Obserwuj w Google News

Śnił Ci się koń? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

3 min. czytania
Aktualizacja 03.09.2021
14.08.2018 16:39
Zareaguj Reakcja

Konie to popularny motyw senny. Sen o koniach zależności od kontekstu może mieć różną symbolikę. Zastanawiasz się co może znaczyć czarny koń, biały koń lub konie spokojne albo porywcze we śnie? Zobacz, jak symbole te interpretuje sennik!

Sennik: koń
fot. shutterstock

Sen o koniach, podobnie jak sen o psie pojawia się bardzo często. Koń to nie tylko symbol energii, witalności i porywczego temperamentu. Przekonaj się, co jeszcze może oznaczać taki sen.

Zobacz także: Śni Ci się zdrada? Koniecznie sprawdź co to oznacza!

Sen o koniach – znaczenie

Konie to zwierzęta, które od zawsze fascynowały artystów. Kojarzą się z wolnością, siłą i instynktami. Sny o koniach dają wiele możliwości interpretacji. Wszystko zależy od kontekstu, w jakim się ukazują. Jeżeli zastanawiasz się nad symboliką swojego snu warto przypomnieć sobie kilka istotnych szczegółów. Barwa, jak również zachowanie zwierzęcia może mieć w tym przypadku kluczowe znaczenie. Nie mniej istotna jest sceneria, w której pojawił się koń. Kiedy wszystkie te elementy dodasz do siebie będzie ci łatwiej poznać symbolikę swojego snu, a następnie odnieść go do swojego codziennego życia.

Konie: jak interpretuje ten symbol sennik?

W sennikach możemy znaleźć wiele różnych interpretacji snu o koniach. Widok tego zwierzęcia we śnie może symbolizować nasze ukryte emocje i pragnienia. Często nie jesteśmy ich świadomi do czasu, aż nie uzewnętrznią się w różnych sytuacjach. Sen o koniach często jest związany również ze sferą seksualności oraz zmysłowością. Niektóre senniki interpretują symbol konia w marzeniach sennych jako silną potrzebę niezależności, oderwania się od ogólnie przyjętych schematów i obrania dla siebie innej, często niezrozumiałej dla innych drogi. To podświadome dążenie do realizacji własnych marzeń i działania niczym nieograniczonego na własnych zasadach.

Sen: konie spokojne lub porywcze

Nie bez znaczenia jest w tym przypadku zachowanie konia. Jeżeli jest on porywczy i mamy trudności z jego okiełznaniem może to oznaczać nasz wybuchowy, mocny charakter i trudności w podporządkowaniu się innym ludziom. To również symbol silnego pożądania. Może świadczyć o trudnościach związanych z opanowaniem swoich instynktów i niezrównoważonym charakterze. Z kolei spokojny, oswojony koń we śnie to oznaka harmonii, która towarzyszy ci w życiu codziennym. Świadczy o spokoju ducha i umiejętnym kontrolowaniu swoich emocji. Oznacza, że w swoich decyzjach bardziej kierujesz się rozsądkiem, niż uczuciami. Doskonale znasz swoje potrzeby i potrafisz panować nad swoim zachowaniem w konkretnych sytuacjach.

Zobacz także: Sennik: ciążą. Co oznacza sen o ciąży?

Sennik: czarny koń

Okazuje się, że umaszczenie konia także odgrywa bardzo ważną rolę w interpretacji snów. Przykładowo widok czarnego konia we śnie niestety nie zwiastuje nic dobrego. Najczęściej świadczy on o licznych nadchodzących kłopotach lub problemach, które mogą dotyczyć ciebie lub twoich najbliższych. Możliwe też, że na większość z nich nie będziesz miał wpływu i mimo twoich starań samemu będzie bardzo trudno ci je rozwiązać. W najgorszym przypadku czarny koń widziany we śnie oznacza też zbliżającą się śmierć lub inne traumatyczne wydarzenie, które odciśnie piętno na całym twoim dotychczasowym życiu.

Biały koń - sennik

Jak z kolei należy interpretować widok białego konia we śnie? Oznacza on, że w naszym życiu większe znaczenie ma sfera duchowości niż dobra materialne. Na pierwszym miejscu stawiamy na „być” a dopiero później „mieć” i dotyczy to różnych sfer naszego życia. Taki sen to także symbol dążenia do doskonałości, życiowej mądrości oraz opanowania. Jeżeli umaszczenie konia ma bardziej barwę szarawo-białą, może to świadczyć o wewnętrznym wypaleniu i wyczerpaniu energetycznym. Trupio biały koń może z kolei być symbolem śmierci.

Sennik: konie w zaprzęgu

Jeżeli w swoim śnie widzisz konie w zaprzęgu może to oznaczać, że twoje życie będzie przepełnione ciężką pracą. Możliwe, że będziesz musiał pokonać wiele trudności, aby osiągnąć swoje cele, jednak ostatecznie twoje staranie przyniosą bardzo dobre rezultaty, uznanie w oczach innych, a dla ciebie dużą satysfakcję.

Sennik: jazda konna

Zdarza się również, że w snach pojawia się symbol jazdy konnej. Zazwyczaj sennik interpretuje go pozytywnie, jako oznaka dobrobytu, zadowolenia z życia oraz prawdziwej, szczerej przyjaźni.  Jeżeli koń we śnie stosuje się do wszystkich twoich poleceń to wróży sukces w różnych sferach życia. Taki sen może także świadczyć o tym, że jesteś osobą, która nie lubi stać w miejscu i ciągle podejmuje się nowych wyzwań. Jazdę konną można interpretować również w kontekście ukrytych instynktów i popędów, nad którymi trudno zapanować. Taki sen, podobnie jak sen o pieniądzach może być znakiem, że twoje życie jest nastawione głównie na przyjemności i powiększanie dóbr materialnych. W związku z tym powinieneś większą uwagę poświęcać sprawom duchowym.

Zobacz także: Wąż we śnie może ostrzegać przed niebezpieczeństwem! Jak jeszcze można interpretować sny z wężami?

 

3 znaki zodiaku, które łamią serca: