, bo już wkrótce mogą się urzeczywistnić. Jeżeli w twoim śnie las pali się bez wyraźnej przyczyny świadczy to jeszcze o twojej niedojrzałości. To wskazówka, aby w życiu realnym być bardziej odpowiedzialnym za swój czyny i ponosić ich konsekwencje.

Sennik gasić pożar

Gaszenie pożaru we śnie doczekało się wielu różnych interpretacji. Jeżeli podejmujesz walkę z żywiołem to oznaka twojej waleczności i odwagi w życiu realnym. Nie boisz się wyzwań i chętnie podejmujesz się nawet najbardziej niebezpiecznych zadań, mimo, że wiążą się z dużym ryzykiem i stanowią dla ciebie zagrożenie. Gaszenie pożaru bywa interpretowane również jako wewnętrzna potrzeba zmian. Czujesz, że coś w twoim życiu się wypaliło i liczysz na to, że los sam podsunie ci wyjście z twojej sytuacji. To także wskazówka, aby wziąć los w swoje ręce. Według sennika arabskiego gaszenie pożaru oznacza nadchodzącą pomoc ze strony bliskich ci osób. Z kolei jeżeli to ty pomagasz innym gasić pożar świadczy to o intensywnych uczuciach, które aktualnie przeżywasz w swoim codziennym życiu.

Zobacz także:  Śnił Ci się pies? Koniecznie sprawdź co to oznacza!

 

Znaki zodiaku, które robią najgorsze pierwsze wrażenie:

Znaki zodiaku, które robią najgorsze pierwsze wrażenie